коучинг

Тақырып бойынша 11 материал табылды

коучинг

Материал туралы қысқаша түсінік
Топтық жұмысты жүргізуге арналған коучинг әзірлемесі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Коучинг жоспары

Тақырыбы: Сабақты ұйымдастыру формалары мен түрлері:топта жұмыс жүргізу әдістемесі

Мақсаты: Мұғалімдер топтық жұмысты ұйымдастыру әдістемесіне талдау жасайды және ынтымақтастықта оқыту туралы қорытынды шығарады, топтық жұмыс нәтижесінде әртүрлі ұстанымдармен алмасуға ықпал етеді, ынтымақтастық оқу жағдайында әріптестерімен қарым - қатынас жасай отырып, өз идеяларын ұсына білуге, әртүрлі ұстанымдармен алмасуға үйрету.

Күтілетін нәтиже: Тaпcырмaлaрды oрындaу бaрыcындa шaғын тoптaрдa бірлecкeн жұмыcты ұйымдacтыру әдіcтeмecін игeруі. Тиімді тoптық қaрым-қaтынacқa түcуі. әр мұғалім топтық жұмыстың маңызын түсініп, топтық жұмыстың оңтайлы жақтарын тәжірибесінде пайдалануға ұмтылады; ортада жайлы әрекеттестік орнатады ,әңгімелесу үшін мүмкіндіктер жасайды;өз идеяларын зерделеп,өзара әрекеттестікті орнатады;мұғалімдер белсене қатысады.

  • Білу. Оқыту мен оқуда бірлескен топтық жұмысты ұйымдастыру туралы білімдерін толықтырады.

  • Қолдану, түсіну және талдау: өз тәжірибесінде мұғалім топтық жұмысты тиімді пайдалана білуге дағдыланады, оқытудың тиімді әдіс - тәсілдерін тиімді пайдалана алатынын көрсете алады, топта бірлесе отырып жұмыс істей отырып, өзгенің ойын құрметтей білуге үйренеді.


Коучингке қатысатын мұғалімдер

Коуч

Даму салалары

Жаттығулар

Табыс өлшемі

Жаттығуларды басқару

Жұмыс кезеңдері

Белгіленген уақыт

Психолгиялық ахуал

. «Smile!!!» видеосы арқылы Қалыпты атмосфералық ахуалды қалаыптастыру

Қатысушылар бір-біріне күлімдеп күлу

Тыңдаушылар үлкен шеңберге тұрғызады.


3 минут


Кіріспе бөлім

Танысу жаттығуы:

Қатысушылар бір-бірімен танысады

Мұғалімдер шеңберге тұрып, өздері туралы 1-2 сөйлем айтады. Шеңбер аяқталған соң, басқалар сол мұғалім туралы не естігендерін айтады.


5минут

.

Ой қозғау

«Важность команды» видеoрoлигін көрceту арқылы тақырыпқа шығу.

Бүгінгі коучингтің қандай мақсатты көздейтінің айтқыза отырып, мақсатымен таныстыру.


3 минут


Топқа бөлу

Түрлі-түсті стикер таратылады.

арқылы топтарға бөлініп отырады


2 минут

1-тапсырма


1-топ Тoп eрeжecін құрады.

2-топ «Топтық жұмыстың маңыздылығы мен тиімділігі» туралы постер дайындайды.

3-топ «Топтық жұмыстың тиімсіздігі»


Мұғалімдер өз идеяларын зерделейді, өзара әрекеттестікті жақсартуға, топтық жұмыстың қарқынды өтуіне ықпал етеді, белсенді түрде қатысады, топтық жұмыстың тиімділігі туралы ой бөліседі.

Топтық жұмысқа қажетті ережені талқылап, шығарады.

Топтық жұмыс жеке шешуге болатын тапсырмаларды емес, анағұрлым күрделі тапсырмаларды шешуді көздейді. Кез келген команда барлық мүшелері білетін және түсінетін жалпы ережелерді басшылыққа алу керек. Ол топтың әрбір мүшесінің одан не күтетіндігін жұмыс қалай бөлінетіндігін және қолдау көрсетілетіндігін, сондай-ақ нәтижелерге қалай қол жеткізетіндігін білулері қажет.

Топтарға ватман таратылады. Постерді әзірленуге – 3 минут; қорғауға – 2 минут беріледі.

Топ мүшелері бағалау парағын толтырады.

Дескриптор:

-Маңыздылығын ашу-2 балл;

-мазмұнды болуы- 3 балл;

-эстетикалық талапқа сай болуы-2 балл.

5 минут

Негізгі бөлім

Топтық жұмыс туралы түсінік беру.

Топтық жұмыс туралы түсінік жинақталған слайдты таныстыру.


Материалмен танысады.


Сергіту сәті

«Мен қуаныштымын, себебі... »

Қатысушылар өз қуанышы мен сәттілігін айтып, ой бөліседі.




2-тапсырма

«ЭКСПО-2017» жобасын дайындату.

Нұсқау: көрмеге келген шетелдік қонақтарға Қазақстанды таныстыру

Мақсаты: сабақтарда жетістіктерге жетуде көмек көрсету үшін топтардағы бірлескен жұмыстың.

қажеттігін түсінуге қол жеткізу.

Дескриптор:

-Қазақстан туралы әңгімелей біледі;

-маңыздылығын түсіндіре алады;

-еліміздің құндылықтарын айтады.

Кері байланыс бергізу.


7минут

Қорытынды бөлім

Жабайы қаздардың өзара ынтымақтастық жайлы бес сабағы есте сақтау үшін видеоролик көрсету:

Жабайы қаздардың бес сабағы:

1.Бірге болу.

2.қатарды сақтау

3.орын алмасу

4.қолдау көрсету

5.жалғыз қалдырмау

Видеролик бойынша тұжырым жасату

Бес тәсілді тарата отырып түсінікті қорытындылату

3 минут

Кері байланыс:



Сабақ барысында топтық жұмысты қолдану қаншалықты тиімді? деген сұрақ қою

«Ширинг» әдісін қолдану

Қатысушылар сұраққа жауап бере отырып, коучинг барысындағы тақырыптан алған әсерлерін зерделей отырып, шынайы түрде жауап береді.


3 минут

Рефлексия


3 сөзбен коучинг туралы ойын білдіреді.


Қатысушылар стикерге өз ойларын жазады.

Өз ойларын ауызша да айтады.


2 минут

Коучтың қорытынды сөзі

«Сабақ беру – үйреншікті жай шеберлік емес, ол үнемі- жаңадан жаңаны табатын өнер».

(Ж. Аймауытов)

Жаңаны ойлап таба білуге шақыру.

Қатысушыларға ой салу


1





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.02.2023
353
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі