|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әмірбек Әсемай Болатбекқызы |
|||||
|
Күні: |
12.03.2025 |
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығармадағы көркемдегіш құралдар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:. |
8.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың (психологиялық параллелизм, перифраз, сатира, ирония, гротеск, эллипсис) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау 8.3.4.1 шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Поэмадағы көркемдегіш құралдарды талдай отырып, автор стилін анықтау. Көркем шығармадан үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеуге қолдану. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) •Оқушылармен сәлемдесу. •Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. •Үй тапсырмасын сұрау |
Оқушылар мұғалімді зер салып тыңдайды. |
|
|
||
|
Жаңа білім 10минут Сабақтың ортасы 25минут |
Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма Жеке жұмыс. 1.Кестені толтырады 2.Үзіндіні таңдайды 3.Автор стилінің қолдануын түсіндіреді
2-тапсырма: «Көркемдегіш құралдарды тап!» 1.Мұғалім поэмадан үзінділер береді. 2.Оқушылар төмендегі кестені толтырады: 3.Әр оқушы өз жауаптарын қысқаша түсіндіріп,сыныпта бөліседі
|
Мұғалімді тыңдайды және түсінеді. Жеке тапсырмаларды орындайды. |
|
Үлестірмелі карточкалар «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы |
||
|
Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі. |
Сабақ бойынша түсінгендерін айтады. |
|
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы |
||
|
Үйге тапсырма |
1.Тапсырма: «Көркем тілмен суреттеу» •«Аққулар ұйықтағанда» поэмасындағы табиғат суреттерін пайдаланып, 5-7 сөйлемнен тұратын шағын сипаттама жазу. •Міндетті түрде кемінде 3 көркемдегіш құрал (психологиялық параллелизм, перифраз, эпитет, теңеу, метафора) қолдану. |
|
|
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы |
||
![]()
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Көркемдегіш құралдар 8-сынып
Көркемдегіш құралдар 8-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||
|
Бөлім: |
Махаббат және абырой |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әмірбек Әсемай Болатбекқызы |
|||||
|
Күні: |
12.03.2025 |
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны:23 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Шығармадағы көркемдегіш құралдар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:. |
8.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың (психологиялық параллелизм, перифраз, сатира, ирония, гротеск, эллипсис) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау 8.3.4.1 шығарма бойынша жазылған әдеби сын-пікірлерге сүйене отырып, өзіндік сыни пікір жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Поэмадағы көркемдегіш құралдарды талдай отырып, автор стилін анықтау. Көркем шығармадан үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеуге қолдану. |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 5минут |
Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) •Оқушылармен сәлемдесу. •Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. •Үй тапсырмасын сұрау |
Оқушылар мұғалімді зер салып тыңдайды. |
|
|
||
|
Жаңа білім 10минут Сабақтың ортасы 25минут |
Жаңа сабақты түсіндіру
1-тапсырма Жеке жұмыс. 1.Кестені толтырады 2.Үзіндіні таңдайды 3.Автор стилінің қолдануын түсіндіреді
2-тапсырма: «Көркемдегіш құралдарды тап!» 1.Мұғалім поэмадан үзінділер береді. 2.Оқушылар төмендегі кестені толтырады: 3.Әр оқушы өз жауаптарын қысқаша түсіндіріп,сыныпта бөліседі
|
Мұғалімді тыңдайды және түсінеді. Жеке тапсырмаларды орындайды. |
|
Үлестірмелі карточкалар «Аққулар ұйықтағанда» поэмасы |
||
|
Бекіту |
«Ашық микрофон» әдісі. |
Сабақ бойынша түсінгендерін айтады. |
|
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы |
||
|
Үйге тапсырма |
1.Тапсырма: «Көркем тілмен суреттеу» •«Аққулар ұйықтағанда» поэмасындағы табиғат суреттерін пайдаланып, 5-7 сөйлемнен тұратын шағын сипаттама жазу. •Міндетті түрде кемінде 3 көркемдегіш құрал (психологиялық параллелизм, перифраз, эпитет, теңеу, метафора) қолдану. |
|
|
«Аққулар ұйықтағанда» поэмасы |
||
![]()
шағым қалдыра аласыз


















