|
Блок Бөлімше |
Бейнелеу сауаттылығы 1.2. Графика |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калиева З.С. |
|
|
Күні: |
17.10 |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Күзгі пейзаж»- сызықтық сурет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.2 Қарапайым деңгейде графикалық әдістер мен тәсілдерді қолдану және тәжірибе жасау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сызықтардың әртүрлілігі және олардың сипаты. Көлденең, тік, көлбеу, спиральды, доғал сызықтар. |
|
|
|
|
Суретте әр түрлі сызықтарды қолдану. |
|
|
||
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы Ортасы Соңы Бағалау |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Далага саяхат» сергіту ойыны . Күзгі көріністі тамашалайды. Қолымыздағы не? Жапырақтар. Жапырақтың түстерін қандай? Қай мезгіл? Сұрақ қою арқылы жаңа сабақты ашамыз.
Бүгінгі сабағымыз күз мезгіліне байланысты екені белгілі болды. Жұппен Жұмыс Математика пәнімен байланыстыру Алдымызда жатқан ақ параққа математикадан өткен сызықтарды саламыз.
ФС Сызықтардың барлық жерде кездесуі туралы түсінік беру. Топпен жұмыс Сиқырлы бояу.
1 тоа. Жапырақты сары мен көкті араластырып жасылға бояу қажет. 2 топ. Қызыл мен сарыны араластырып қызғылт сары шығарады. 3 топ. Көк пен қызылды араластырып к,лгін түс шығарады. 4 топ. Суық және жылы түсті табады. Шығармашылық жұмыс. Күзде дала жаурайды, Көкте бұлттар аунайды. Бұтағынан үзіліп, Жапырақтар саулайды. (М.Айтов) Өлеңін оқу. Оқушылар мектеп ауласын немесе өз аулаларын елестетеді. Қазір қандай мезгіл екенін сұрау. Айналасында не бар екенін және қандай сызықтар мен пішіндер көргендері жайында айтып береді. Оқушылармен бірге атап шығу қажет. Тура, толқынды, ирек, үзік сызықтарды қайдан көруге болатынын, (дөңгелек, сопақ, шаршы, тікбұрышты) қандай екенін оқушылармен бірге анықтау. Мұғалімнің түсіндіруі: Пейзаж – табиғат көрінісі. Міне, ауладағы табиғатты бейнелесек, олар да пейзаж деп аталады. Енді пейзажды қалай бейнелейміз? Пейзажды қарындашпен, бояумен, гуашьпен салады. Өзіндік жұмыс.Күзгі ағаш бейнесін салу үшін кезеңдерді көрсету: 1.Түзу сызықтарын сызу; 2.Көлбеу сызықтарын сызу; 3.Үлгіні жалғастыру; 4.Ағаштарды күзгі жапырақтарымен безендіру. 5.Күзгі ағаштар суреттерінен пейзаж құрастыру.
Көлденең, тік, көлбеу, спиральды, доғал сызықтарды к өрсету Оқушылардан бүгінгі сабақта не үйренгендерін сұрау. Оқушылар суреттерін алып шеңберге келеді Өз жұмыстарын қорғайды. Қандай сызықтар қолданғанын айтады. Кері байланысжүреді Ұ – ең ұқыпты жұмыс ілінеді. Қ- ең қызықты жұмыс ілінеді А- әлі аяқталмаған жұмыс ілінеді.
|
Оқушылар шеңберде тұрады.
Оқушылар сызықтар салады, қорғайды.
