|
Бөлім |
Координация және реттелу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты–жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Көру мүшелерінің құрылысы. Көрудің маңызы. Көру қызметінің бұзылуы. Көру гигиенасы. №11 зертханалық жұмыс «Көру жітілігі мен көру аймағының шегін зерттеу» |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.7.1 көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттеу және көру гигиенасы ережесін сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Көздің құрылысымен таныса отырып көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттеу және көру гигиенасы ережесін сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс–әрекеті
|
Оқушының іс–әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 3 мин
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
Сабақ барысында оқушы өзін бағалап отыруы үшін, оқушыларға бағалау парақтары беріледі. Оқушыларды адамның көзінің құрылысының суреттері арқылы топқа бөлу 1 топ. Ақ қабық 2 топ. Нұрлы қабық 3 топ. Торлы қабық |
Берілген смайликтерді көрсетеді. Көңіл-күйлері туралы ақпарат береді.
Оқушыларды көз құрылысының суреттері арқылы топқа бөлу |
Мақсаты: оқушылардың сабаққа деген назарын бұру. Тиімділігі: оқушылардың жаңа сабақ алдындағы көңіл-күйін анықтау. «Көз» әдісі арқылы бағалау «Домбыра» әдісі бойынша оқушылар өз-өздерін бағалап отырады. Бағалау парақтары таратылады
|
Презентация, қол смайликтері Таратпа материал
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 7 мин
|
(Ұ). Үй тапсырмасын сұрау Үй тапсырмасын еске түсіру мақсатында “Банкомат” әдісі көмегімен тест-ойынын жүргізу:
Ми дамыды, тамақ дайындау
Қолды төмен айналдыру үшін
|
Оқушылар банкоматқа карточка салып, кодын теріп, сұрақтарға жауап береді
|
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен санаса білу, көзқарастарын бөлісуде белсенді жағдай орнату.
Саралау: Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар қойылады. Тиімділігі: Алдында өтілген тақырыпқа шолу жүргізіледі. Инновациялық технологияны қолдану.
|
SMART тақта Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 12 мин
|
«Стоп кадр» әдісі
арқылы «Бейнежазба» көрсету. Бейнежазбаны көру арқылы сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады |
Бейнежазбадан көрген ақпарат туралы өз ойларын айтады.
|
Мақсаты: Өз ой-пікірлерімен бөлісу, ақпаратты анализдей алу.
|
Презентация Бейнематериал SMART тақта
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұжымдық жұмыс 7 мин |
Тапсырма 1.
1
2 топ. «Модельдеу» көздің ішкі құрылысын модельдеу.
3 топ. «QR CODE» әдісі арқылы тапсырманы орындайды.
|
1 топ. Оқушылар 3д платформасы арқылы көздің ішкі және сыртқы құрылысын түсіндіріп, көру қабілетін сақтаудың жолын сипаттайды. 2 топ. Оқушылар көздің ішкі құрылысының моделін құрастырып, құрылысымен таныстыра отырып, көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттейді және гигиеналық ережелерді сипаттайды 3 топ «QR CODE» әдісі арқылы кюар кодты енгізіп, шыққан көз ауруларының суретін сипаттап, сыртқыт құрылысын түсіндіреді |
Мақсаты: Білім алушы өз ойын талдайды және сараптайды, ойлау логикасын дамытады. Жалпы– .... балл Дескрипторы: - көздің құрылысын сипаттайды; - көруді қабылдаудың ерекшеліктерін зерттейді; - көрудің гигиеналық ережелерін түсіндіреді.
«Домбыра» әдісі бойынша оқушылар өз-өздерін бағалап отырады. Бағалау парақтары таратылады |
Кинолента
Постер
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жұптық жұмыс 3 мин
|
2 тапсырма. «Жедел хат» әдісі. Келген хат ішіндегі сұрақтарға жауап беру.
|
Оқушыларға ватсап желісінен хат келеді. Хатқа жұп-жұппен жауап береді. Өз ойларын айтып, ортаға салады.
|
Жалпы– ..... балл «Домбыра» әдісі бойынша оқушылар өз-өздерін бағалап отырады. Бағалау парақтары таратылады
|
Презентация
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жеке жұмыс 6 мин |
Зертханалық жұмыс №11 Мақсаты: көру өткірлігі мен көру өрісін анықтауды үйрену Жұмыс барысын орында? Қорытынды жаса? Көру өрісі қалыпты ма? |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Каденова Зухра АнуарбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Көздің құрылысы 8 сынып Ашық сабақ
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Көздің құрылысы 8 сынып Ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||





топ.


















