Күні: 25.11.2015
|
Сабақтың
тақырыбы: Қазақ тілі мен әдебиет
сабағында критериалды бағалаудың
тиімділігі
|
Сабақтың
мақсаты: 1. Жаңа тәсіл-жаңаша оқыту
негізі екенін ұғыну
-
Критерийлі
бағалаудың мақсаттары және міндеттерімен
танысу
|
Білімділік Критерилі бағалаудың оқу
үдерісіндегі тиімділігін
меңгерту
|
Дамытушылық: түрлі дидактикалық тапсырмалар
орындату
|
Тәрбиелік:
шынайы бағалауға,
мейірімділікке баулу
|
Табыс
критериі: Критерилі бағалау жайлы
түсінік қалыптастырады. Критери лі бағалаудың оқу үдерісіндегі
тиімділігін меңгереді.
|
Әдіс-тәсілдер: Ойлан-тап,
«Ыстық орындық», сұрақ-жауап,
талдау
|
7 модульдің
кіріктірілуі:
-
Оқудағы жаңа
тәсілдер
-
Сын тұрғысынан
ойлауға үйрету
-
Оқуды бағалау және
оқу үшін бағалау
-
Ақпараттық
коммуникациялық технологияларды
қолдану
-
Дарынды және
таланттылармен жұмыс
-
Оқуды басқару немесе
көшбасшы
|
Сабақ
кезеңдері
|
уақыт
|
Тәлімгердің
іс-әрекеті
|
Тәлім алушының
іс-әрекеті
|
Ресурстар
|
І.
Ұйымдастыру:
|
3
минут
|
-
Сәлемдесу, жағымды
ақуал қалыптастыру, назарларын сабақ барысына
аудару.
-
Топқа
бөлу
-
Ашық болсын
күніңіз,
Гүлдей жайнап
жүріңіз.
Шәкіртпенен
білімді
Жарқырасын
нұрыңыз!
|
Сәлемдесу,
назарларын сабаққа бөлу.
Топқа
бөлінеді
|
Оқулық, дәптер,
үлестірме қағаздар
|
5. Жаңа сабақ тақырыбын
ашу
|
2
минут
|
-
Мұғалімдерге Абайдың
«Күз» өлеңін, «Жазғытұры» өлеңін оқыту және келесі топ мұшелеріне
бағалату
|
Тапсырманы
орындайды.
Жұмысты өзара
бағалайды.
|
Тақырып
слайдтар
|
2.
Ойзерек
|
|
Еркін
сұрақ.
1. Бағалау дегеніміз
не?
|
Өз ойларымен еркін жауап
беру
|
Слайдтар, интербел-сенді
тақта
|
І Негізгі бөлім
:
-
Жаңа
тақырып
|
3
минут
|
Жаңа сабақты түйінді
ой арқылы меңгерту.
Өлеңді бағалау
белгілерін тақтадан көрсете отырып қайта
бағалату
|
Тыңдайды, өзара бағалау қайта
жүзеге асады.
|
Слайдтар
|
-
Оқылым
|
8
мин
|
Оқуға мүмкіндік
беру
Критериалды бағалау
туралы мәлімет беру
Қатарын толықтыру
тапсырмасын беру
|
Мәтінді топта отырып
оқиды
|
Оқулық
|
-
Жеке, жұптық, топтық
жұмыс
|
Венн
диаграммасы бойынша дәтүрлі бағалау мен
критерилі бағалаудың айырмашылығы мен ұқсастығын
таптыру
|
Талдау жасайды бірігіп жұмыс
жүргізеді.
|
Слайдтар, жар қағаздары,
стикерлер
|
-
Жазылым
|
5
минут
|
Жеке үдеріске ықпал тақырыпқа
байланысты негізді түйінді ойларды стикерге жазып жар қағазына
ілуге тапсырма беру
|
Түйінді ойды стикерге
жеке-жеке жазып жар қағазына
іледі.
|
Жар қағаздары,
стикерлер,
|
-
Талқылау
|
5
минут
|
Топ бойынша ақылдасып ортаға
бір көшбасшыны сұрақтарға жауап беру үшін ыстық орындыққа
шығару
|
Бірлескен жұмыс жүреді, нақты
шешім қабылдайды.
|
Слайдтар
|
-
Қорғау
|
|
Тақтаға топ белсендісін
шығарып түйінді ойын сұрау
|
Өз өнімдерін
жарнамалау
|
|
ІІІ.
Қорытынды:
|
7
минут
|
Пысықтауға арналған
сұрақтарын қою.
Кері байланыс
алу.
|
Білген-түйгендері бойынша
сұраққа жауап беру
|
Слайдтар
Кері байланысқа арналған
парақшалар
|