Тақырып бойынша 11 материал табылды

Кристалдық тор түрлері.

Материал туралы қысқаша түсінік
химия пәнінің мұғалімі
Материалдың қысқаша нұсқасы


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:«Абай атындағы қазақ орта мектебі»


Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:Тоқтарбек АйгерімТоқтарбекқызы

Сынып: 8

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтыңтақырыбы: Кристалдық тор түрлері.


Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

8.1.4.3 -заттар қасиеттерінің кристалдық тор типтеріне тәуелділігін түсіндіру

Саб

ақтыңмақсаты

Барлық оқушылар: кристал тор түрлерін біледі

Басым бөлігі: заттар қасиеттерінің кристалдық тор типтеріне тәуелділігін түсіндіреді

Кейбір оқушылар:Берілген заттар арқылы криссталдық тор моделін құрады

Бағалаукритерийі

1.Кристалдық тор түрлерінбіледі

2. заттар қасиеттерінің кристалдық тор түрлеріне тәуелділігін түсінеді

3. Берілген заттар арқылы криссталдық тор моделін құрады



Тілдікмақсаттар


Лексика \терминология:кристалдықтор,молекулалық,атомдық,иондық,қатты, газ, еріігіш

Диалогтер мен жазуүшінқолданылатынтіркестер:Кристалдық тор ……… типтергежіктеледі

Кристалдық тор түйіндерінде ион орналасса …кристалдық тор, …… орналасса, атомдықкристелл тор, молекула орналасса …… кристалдық тор депаталады.

Атомдық кристалл торлызаттар ….. күйде, …….. кристалл торлызаттар газ күйінде, тұздарда ………кристалл тор болады.

Құндылықтарға баулу



Мәңгілік ел жалпыұлттықидеясыныңқұндылығы.

Құрмет,ынтымақтастық,ашықтық

Еңбекжәнешығармашылық

Пәнаралықбайланыс

Физика (атом,молекула)

Алдыңғы білім


8.1.4.2 -иондық байланыстың түзілумеханизмін сипаттау және иондық қосылыстардың қасиеттерін болжау

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері


Ресурстар

Сабақтың басы

800-810 минут

Психологиялық ахуал:

«Ақ тілек»атты серіту сәтін өткізу. Оқушылар бір-бірлеріне допты лақтыру арқылы сәттілік тілейді. Мақсаты: сыныпта сенімділік қарым-қатынас, жағымды орта орнату.

Айна әдісі арқылы топтастыру

«Семантикалық карта» әдісі арқылы үй тапсырмасын бекітемін.

Химиялық байланыс түрлерін


/дұрыс жауапқа + таңбасын қояды/

Дұрыс жауабын АКТ-да көрсетемін

Бағалау.«+,-» әдісі арқылы бағалау.


Криптаграмма әдісі арқылы тақырыпты ашу

к

р

и

с

т

а

Л

д

ы

қ

т

о

р

1.и 4.с 7.т 10.д

2.қ 5.а 8.л 11.о

3.р 6.к 9.ы



Доп









үлестірмелі карточкалар














Түрлі-түсті шаршылар қиындысы












Сабақтың ортасы

810-835


«Джигсо» әдісімен бірін оқытуды ұйымдастыру.

Тапсырма:Үш топқа үш кристалдық тор туралы мәліметтер беріледі. Постер қорғайды

Кристалдық тор





Скругленный прямоугольник 1

Кристалдық тор




AutoShape 1 AutoShape 2 AutoShape 3

Овал 1

Иондық


Овал 2

Атомдық


Овал 3

Молекулалық





Дескриптор: Кристалдық торға

анықтамасын айтады;

Кристалдық тор түйіндеріндегі

бөлшектерді көрсетеді

Зат қасиетіне сипаттама береді

Дескриптор арқылы «Екі жұлдыз бір тілек» әдісімен топтар бір-бірін бағалайды

Мақсатқа оралу: Бұл тапсырманы сабақтың 1,2 мақсатына жету үшін жасадым.


2 тапсырма. Жұптық жұмыс

«Модельдеу әдісі» Берілген құралдармен ас тұзының,алмаздық,молекулалық кристалл торының моделін құру.

Бағалау. «Әткеншек әдісі»бірін-бірі бағалайды

Мақсатқа оралу.Бұл тапсырманы сабақтың 3 мақсатына жету үшін жасадым

3 тапсырма. Саралау. «Тапсырма» әдісі

Химиялық диктант

1.Кристалдағы иондар,атомдар,молекулалар белгілі бір қашықтықта ретті орналаса отырып............. түзеді

2.Атомдық кристалдық торлар......сияқты жай заттарға тән

3.Молекулалық кристалдық торлардың түйіндерінде...... орналасады

4.Иондық кристалдық торлардың түйіндерінде қарама-қарсы зарядталған.......болады

5.Аморфты заттардың бөлшектері ретсіз орналасады.....температурасы болмайды

Жауабы АКТ-да көрсетіледі.

Бағалау.«INSERT»әдісі арқылы бағаладым

Мақсатқа оралу.Берілген мақсатқа жету үшін


Топпен жұмыс жасайды






Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер

Топтық жұмысқа арналған ресурстар













Әр түрлі пластилиндер,шырпылар


Сабақтыңсоңы

835-840







Үй тапсырма:§38 1-5 жаттығу орындау


Тақырып бойынша түйген білімдерін жазады.



Саралау Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз?

Бағалау Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау



Барлық оқушыларға кристал тор түрлерін сипаттауға тапсырмалар орындату арқылы қолдау көрсету,көпшілік оқулар

заттар қасиеттерінің кристалдық тор типтеріне тәуелділігін түсіндіру тапсырмалары арқылы және кейбір оқушыларға берілген заттар арқылы криссталдық тор моделін құру тапсырмаларын орындату арқылы қабілетті оқушыларға қолдау көрсету.



1.«INSERT» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.Осы бағалау арқылы сабақтың 1,2,3 барлық мақсаттарын жүзеге қалай асқаны анықталды

2.«Әткеншек» әдісімен бағалау арқылы кристалдық тор моделін құруды қаншалықты меңгеру дәрежесіанықталды

3. «Екі жұлдыз бір тілек»

Әдісі арқылы оқушылар бір-біріне кері байланыс жасап бағалайды.Осы бағалау арқылы сабақтың 1 мақсаты жүзеге қалай асқанын анықталды

Психологиялық ахуал

«Ақ тілек»атты .сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолдану.








Сабақ бойынша рефлексия


Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау



Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
05.01.2019
627
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12