|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы №53 ЖОМ КММ |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: К.Талипова |
|||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар- |
Қатыспағандар- |
||
|
Cабақтың тақырыбы |
Көркем әдебиет стилі |
|||
|
Оқудың мақсаттары: |
Көркем әдебиет стилі жайлы білу,түсіну |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: көркем әдебиеттен мысалдар келтіру арқылы білімін жинақтайды Көпшілігі: көркем әдебиет стилі жайлы біледі Кейбіреуі: өз ойынан қорытынды ой түйе алады |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану,талдау |
|||
|
Бағалау критерийлері |
1.Көркем әдебиет стилі жайлы айтады. 2.Мәтіндердің стилін айқындап,3 сөзге фонетикалық талдау жасайды. 3.тұрақты тіркестердің баламасын табады |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ әдебиеті |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары,ресурстар |
А 4, маркер,стикер ,тірек сызба |
|||
|
|
||||
|
Бұған дейін алынған білім |
Стиль туралы біледі |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|||
|
Сабақтың басталуы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Сандар арқылы топқа бөлу «Саяхаттаушы ақпарат» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау |
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
1 – тапсырма. «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі Көркем әдебиет стилі Дескриптор: Көркем әдебиет стилі жайлы айтады. Қ/Б ( Бас бармақ арқылы бағалау) 2-тапсырма Жаттығулармен жұмыс 70-жаттығу Мәтіндердің стилін айқындап,3 сөзге фонетикалық талдау жасау. 71–жаттығу. Тұрақты тіркестердің мағынасын табу. Бармағын тістеу –өкіну. Жұмырына жұқ болмау-азкөлемде,жетпеу. Түйе үстінен сирақ үйту-ебедейсіз,олақ,қолынан түк келмейтін адам. Құлақ аспау-тыңдамау. Бетінен оты шығу-ұялу Кіруге тесік таппау-ұялу Төбесі көкке жету-қуану Қуанышы қойнына сыймау-қуану Ат ізін салмау-хабарласпау. Ат-тонын ала қашу-басын алып қашу. Дескриптор: -тұрақты тіркестердің баламасын табады. Қ/Б (Бас бармақ арқылы бағалау) |
|||
|
Ой толғаныс |
Әдебиет-сөз өнері Суреткерге тән ерекшеліктер Сезім. Нәзік сезімталдық Бақылау. Жіті бақылағыштық Қиял. Творчестволық фантазия Интуиция. Сезімталдық Өмірбаян. Тәжірибе молдығы Парасат. Сананың саралығы Шеберлік. Өнердегі шын шеберліккеапарар жол-еңбек. Шеберлік шексіз. Шабыт. Шалқыған шабыт болмаса, шеберліктенде ештеңе шықпайды. Эссе ,постер қорғау
|
|||
|
Соңы 10 минут |
«Сұрақ-жауап » әдісімен сабақты қорытындылаймын. Үйге тапсырма:73-жаттығу.Көркем әдебиет стилі Кері байланыс: «Білім ағашы» |
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Саралау Дифференциация-Сіз Оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?Неғұрлым Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз? |
|
|||
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Бас бармақ |
|||
|
Пайымдаулар (Рефлексия) Оқытудың сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма? Бүгін оқушылар не нәрсені үйренді? Оқыту атмосферасы қандай болды? Диференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме? Мен уақыттық кестені ұстандым ба?Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз(сабақ беруде де,оқытуда да)? 1 2 Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз(сабақ беруде де,оқытуда да)? 1 2 Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркем әдебиет стилі
|
Сабақ: қазақ тілі |
Мектеп: Ю.Гагарин атындағы №53 ЖОМ КММ |
|||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты – жөні: К.Талипова |
|||
|
СЫНЫП: 9 |
Қатысқандар- |
Қатыспағандар- |
||
|
Cабақтың тақырыбы |
Көркем әдебиет стилі |
|||
|
Оқудың мақсаттары: |
Көркем әдебиет стилі жайлы білу,түсіну |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлығы: көркем әдебиеттен мысалдар келтіру арқылы білімін жинақтайды Көпшілігі: көркем әдебиет стилі жайлы біледі Кейбіреуі: өз ойынан қорытынды ой түйе алады |
|||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану,талдау |
|||
|
Бағалау критерийлері |
1.Көркем әдебиет стилі жайлы айтады. 2.Мәтіндердің стилін айқындап,3 сөзге фонетикалық талдау жасайды. 3.тұрақты тіркестердің баламасын табады |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел» Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Қазақ әдебиеті |
|||
|
АКТ қолдану дағдылары,ресурстар |
А 4, маркер,стикер ,тірек сызба |
|||
|
|
||||
|
Бұған дейін алынған білім |
Стиль туралы біледі |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
|||
|
Сабақтың басталуы 10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу,оқу құралдарын дайындау. Сыныпта психологиялық атмосфераны қалыптастыру. Сандар арқылы топқа бөлу «Саяхаттаушы ақпарат» әдісімен үй тапсырмасын сұрау, пысықтау |
|||
|
Сабақтың ортасы 20 минут |
1 – тапсырма. «Ойлан,бірік,бөліс» әдісі Көркем әдебиет стилі Дескриптор: Көркем әдебиет стилі жайлы айтады. Қ/Б ( Бас бармақ арқылы бағалау) 2-тапсырма Жаттығулармен жұмыс 70-жаттығу Мәтіндердің стилін айқындап,3 сөзге фонетикалық талдау жасау. 71–жаттығу. Тұрақты тіркестердің мағынасын табу. Бармағын тістеу –өкіну. Жұмырына жұқ болмау-азкөлемде,жетпеу. Түйе үстінен сирақ үйту-ебедейсіз,олақ,қолынан түк келмейтін адам. Құлақ аспау-тыңдамау. Бетінен оты шығу-ұялу Кіруге тесік таппау-ұялу Төбесі көкке жету-қуану Қуанышы қойнына сыймау-қуану Ат ізін салмау-хабарласпау. Ат-тонын ала қашу-басын алып қашу. Дескриптор: -тұрақты тіркестердің баламасын табады. Қ/Б (Бас бармақ арқылы бағалау) |
|||
|
Ой толғаныс |
Әдебиет-сөз өнері Суреткерге тән ерекшеліктер Сезім. Нәзік сезімталдық Бақылау. Жіті бақылағыштық Қиял. Творчестволық фантазия Интуиция. Сезімталдық Өмірбаян. Тәжірибе молдығы Парасат. Сананың саралығы Шеберлік. Өнердегі шын шеберліккеапарар жол-еңбек. Шеберлік шексіз. Шабыт. Шалқыған шабыт болмаса, шеберліктенде ештеңе шықпайды. Эссе ,постер қорғау
|
|||
|
Соңы 10 минут |
«Сұрақ-жауап » әдісімен сабақты қорытындылаймын. Үйге тапсырма:73-жаттығу.Көркем әдебиет стилі Кері байланыс: «Білім ағашы» |
|||
|
Қосымша ақпарат |
||||
|
Саралау Дифференциация-Сіз Оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз?Неғұрлым Қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз? |
|
|||
|
Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Бас бармақ |
|||
|
Пайымдаулар (Рефлексия) Оқытудың сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма? Бүгін оқушылар не нәрсені үйренді? Оқыту атмосферасы қандай болды? Диференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме? Мен уақыттық кестені ұстандым ба?Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен? |
|
|||
|
Қорытынды бағамдау Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз(сабақ беруде де,оқытуда да)? 1 2 Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз(сабақ беруде де,оқытуда да)? 1 2 Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? |
||||
шағым қалдыра аласыз


