Қызылорда медициналық жоғары колледжі
(білім беру ұйымының атауы)
Оқу сабағының жоспары
Көпжақ ұғымы. Призма және оның элементтері. Тік және дұрыс призма. Пpизманың жазбасы, пpизманың бүйір және толық бетінің аудандары.
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы ЖББ-1 МАТЕМАТИКА ____________
Педагог Бекназаров Бекежан Данашбекұлы дайындады
20 жылғы " "
1. Жалпы мәліметтер
Курс, топ І , Ст - 129
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
2. Мақсаты, міндеттері: 11.1.11 көпжақтарды және олардың түрлерін тану, элементтерін білу;
11.1.11 - көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай білу;
11.3.1 - призманың бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын есептер шығаруда қолдану;
Ұжымдықта, жұптық жұмыста жұмыс жасай білуге және ойларын толық жеткізе білуге, академиялық шындыққа, ашықтыққа тәрбиелеу.
3. Күтілетін нәтижелер:
-
призманың бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын есептер шығаруда қолданады.
-
Призманың бүйір беті және толық бетінің аудандарын табуға арналған есептерді шығарады.
4. Қажетті ресурстар: интерактивтік тақта, карточкалар, тесттер.
5. Сабақтың барысы
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
||||||||||||||||||||||||
|
Басы 20 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Білім алушыларды түгендеу 2. Үй тапсырмасын пысықтау. Үй жұмысын сұрау (фронтальды сұрақтар)
3. Білім алушыларды оқу мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 50 |
4. Жаңа сабақты түсіндіру Көпжақтар
Білім алушыларға призма (параллелепипед), пирамида, қиық пирамида анықтамаларын дәптерге жазып, сызба салуға және сызбада көпжақтардың элементтерін көрсетуге ұсыну 1) Призма түрлерін атаңыз. 2) Тікпризманың табаны не болады? 3) "Параллепипед призманың дербес түрі" деген тұжырым дұрыс па? 4) Қайжағдайда параллелепипедті куб деп айтады?
Жаңа тақырып бойынша есептер шығару: №1 топ.
Дескрипторлар:
№2 топ.
Дескрипторлар:
№3 – топ
Дескрипторлар:
№4 – топ
Дескрипторлар:
Сергіту сәті. Конверт таңдап сұрақтарға жауап беру 4.1 Тақырыпқа сәйкес терминдермен жұмыс (сабақтың тілдік мақсаты) көпжақтардың жазбалары;; - айналу денелерінің жазбалары; - айналу денелерінің қималары; - көпжақтар және айналу денелерінің комбинациялары; Пирамиданыңжазбасы - жазық фигура, ... тұратын; Призма жазбасы –жазық фигура, ... тұратын; Берілген жазық фигура ...жазбасы боп табылады 5. Жаңа сабақты бекіту Сәйкестендіру тесті
Математикалық диктант
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 20 мин
|
6.Рефлексия Сабақты бекіту Рефлексия Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.
Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім. Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналамын. Сабақ маған түсініксіз. 7.Бағалау: формативті бағалау 8.Үйтапсырмасы: № 1,11 есеп |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көпжақ ұғымы. Призма және оның элементтері. Тік және дұрыс призма. Пpизманың жазбасы, пpизманың бүйір және толық бетінің аудандары.
Қызылорда медициналық жоғары колледжі
(білім беру ұйымының атауы)
Оқу сабағының жоспары
Көпжақ ұғымы. Призма және оның элементтері. Тік және дұрыс призма. Пpизманың жазбасы, пpизманың бүйір және толық бетінің аудандары.
(сабақ тақырыбы)
Модуль /пән атауы ЖББ-1 МАТЕМАТИКА ____________
Педагог Бекназаров Бекежан Данашбекұлы дайындады
20 жылғы " "
1. Жалпы мәліметтер
Курс, топ І , Ст - 129
Сабақтың түрі: Аралас сабақ
2. Мақсаты, міндеттері: 11.1.11 көпжақтарды және олардың түрлерін тану, элементтерін білу;
11.1.11 - көпжақтар мен айналу денелерінің жазбаларын жасай білу;
11.3.1 - призманың бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын есептер шығаруда қолдану;
Ұжымдықта, жұптық жұмыста жұмыс жасай білуге және ойларын толық жеткізе білуге, академиялық шындыққа, ашықтыққа тәрбиелеу.
3. Күтілетін нәтижелер:
-
призманың бүйір және толық бетінің аудандары формулаларын есептер шығаруда қолданады.
-
Призманың бүйір беті және толық бетінің аудандарын табуға арналған есептерді шығарады.
4. Қажетті ресурстар: интерактивтік тақта, карточкалар, тесттер.
5. Сабақтың барысы
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
||||||||||||||||||||||||
|
Басы 20 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Білім алушыларды түгендеу 2. Үй тапсырмасын пысықтау. Үй жұмысын сұрау (фронтальды сұрақтар)
3. Білім алушыларды оқу мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы 50 |
4. Жаңа сабақты түсіндіру Көпжақтар
Білім алушыларға призма (параллелепипед), пирамида, қиық пирамида анықтамаларын дәптерге жазып, сызба салуға және сызбада көпжақтардың элементтерін көрсетуге ұсыну 1) Призма түрлерін атаңыз. 2) Тікпризманың табаны не болады? 3) "Параллепипед призманың дербес түрі" деген тұжырым дұрыс па? 4) Қайжағдайда параллелепипедті куб деп айтады?
Жаңа тақырып бойынша есептер шығару: №1 топ.
Дескрипторлар:
№2 топ.
Дескрипторлар:
№3 – топ
Дескрипторлар:
№4 – топ
Дескрипторлар:
Сергіту сәті. Конверт таңдап сұрақтарға жауап беру 4.1 Тақырыпқа сәйкес терминдермен жұмыс (сабақтың тілдік мақсаты) көпжақтардың жазбалары;; - айналу денелерінің жазбалары; - айналу денелерінің қималары; - көпжақтар және айналу денелерінің комбинациялары; Пирамиданыңжазбасы - жазық фигура, ... тұратын; Призма жазбасы –жазық фигура, ... тұратын; Берілген жазық фигура ...жазбасы боп табылады 5. Жаңа сабақты бекіту Сәйкестендіру тесті
Математикалық диктант
|
||||||||||||||||||||||||
|
Соңы 20 мин
|
6.Рефлексия Сабақты бекіту Рефлексия Не білдік? Не үйрендік? Нені білгім келеді? деген сұрақтарға жауап алу.
Маған сабақ ұнады. Тақырыпты меңгердім. Тақырыпты түсіндім, бірақ есептеген кезде қиналамын. Сабақ маған түсініксіз. 7.Бағалау: формативті бағалау 8.Үйтапсырмасы: № 1,11 есеп |
шағым қалдыра аласыз








