Бөлімі |
Болашаққа саяхат |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Хабылхаг С |
||||||
|
Күні: |
12.05.2023 |
||||||
|
Сынып: |
4 “а” |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аспаптар әлемі .
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.2.3 – музыкалықкөркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету . Ұлттық аспаптар мен заманауи аспаптары туралы түсіндіру.
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Аспап түрлерін таныстыру дыбысталуын көрсету Музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 20 мин Өткен сабақта үйренген әнді қайталау Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 минут |
Оқушылармен сәлемдесу түгендеу белгілеу Мұғалім : Балалар саламатсыз ба,
Ал балалар сабағымыз басталмас бұрын бір-бірімізге жақсы көңіл күй силайық Мұғалім : Көңіл күйіміз қалай Оқушылар : Тамаша Мұғалім: сабаққа дайындығымыз қалай Оқушылар :Керемет
Балалар сабағымызды бастамас бұрын Топқа бөлініп алайық : Суреттерді алу арқылы топқа бөлңнеді
Дауыс жаттықтыру : До мажор дыбыс қатарын айту Өткен сабақта үйренген Жаяу Мусаның «Ақ сиса» әнін қайталау Үй тапсырмасын сұрау https://wordwall.net/ru/myactivities арқылы 1. Қыз жібек операсын кім жазды?/ Е.Брусиловский/ 2.Қыз Жібек филмінде қай әнді пайдаланды?/ Үкілі Ыбырай Гакку әні/ 3. Ақсиса кімнің әні ?/ Жаяу Муса/ Мұстафа Байжанұлы/ 4. Мұса Байжанұлы неліктен жаяу Муса атанған?/ Атын Шорман бай тартып алғандықтан/
Жаңа тақырыбымыздың атын біліу үшін тақтаның алдына қараймыз. Бұл жерде не көріп тұрсыңдар. Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Аспаптар әлемінде» деп аталады. 1 тапсырма.Тыңдау және талдау. Ақын Маханбет Өтемісұлы Қазақтың көрнекті ақыны, сонымен бірге 1836-38 ж. Исатай Тайманов бастаған шаруалар көтерілісінің жалынды жыршысы ретінде де мәлім, қозғалысты ұйымдастырушы тарихи қайраткер тұлғалардың бірі.Маханбет Өтемісұлының «Жұмыр қылыш» атты күйі бар. Жұмыр қылыш күйін /дәстүрлі, классикалық, эстрадалық жанрда тыңдайық.
2 тапсырма Ақпарат беру . Аспаптар өздерің топқа бөлінгендей «Қазақтың ұлттық аспаптары» «Қазіргі заман аспаптары» «Ұрмалы шулы аспатар» енді осы аспаптардың әр қайсысының дыбысталуы ойнау тәсілдерін көрейік . 3-тапсырма. Тыңдау орындау «Мен Қазапын » әні үйрену орындау
4-тапсырма. Бекіту
Плптформасында тапсырма орындайды . РЕФЛЕКСИЯ -Мұғалімге хат? Тағы қандай аспаптардың дауысын тыңдағыларың келеді? Қандай аспаптармен танысқыларың келеді?
|
Оқушылар Саламатсыз бе? Оқушылыр : Қайырлы күн достым Қайырлы күн достым Күлші кәне досым Күлші кәне досым Бүгінгі күн бізге Сәттілікке толсын Біздің алар бағамыз Кілең бестік болсын
Оқушылар / Аспаптардың суретін/ Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Дескриптор нәтижесінде ҚБ «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады
|
Бейнеролик оқулық Оқулық Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер https://wordwall.net/ru/myactivities Жұмыр қылыш күйін тыңдау әр түрлі нұсқада https://youtu.be/NJZ_hftBsm4
https://youtu.be/NJZ_hftBsm4
Аспаптарды ойнап көрсету
Мұғалімге хат Кері байланыс суреті
|
|||
Музыкалықкөркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету .
Ұлттық аспаптар мен заманауи аспаптары туралы түсіндіру.
