Тексерілді:
Оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары:
_______________________
«________» __________2025ж
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Муканова Инкар |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
16.10.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Күлдір күлдір кісінетіп» өлеңінің тілдік көркемдігі |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтайды. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Патриотизм . Отанды қорғау, туған жерді сүю, елдің намысы үшін қызмет ету — әр азаматтың парызы екенін ұғыну. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ре-сурс тар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 2. Ой қозғау сұрақтары «Күлдір-күлдір кісінетіп» тіркесі арқылы жырау нені бейнелеген деп ойлайсыңдар? Өлеңнің тілі неге осыншалықты екпінді, ырғақты? Ақтамберді жырау батырдың бейнесін қандай сөздер арқылы суреттейді? Бұл өлеңді тыңдағанда қандай сезім пайда болады? Ақтамберді жыраудың стилін бір сөзбен сипаттасаң, ол қандай болар еді |
1.Құралдарын түгелдеу. 2. Сұрақтарға жауап береді. |
+ - |
Оқу лық |
||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
1-тапсырма. Өлеңнен көркемдегіш құралдарды тауып, кестені толтыр.
Өлең мазмұнына сүйеніп, “Ердің серігі — ат”
тақырыбында шағын (5–6сөйлем) ойтолғау
жаз.
Ақтамберді жыраудың «Күлдір-күлдір кісінетіп» толғауынан өзіңе әсер еткен бір немесе екі көркем тіркесті таңда. Сол тіркестің мазмұнын сурет арқылы бейнеле. Салған суретіңді қысқаша түсіндір.
|
Өлеңнен көркемдегіш құралдарды тауып, кестені толтырады.
Өлең мазмұнына сүйеніп, “Ердің серігі — ат”
тақырыбында шағын (5–6сөйлем) ойтолғау
жазады.
Ақтамберді жыраудың «Күлдір-күлдір кісінетіп» толғауынан өзіңе әсер еткен бір немесе екі көркем тіркесті таңдайды. Сол тіркестің мазмұнын сурет арқылы бейнелейді. Салған суретіңді қысқаша түсіндіреді.
|
Дескриптор: - өлеңнен көркемдегіш құралдарды табады -көркемдегіш құралдың түрін дұрыс анықтайды -мағынасын немесе әсерін түсіндіреді Жалпы балл -3
Дескриптор: -өлең идеясына сүйенеді -көркем сөз қолданысын пайдаланады -Өз ойын жүйелі жеткізеді Жалпы балл -3
Дескриптор: -көркем сөздің бейнесін дұрыс ашады -сурет мазмұны өлең жолымен үйлеседі -Өз ойын түсінікті, жүйелі жеткізеді -Ақтамберді жырау стиліндегі ерлік пен рух тақырыбын бейнелей алады Жалпы балл -4 |
Оқу-лық жұ-мыс дәпте рі |
||||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы Кері байла ныс |
«БББ» әдісі Білемін Білдім Білгім келеді Үйге тапсырма: Жаттау |
Сабақ туралы ойларын жазады.
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқу лық |
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Күлдір күлдір кісінетіп» өлеңінің тілдік көркемдігі
«Күлдір күлдір кісінетіп» өлеңінің тілдік көркемдігі
Тексерілді:
Оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары:
_______________________
«________» __________2025ж
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Муканова Инкар |
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
16.10.2025ж |
|||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Күлдір күлдір кісінетіп» өлеңінің тілдік көркемдігі |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.3.1 шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығармадағы көркемдегіш құралдардың қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтайды. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
Патриотизм . Отанды қорғау, туған жерді сүю, елдің намысы үшін қызмет ету — әр азаматтың парызы екенін ұғыну. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ре-сурс тар |
||||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі 1. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. 2. Ой қозғау сұрақтары «Күлдір-күлдір кісінетіп» тіркесі арқылы жырау нені бейнелеген деп ойлайсыңдар? Өлеңнің тілі неге осыншалықты екпінді, ырғақты? Ақтамберді жырау батырдың бейнесін қандай сөздер арқылы суреттейді? Бұл өлеңді тыңдағанда қандай сезім пайда болады? Ақтамберді жыраудың стилін бір сөзбен сипаттасаң, ол қандай болар еді |
1.Құралдарын түгелдеу. 2. Сұрақтарға жауап береді. |
+ - |
Оқу лық |
||||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
1-тапсырма. Өлеңнен көркемдегіш құралдарды тауып, кестені толтыр.
Өлең мазмұнына сүйеніп, “Ердің серігі — ат”
тақырыбында шағын (5–6сөйлем) ойтолғау
жаз.
Ақтамберді жыраудың «Күлдір-күлдір кісінетіп» толғауынан өзіңе әсер еткен бір немесе екі көркем тіркесті таңда. Сол тіркестің мазмұнын сурет арқылы бейнеле. Салған суретіңді қысқаша түсіндір.
|
Өлеңнен көркемдегіш құралдарды тауып, кестені толтырады.
Өлең мазмұнына сүйеніп, “Ердің серігі — ат”
тақырыбында шағын (5–6сөйлем) ойтолғау
жазады.
Ақтамберді жыраудың «Күлдір-күлдір кісінетіп» толғауынан өзіңе әсер еткен бір немесе екі көркем тіркесті таңдайды. Сол тіркестің мазмұнын сурет арқылы бейнелейді. Салған суретіңді қысқаша түсіндіреді.
|
Дескриптор: - өлеңнен көркемдегіш құралдарды табады -көркемдегіш құралдың түрін дұрыс анықтайды -мағынасын немесе әсерін түсіндіреді Жалпы балл -3
Дескриптор: -өлең идеясына сүйенеді -көркем сөз қолданысын пайдаланады -Өз ойын жүйелі жеткізеді Жалпы балл -3
Дескриптор: -көркем сөздің бейнесін дұрыс ашады -сурет мазмұны өлең жолымен үйлеседі -Өз ойын түсінікті, жүйелі жеткізеді -Ақтамберді жырау стиліндегі ерлік пен рух тақырыбын бейнелей алады Жалпы балл -4 |
Оқу-лық жұ-мыс дәпте рі |
||||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы Кері байла ныс |
«БББ» әдісі Білемін Білдім Білгім келеді Үйге тапсырма: Жаттау |
Сабақ туралы ойларын жазады.
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқу лық |
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













