Күн жүйесіндегі ғаламшарлар ҚМЖ 2-сынып жаратылыстану

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Күн жүйесіндегі ғаламшарлар ҚМЖ 2-сынып жаратылыстану

Материал туралы қысқаша түсінік
Күн жүйесіндегі ғаламшарлар ҚМЖ 2-сынып жаратылыстану
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті”

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Сынып: 2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Күн жүйесіндегі ғаламшарлар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.1 Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау;


Сабақтың мақсаты

Ғаламшарлардың көлемін салыстыру

Ғаламшарлардың орналасу орнын анықтау

Құндылық

Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге,абыройлы болуға,ар-ұждан,намыс,жауапкершілік,мейірімділік,қамқорлық, пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру.

Жасампаздық пен жаңашылдық.Жасампаздық бәрімізге өнеге

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Қосымша ақпарат көздерінен Ай туралы қызықты мәлімет іздеп тап.



«Ой қозғау» әдісі

Астрономия ғылымы нені зерттейді?

Неліктен Күн жүйесіндегі ғаламшарлар деп атайды?

Сен қандай ғаламшарларды білесің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Суретке қараңдар.

Сұрақтарға жауап беріңдер.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Ішкі ғаламшарларға қай ғаламшарлар жатады?

Қосымша ақпарат көздерінен Ай туралы қызықты мәлімет іздеп табады



Сұрақтарға жауап береді









1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді

3.үшінші сұраққа жауап береді

4.төртінші сұраққа жауап береді

5.бесінші сұраққа жауап береді

Дескриптор:

- Ай туралы қызықты мәлімет іздеп табады (1б)



Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Жұлдызшалар

Дескриптор:

-бірінші сұраққа жауап береді(1б)

-екінші сұраққа жауап береді(1б)

-үшінші сұраққа жауап береді(1б)

-төртінші сұраққа жауап береді(1б)

-бесінші сұраққа жауап береді(1б)














Оқулық

72-бет

3-тапсыр

ма

8 мин











Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Суретке қара.

Ғаламшарлардың көлемін салыстыр.

Неліктен Шолпанды Жерге ұқсатады?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Марстың неше табиғи серігі бар?


«Кадр» ойыны

Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.

1. ғаламшарлардың көлемін салыстырады

2.Шолпанның Жерге ұқсату себебін түсіндіреді





Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды



«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-ғаламшарлардың көлемін салыстырады(1б)

-Шолпанның Жерге ұқсату себебін түсіндіреді(1б)


«Басбармақ» арқылы

Таратпа

Дәптер

қаламсап








Әртүрлі түстегі суреттер

10 мин




3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Қорытындыла» әдісі

Сұрақтарға жауап бер.

Марстың неше табиғи серігі бар?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Жерден басқа ғаламшарларда тіршілік бар ма?

1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-бірінші сұраққа жауап береді(1б)

- екінші сұраққа жауап береді(1б)


Таратпа

қаламсап

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

96 – беттегі мәтінді түсініп оқы.

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді




Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!

Банка

стикер


Таяқшадағы жұлдыз

дар





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
03.02.2025
111
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі