Материалдар / коучинг сабақ жоспары: Сабақ беру үдерісіндегі кері байланыстың маңыздылығы және түрлері
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

коучинг сабақ жоспары: Сабақ беру үдерісіндегі кері байланыстың маңыздылығы және түрлері

Материал туралы қысқаша түсінік
Коучинг сабағында кері байланыстың маңыздылығы және кері байланыс пен рефлексияның айырмашылығын талдау қарастырылған. Кері байланыс жүргізу әдістері де қамтылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қараша 2021
798
2 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Коучинг сабақ жоспары

Мектеп: №39 Л. Жолдасов ЖОББМ КММ

Күні: 14.11.2019 ж.

Мұғалімнің аты -жөні: Алипова Жанар Каблановна


Коучинг тақырыбы:

Сабақ беру үдерісіндегі кері байланыстың маңыздылығы және түрлері

Мақсаты

Сабақ беру үдерісіндегі кері байланыстың маңыздылығын түсіну, сындарлы кері байланысты ұйымдастырудың техникаларын үйрену

Міндеттері

  • Кері байланыс туралы кеңінен түсіндіру;

  • Рефлексия жасау туралы түсіндіру;

  • Кері байланыс пен рефлексияны салыстыра талдау жүргізу;

  • Тиімді әдіс-тәсілдермен таныстыру;

Күтілетін нәтиже

Қатысушы:

Кері байланыс пен рефлексияның маңыздыылығын түсінеді, түрлерімен танысады, өз тәжірибесіне ықпалдастыра қолданады..

Дереккөздер



Жоспары

Сабақ кезеңдері

Жоспарланған іс-әрекет

Қатысушылар

Сабақ басы

  1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу


Бір-бірімен амандасады

2. Жағымды ахуал қалыптастыру

«Комплименттер буырқасыны» тренингі

Қатысушылар бір-біріне комплимент айтады.

3.Топқа бөлу

«Ойлан тап» әдісі арқылы қатысушыларды өздеріне берілген кеспе қағаздар арқылы екі топқа бөлу.

Қатысушы кеспе қағаз арқылы өз тобына жайғасады

Оқытушы.

Сабақтың мақсаттары мен міндеттері, күтілетін нәтиже және құрылымын таныстырып өтеді.

Миға шабуыл

  1. Рефлексия- дегеніміз не?

  2. Кері байланыс дегеніміз не?



Көңіл аударып тыңдайды.

Сабақ ортасы

Таныстырылым

«Сабақ беру үдерісіндегі

кері байланыстың

маңыздылығы және түрлері»

тақырыбында таныстырылым жасау

Көңіл бөліп тыңдайды

Теңдессіз мұғалім болудың 4 қағидасы:

  1. Оқушыларды өзіңмен тең көру;

  2. Пәннің картинасын көру;

  3. Оқушыны тыңдау, сезіну, бағалау

4. Үздіксіз ізденісте болу;

Андрагогика- ересектерді оқыту;

Педагогика-балаларды оқыту;

Екеуінің ұқсастығы

Мақтағанды бала да, мұғалім де ұнатады;

Бағалағанды-бала да , мұғалім де ұнатады.

Топтық тапсырма

1-топ Сабақта кері байланыс жүргізу

2-топ Рефлексияны жүргізу жолдары


Қалыптастырушы бағалау

«321” әдісі

3 – маңызды ақпарат;

2- ұсыныс;

1-сұрақ;


Топ мүшелері бір -

бірінің жұмысына кері байланыс береді.

7. Сергіту сәті. «Сағат тілі»

Қатысушыларға «Сағат тілі» әдісі арқылы сергіту сәтін ұйымдастыру.

Қатысушылар мұғалімнің ұйымдастыруы бойынша жұмыс жасайды.

Сабақ соңы

9. Кері байланыс

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Қатысушылар сабақтан алған әсерлерін күлше қағаздарына жазып, сандықшаға салады.

Қорытынды

«Көш жүре түзелер» демекші тәжірибе барысында тынымсыз іздене отырып кері байланыс пен рефлексия жасау жолдарын толық меңгеруіміз қажет»




Рефлексия

Әріптестеріме кәсіби қолдау көрсету мақсатында «Сабақ беру үдерісіндегі кері байланыстың маңыздылығы және түрлері» тақырыбында коучинг сабағын өттім. Коучинг мақсаты: Сабақ беру үдерісіндегі кері байланыстың маңыздылығын түсіну, сындарлы кері байланысты ұйымдастырудың техникаларын үйрену.

Коучингке қатысушылар арасында жағымды ахуал орнату мақсатында «Комплименттер буырқасыны» әдісін таңдап алдым.

Әріптестерімнің тақырыпқа қатысты білетіндерін тыңдау үшін кері байланыс пен рефлексия туралы бірнеше сұрақ қойдым. Олар екеуіне бірдей анықтама бергенінен айырмашылығын ажырата алмайтынын ұқтым.

Қтысушыларға презентация арқылы кері байланыс пен рефлексия туралы түсіндірдім.

Алған білімдерін тексеру мақсатында топтық жұмыс ұйымдастырдым.

1-топ Сабақта кері байланыс жүргізу

2-топ Рефлексияны жүргізу жолдары тақырыбында постер әзірлеп, қорғады.

Топтық жұмыстан соң топаралық бағалау жүргізілді.

Сабақ соңында кері байланыс жүргіздім. Қатысушы әріптестерім бүгінгі сабақтың өте тиімді болғанын, кері байланыс пен рефлексияның айырмашылығын және қалай жүргізу керектігі туралы көптеген ақпараттар алғанын жазыпты. Алдағы уақытта осындай сабақтар көп болса екен, деп ұсынс жазып қалдырыпты.

























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!