Оқушылар мектеп ауласынан тура, толқынды, ирек, үзік сызықтарды анықтайды.
|
Жұптармен тез ауысып отырған оқушыларды мадақтау
Тура, толқынды, ирек, үзік сызықтарды анықтаған оқушылардың дұрыс жауабына қошемет көрсету
|
Сәлем әні https://youtu.be/O6v Vv-Gg_GY
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Күн» және «Түн»- акварельмен сурет салу. Ұғымдарды зерттеу - «жылы»және «суық»түстер.
|
Блок Бөлімше |
Бейнелеу сауаттылығы 1.2. Графика |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Калиева З.С. |
|
|
Күні: |
17.10 |
|
|
Сынып: 1 |
Қатысушылар саны: |
: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Күзгі пейзаж»- сызықтық сурет |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.2.2 Қарапайым деңгейде графикалық әдістер мен тәсілдерді қолдану және тәжірибе жасау. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Сызықтардың әртүрлілігі және олардың сипаты. Көлденең, тік, көлбеу, спиральды, доғал сызықтар. |
|
|
|
|
Суретте әр түрлі сызықтарды қолдану. |
|
|
||
|
|
Сабақтың барысы |
|
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы Ортасы Соңы Бағалау |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Далага саяхат» сергіту ойыны . Күзгі көріністі тамашалайды. Қолымыздағы не? Жапырақтар. Жапырақтың түстерін қандай? Қай мезгіл? Сұрақ қою арқылы жаңа сабақты ашамыз.
Бүгінгі сабағымыз күз мезгіліне байланысты екені белгілі болды. Жұппен Жұмыс Математика пәнімен байланыстыру Алдымызда жатқан ақ параққа математикадан өткен сызықтарды саламыз.
ФС Сызықтардың барлық жерде кездесуі туралы түсінік беру. Топпен жұмыс Сиқырлы бояу.
1 тоа. Жапырақты сары мен көкті араластырып жасылға бояу қажет. 2 топ. Қызыл мен сарыны араластырып қызғылт сары шығарады. 3 топ. Көк пен қызылды араластырып к,лгін түс шығарады. 4 топ. Суық және жылы түсті табады. Шығармашылық жұмыс. Күзде дала жаурайды, Көкте бұлттар аунайды. Бұтағынан үзіліп, Жапырақтар саулайды. (М.Айтов) Өлеңін оқу. Оқушылар мектеп ауласын немесе өз аулаларын елестетеді. Қазір қандай мезгіл екенін сұрау. Айналасында не бар екенін және қандай сызықтар мен пішіндер көргендері жайында айтып береді. Оқушылармен бірге атап шығу қажет. Тура, толқынды, ирек, үзік сызықтарды қайдан көруге болатынын, (дөңгелек, сопақ, шаршы, тікбұрышты) қандай екенін оқушылармен бірге анықтау. Мұғалімнің түсіндіруі: Пейзаж – табиғат көрінісі. Міне, ауладағы табиғатты бейнелесек, олар да пейзаж деп аталады. Енді пейзажды қалай бейнелейміз? Пейзажды қарындашпен, бояумен, гуашьпен салады. Өзіндік жұмыс.Күзгі ағаш бейнесін салу үшін кезеңдерді көрсету: 1.Түзу сызықтарын сызу; 2.Көлбеу сызықтарын сызу; 3.Үлгіні жалғастыру; 4.Ағаштарды күзгі жапырақтарымен безендіру. 5.Күзгі ағаштар суреттерінен пейзаж құрастыру.
Көлденең, тік, көлбеу, спиральды, доғал сызықтарды к өрсету Оқушылардан бүгінгі сабақта не үйренгендерін сұрау. Оқушылар суреттерін алып шеңберге келеді Өз жұмыстарын қорғайды. Қандай сызықтар қолданғанын айтады. Кері байланысжүреді Ұ – ең ұқыпты жұмыс ілінеді. Қ- ең қызықты жұмыс ілінеді А- әлі аяқталмаған жұмыс ілінеді.
|
Оқушылар шеңберде тұрады.
Оқушылар сызықтар салады, қорғайды.
Оқушылар мектеп ауласынан тура, толқынды, ирек, үзік сызықтарды анықтайды.
|
Жұптармен тез ауысып отырған оқушыларды мадақтау
Тура, толқынды, ирек, үзік сызықтарды анықтаған оқушылардың дұрыс жауабына қошемет көрсету
|
Сәлем әні https://youtu.be/O6v Vv-Gg_GY
|
||
шағым қалдыра аласыз