Аспап түрлерін таныстыру дыбысталуын көрсету Музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркем кестелеу
Көркем кестелеу
Бөлімі |
Болашаққа саяхат |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Хабылхаг С |
||||||
|
Күні: |
12.05.2023 |
||||||
|
Сынып: |
4 “а” |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Аспаптар әлемі .
|
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.2.3 – музыкалықкөркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету . Ұлттық аспаптар мен заманауи аспаптары туралы түсіндіру.
|
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Аспап түрлерін таныстыру дыбысталуын көрсету Музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 20 мин Өткен сабақта үйренген әнді қайталау Сабақтың ортасы 15 мин 5 мин 5 минут |
Оқушылармен сәлемдесу түгендеу белгілеу Мұғалім : Балалар саламатсыз ба,
Ал балалар сабағымыз басталмас бұрын бір-бірімізге жақсы көңіл күй силайық Мұғалім : Көңіл күйіміз қалай Оқушылар : Тамаша Мұғалім: сабаққа дайындығымыз қалай Оқушылар :Керемет
Балалар сабағымызды бастамас бұрын Топқа бөлініп алайық : Суреттерді алу арқылы топқа бөлңнеді
Дауыс жаттықтыру : До мажор дыбыс қатарын айту Өткен сабақта үйренген Жаяу Мусаның «Ақ сиса» әнін қайталау Үй тапсырмасын сұрау https://wordwall.net/ru/myactivities арқылы 1. Қыз жібек операсын кім жазды?/ Е.Брусиловский/ 2.Қыз Жібек филмінде қай әнді пайдаланды?/ Үкілі Ыбырай Гакку әні/ 3. Ақсиса кімнің әні ?/ Жаяу Муса/ Мұстафа Байжанұлы/ 4. Мұса Байжанұлы неліктен жаяу Муса атанған?/ Атын Шорман бай тартып алғандықтан/
Жаңа тақырыбымыздың атын біліу үшін тақтаның алдына қараймыз. Бұл жерде не көріп тұрсыңдар. Олай болса бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Аспаптар әлемінде» деп аталады. 1 тапсырма.Тыңдау және талдау. Ақын Маханбет Өтемісұлы Қазақтың көрнекті ақыны, сонымен бірге 1836-38 ж. Исатай Тайманов бастаған шаруалар көтерілісінің жалынды жыршысы ретінде де мәлім, қозғалысты ұйымдастырушы тарихи қайраткер тұлғалардың бірі.Маханбет Өтемісұлының «Жұмыр қылыш» атты күйі бар. Жұмыр қылыш күйін /дәстүрлі, классикалық, эстрадалық жанрда тыңдайық.
2 тапсырма Ақпарат беру . Аспаптар өздерің топқа бөлінгендей «Қазақтың ұлттық аспаптары» «Қазіргі заман аспаптары» «Ұрмалы шулы аспатар» енді осы аспаптардың әр қайсысының дыбысталуы ойнау тәсілдерін көрейік . 3-тапсырма. Тыңдау орындау «Мен Қазапын » әні үйрену орындау
4-тапсырма. Бекіту
Плптформасында тапсырма орындайды . РЕФЛЕКСИЯ -Мұғалімге хат? Тағы қандай аспаптардың дауысын тыңдағыларың келеді? Қандай аспаптармен танысқыларың келеді?
|
Оқушылар Саламатсыз бе? Оқушылыр : Қайырлы күн достым Қайырлы күн достым Күлші кәне досым Күлші кәне досым Бүгінгі күн бізге Сәттілікке толсын Біздің алар бағамыз Кілең бестік болсын
Оқушылар / Аспаптардың суретін/ Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді және жаңа сабаққа назар аударып, берілген сұрақтарға жауап береді. Сұрақтарға жауап береді Бір -бірін бағалау |
Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
Дескриптор нәтижесінде ҚБ «Үш шапалақ»тәсілі арқылы бағаланады
|
Бейнеролик оқулық Оқулық Оқулық, нота хрестоматиясы, үн-бейне хрестоматия Фламастерлер Қарандаштар Журналдар Газеттер https://wordwall.net/ru/myactivities Жұмыр қылыш күйін тыңдау әр түрлі нұсқада https://youtu.be/NJZ_hftBsm4
https://youtu.be/NJZ_hftBsm4
Аспаптарды ойнап көрсету
Мұғалімге хат Кері байланыс суреті
|
|||
Музыкалықкөркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету .
Ұлттық аспаптар мен заманауи аспаптары туралы түсіндіру.
Аспап түрлерін таныстыру дыбысталуын көрсету Музыкалық көркемдеуіш құралдарды қолдана отырып аспатарда ойнау дағдыларын көрсету
шағым қалдыра аласыз


















