Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
30. 01.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көркем шығармадағы образ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Кейіпкерлерге ортақ мінез-құлықтарды анықтайды, басты кейіпкердің ерекшелігін сипаттайтын мінез-құлықтарын шығармадан мысал келтіре алады. |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу Үй тапсырмасы. Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесі Берілген сөз тіркестерін пайдалана отырып , 3 маңызды ақпарат, қиындық тудырған 2 жағдайды, ұнаған 1 іс-әрекетті (Менің байқағаным,...Менің ойымша,... Мен ойлаймын...») деп бастап айтып шығады. Фантастика (көне грекше: φανταστική – көзге елестету өнері) Әңгіме – көлемі қысқа , оқиғасы өмір шындығынан алынған көркем туынды. Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ Кері байланыс. Өзінің ойын көркемдеп, керекті мәліметтермен толықтыра сөйлеген оқушыларға «ЖАРАЙСЫҢ», «КЕРЕМЕТ» деген марапат сөздер тағылады. |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1 Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесің « Таудағы оқиға», «Шайтантауға сапар» , «Үңгірдегі сыр» бөлімдерінде сипатталған Сәмен образына талдау жүргізіңіз.
3-тапсырма. Төрт сөйлем әдісі арқылы авторлық тәсілдеме туралы айтады. «Көшпелі алтын» шығармасынан , берілген кестені толтырыңыз.
Ж/Т «Үңгірдегі сыр » бөліміндегі Сәмен мен Қажытай мінез-құлық ерекшелігін анықтаңыз. Ойыңызды дәлелдеңіз. (3-4 сөйлем) |
Дескриптор: -кейіпкер бойындағы жинынтық қасиеттерді анықтайды; -кейіпкерге тән қасиеттерді табады; - мысал келтіреді. 1. Пікір. Шығармадағы автордың шығармашылық тәсілдемесі туралы өз пікірін бір сөйлеммен айтады. 2. Дәлел. Пікірін шығарманы талдау бойынша бір сөйлеммен дәлелдейді 3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. 4. Қорытынды. Ойын автордың жазушылық ерекшелігі туралы бір сөйлеммен қорытындылап айтады. |
ҚБ ФБ |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркем шығармадағы образ «Көшпелі алтын» әңгімесі
Көркем шығармадағы образ «Көшпелі алтын» әңгімесі
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім.Парасат пайымы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
30. 01.2025 |
|
|
Сынып: 10 «Ә,Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Көркем шығармадағы образ |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
- Кейіпкерлерге ортақ мінез-құлықтарды анықтайды, басты кейіпкердің ерекшелігін сипаттайтын мінез-құлықтарын шығармадан мысал келтіре алады. |
|
|
Құндылықтар |
Тақырыпты түсіндіре отырып, талап бар жерде тәртіп бар екенін және құқықтық сауаттылықты бойына сіңіру. Өз мемлекетімізді,оның заңын,тілін,азаматтарын сыйлай білуге баулу |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал туғызу Үй тапсырмасы. Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесі Берілген сөз тіркестерін пайдалана отырып , 3 маңызды ақпарат, қиындық тудырған 2 жағдайды, ұнаған 1 іс-әрекетті (Менің байқағаным,...Менің ойымша,... Мен ойлаймын...») деп бастап айтып шығады. Фантастика (көне грекше: φανταστική – көзге елестету өнері) Әңгіме – көлемі қысқа , оқиғасы өмір шындығынан алынған көркем туынды. Сабақтың тақырыбымен оқу мақсатымен таныстыру |
Сұрақтарға жауап беріп, өз ойларымен ортаға салады. Дескриптор -тақырып бойынша бір сұрақ дайындайды -Сұрақтарға нақты жауап береді. |
ҚБ Кері байланыс. Өзінің ойын көркемдеп, керекті мәліметтермен толықтыра сөйлеген оқушыларға «ЖАРАЙСЫҢ», «КЕРЕМЕТ» деген марапат сөздер тағылады. |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма №1 Т.Сұлтанбеков «Көшпелі алтын» ғылыми фантастикалық әңгімесің « Таудағы оқиға», «Шайтантауға сапар» , «Үңгірдегі сыр» бөлімдерінде сипатталған Сәмен образына талдау жүргізіңіз.
3-тапсырма. Төрт сөйлем әдісі арқылы авторлық тәсілдеме туралы айтады. «Көшпелі алтын» шығармасынан , берілген кестені толтырыңыз.
Ж/Т «Үңгірдегі сыр » бөліміндегі Сәмен мен Қажытай мінез-құлық ерекшелігін анықтаңыз. Ойыңызды дәлелдеңіз. (3-4 сөйлем) |
Дескриптор: -кейіпкер бойындағы жинынтық қасиеттерді анықтайды; -кейіпкерге тән қасиеттерді табады; - мысал келтіреді. 1. Пікір. Шығармадағы автордың шығармашылық тәсілдемесі туралы өз пікірін бір сөйлеммен айтады. 2. Дәлел. Пікірін шығарманы талдау бойынша бір сөйлеммен дәлелдейді 3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді. 4. Қорытынды. Ойын автордың жазушылық ерекшелігі туралы бір сөйлеммен қорытындылап айтады. |
ҚБ ФБ |
|
||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия 3-2-1 стратегиясы бойынша Бүгінгі сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Бүгінгі сабақта қиындық тудырған 2 жағдай Бүгінгі сабақта ұнаған 1 іс-әрекет. Үйге тапсырма: |
ФБ 1-10 балл |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













