Уақыты :
11.11.2017
|
Г.С.Жумашева
|
Коучинг
тақырыбы
|
Оқытудағы жаңа
әдіс-тәсілдер
|
Жалпы
мақсаты
|
Мұғалімдерді оқытудың жаңа
әдіс-тәсілдерін қолдана отырып, нәтижелі білімге қол
жеткізу.
|
Оқу
нәтижелері
|
Мұғалімдер топпен жұмыс істей
отырып идея бөліседі, ойларын жинақтайды, қорытындылайды,
бағалайды.
Сыни ойлауы дамып,өз ойларын
еркін айтуға үйренеді. Өзара әрекеттесу арқылы мұғалімдердің
танымдық белсенділігі артады.
|
Түйінді
идеялар
|
Мұғалімдермен сындарлы
әңгімеге ұйытқы болу үшін сабақ барысында әдіс-тәсілдерді қалай
пайдалану керектігін түсіндіру.
|
Дереккөздер
|
«Оқытудағы интербелсенді
әдіс-тәсілдер» Педагогикалық шеберлік
орталығы.
Астана 2014
жыл
|
Тапсырмалар
|
Коучтің
әрекеті
|
Тыңдаушылар
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Тренинг
(2
мин)
|
«Сатамын және сатып
аламын» тренингі, шартын
түсіндіреді
|
Шеңберде тұрған қатысушы
қасындағы көршісіне өзінің жағымсыз қасиетін сатып, оның жақсы
қасиетін сатып алады. Мысалы, «Мен еріншектігімді сізге
сатып, сіздің еңбекқорлығыныңызды сатып
аламын»
|
|
Интернет-тен алынған
материал-дар
|
Топқа
бөліну
(3
мин)
|
«Геометриялық
фигуралар» арқылы топқа
бөлу.
|
Топқа бөлінеді. Әр топ
топбасшысын сайлайды.
1.Арифметикалық
амалдар
2.Геометриялық
денелер
3.Геометриялық
фигуралар
4.Физикалық өлшем
бірліктер
5.Тригонометрия
|
|
Карточкалар
|
Ой
жүгірту
(10мин)
|
Әр топқа тақырыпқа байланысты
тапсырма беру
|
Топта жұмыс жасауды, топ
шешімін постерге түсіруді ұсыну
|
|
Маркер
|
-
Әдіс-тәсілдер
-
Саралау
-
Бағалау
-
Кері
байланыс
-
Рефлексия
|
Әр тапсырма
бойынша
әркімнің жеке ойлануы, пікірін
білдіру, өзінің шешімін айтуы;
|
Қалыптастырушы
бағалау
|
Плакат
|
Тұжырым
жасау
(8мин)
|
Әр топ сағат тілімен постерді
беру.
|
Басқа топтың постері бойынша
ойларын айту, пікірлерімен бөлісу
|
«Парадокс»
таблосы бойынша әр топ жұмыс
парақтарын өзге топтарға беріп,өзара бағалау
жүргізу.
Осы
тапсырмаға
«Ашық
микрофон» әдісі арқылы
рефлексия
|
Микрафон
|
Қорытынды
жасау
(3
мин)
|
Коучинг тақырыбын ашу, мақсаты
және оқу нәтижелерімен таныстыру
|
|
Әр топтың топбасшысы өз тобын
формативті бағалау арқылы бағалайды
|
|
|
Алған мәліметтер бойынша
қорытынды жасайды
|
Әркім өз-өзін
бағалайды. «Бас
бармақ» арқылы
|
|
Кері
байланыс
(2
мин)
|
«Плюс,минус,қызықты»
әдісі
«Плюс»-оң әсер еткен
фактілерді,алған,білімдері жайлы жазады.
«Минус»-«қолымнан келмей жатыр» немесе
«түсініксіз болып тұр»деген ойларын
жазады.
«Қызықты»-деген бағанға өздеріне не
қызықты болды соны жазады ,немесе не жайында көбірек білгісі,соны
жазады.
|
Әр топтан стикерге осы
коучингтен алған әсерлерін топ пен пікірлесу арқылы
жазу.
|
|
Плакат,маркер
|
Рефлексия
(2
мин)
|
Қандай психологиялық ахуалда
болдыңыз?
|
1.Жоспарлаған шаралар тиімді
болды ма?
2.Берілген уақыт жеткілікті
болды ма?
|
-
Коучингте қандай екі нәрсе
табысты болды?
-
Не жақсарта
алады?
|
|