Бөлім:
|
1-бөлім
Қазақстандағы көрікті жерлер
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
|
Күні:
|
|
Сыныбы:
|
|
Сабақтың
тақырыбы:
|
Көркем табиғат және
көрікті жерлер
|
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқу мақсаты
|
6.3.5.1 тыңдалым материалдары бойынша негізгі ойды
білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы мәтін
жазу;
6.4.1.1 тақырып бойынша
бірге және бөлек жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай
жазу;
|
Сабақтың
мақсаты:
|
Тыңдалым материалдары
бойынша негізгі ойды білдіретін сөйлемдерді іріктей отырып, жинақы
мәтін жазып, тақырып бойынша бірге және бөлек жазылатын сөздерді
орфографиялық нормаға сай жаза алады.
|
Бағалау
критерийлері:
|
1.Тыңдалым материалдарынан негізгі ойды
анықтайды.
2.Жинақы мәтін жазады.
3.Бірге жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай
жазады.
4.Бөлек жазылатын
сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады.
|
Сабақ
кезеңі/Уақыты
|
Педагогтің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту.
2
мин.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.
2. Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру
Үй тапсырмасын
сұрау
|
Мұғаліммен амандасады,
сыныпта кім бар, кім жоқ
екенін анықтап
түгенделеді
|
Оқушыларға өзін-өзі
бағалау парағы
таратылады
|
Оқулық, жұмыс
дәптерлері, интербелсенді тақта
|
Жаңа сабаққа кіріспе
3 мин.
|
(Ұ) «Ой шақыру» әдісі арқылы өткен
тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау
сұрақтарын ұжымдық талқылау.
Қазақстанның көрікті жерлері туралы не
білесің?
Еліміздің табиғаты несімен
қызықтырады?
Оқушылар сұрақтарға
жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім
оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен
таныстырады.
|
Берілген сұрақтарға жауап береді.
Сыныптастырының пікірін
толықтырады.
Өз ойымен бөліседі.
|
ҚБ: Мұғалімнің
бағалауы
|
Оқулық, жұмыс
дәптері
|
Сабақтың
ортасы
30
мин
Айтылым
10 мин
|
Тапсырма
Қазақстанның картасынан
барып көрген немесе білетін көрікті жерлері бар қаланы белгілеп,
көрікті табиғаты мен әсем жерлері жайлы баяндап
бер.
|
Картадан көрікті жерлерді көрсетіп, табиғаты мен әсем
жерлері жайлы баяндайды
|
ҚБ: «Шапалақ»
әдісі
|
Интербелсенді тақта, карта
https://interacty.me/projects/d7cfb9ef74265684
|
Жұптық жұмыс
7 мин
5 мин
|
ӘТН
Тапсырма «Кім
жылдам?»
Берілген сөздерден жұптаса отырып бірге және бөлек
жазылатын сөздерді табу
Сергіту сәті
«Струп тест». Сөздерді
оқымай, түстерді айтып шығу
|
Бірге және бөлек жазылатын сөздерді
табады
|
ҚБ: Мұғалімнің
бағалауы
Дескриптор: Жалпы – 6
балл.
- Бөлек жазылатын сөздерді табады-2
балл.
- Бірге жазылатын сөздерді табады-2
балл.
-Орфографиялық нормаға
сай жазады-2 балл.
|
Интербелсенді тақта,
жұмыс дәптері
|
Жеке жұмыс
13
мин.
|
Тапсырма
ЖИ көмегімен берілген өлеңді қара сөзге айналдырып, негізгі
ойды білдіретін мәтін жазу
ЕБҚ Өзің тұратын қалаңның
немесе ауылыңның көрікті жерлерін параққа
жаз
|
Өлеңді қара сөзге айналдырып, негізгі ойды білдіретін мәтін
жазады
|
ҚБ: Оқушылар бір-бірін
бағалайды
Дескриптор: Жалпы - 4
балл.
-Өлеңді қара сөзге айналдырады-2
балл
- Негізгі ойды білдіретін мәтін жазады- 2
балл
|
Интербелсенді
тақта
|
Сабақтың соңы
Ой толғаныс.
Рефлексия
5 мин.
|
«Білім шамы» әдісі
Бүгінгі сабақта
түсінгенім...
Бүгінгі сабақта нені
үйрендім...
Бүгінгі сабақта қиындық тудырған
тапсырма...
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа
деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.
Оқушыларды бағалайды.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты, тақырыбы бойынша өз ойын
айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
ҚБ: Мұғалімнің
бағалауы
|
https://wordwall.net/ru/resource/77872831
|