Пән:Күні:Сынып:Мұғалім: | Математика№212.01.2019ж2 «Ә»СерикбаеваА. |
Сабақтың такырыбы: | Көпбұрыштың түрлері.Шаршының және тіктөртбұрыштың қасиеттері |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір бірінен ажырату және атау/тіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша анықтау 2.3.1.2 көпбұрыштардың классификациясы ҚБ |
Сабақ мақсаттары | Барлығы: Бұрыш түрлерін ажыратадыКөбі: Бұрыштарды мәнді белгілері бойынша анықтауКейбірі: Көпбұрыштардың классфикациясын ажыратады |
Бағалау критерийлері | Бұрыштарды түрлеріне қарай ажыратады және атайдыНегізгі белгілеріне қарай тіктөртбұрышты, шаршыны, тік бұрышты үшбұрышты ажыратады |
Тілдік мақсаттар | Классификация |
| Көпбұрыштар, бұрыш, шаршы |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу.түсіну,қолдану |
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыста-өзара сыйластық, ынтымақтастық, бір-бірін құрметтеу,адамгершілік, бағалауда –шыншылдық, Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға,өз ойын басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
Пәнаралық байланыс | Дүнетану, көркем еңбек |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым |
Алдыңғы оқу | Уақытты анықтайды |
|
|
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері | Сабақ барысы | Бағалау түрлері |
Сабақтың басы. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5минут
| Топқа бөлу 2 минутКиімдер бейнеленген карточкалар ұсыну. Оқушылар таңдаған киімдерге сай топтарға бөлінеді.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Мақсатпен таныстыру №1 Тапсырма-Бұрыш түрлерін анықта-Суреттерге қарап жаттығуды жасап көрДескриптор-Бұрыш түрлерін анықтайды
|
«Ыстық алақан» арқылы жылы сөздер айту
«Миға шабуыл» әдісі |
Сабақтың ортасы27 минут
| №2 Тапсырмасы -Барлық бұрыштары тік болатын төртбұрыштарды тапДескриптор -Барлық бұрыштары тік болатын төртбұрыштарды табады№3Тапсырмасы Сөйлемдерді аяқта-Тіктөртбұрыштардың барлық бұрыштары ..................-Тіктөртбұрыштардың қарам-қарсы қабырғалары..................-Шаршының .................. Қабырғалары ...................... ДескрипторСөйлемдерді аяқтайды-Тіктөртбұрыштардың барлық бұрыштары ..................-Тіктөртбұрыштардың қарам-қарсы қабырғалары..................-Шаршының .................. Қабырғалары ...................... |
Топтық жұмыс
Ұжымдық жұмыс
|
Сергіту сәті2 минут | «Көңілді күн!» би билеу | «Көңілді күн!» биі |
Ортасы минут
| -Геометриялық фигуралардың әрқайсысын іріктеуші машинадан өткіз-Әр фигураға қандай әріп сәйкес келетіні анықта |
«Кім жылдам?» әдісі |
Кері байланыс | «Тілек ағашы» Кері бйланысПостер құрастыру
|
|
Үйге тапсырма: 7-бет, №4 |
|
| Бағалау-қалыптастырушы бағалау.Каллиграфиялық талаптарға сай жазу білігін бағалаймынСмайликтермен , Басбармақ
| Пәнаралық байланыс:
Көркем еңбек |
|
|
|
Рефлексия
|