Қысқа мерзімді
жоспар
|
Пәні: Дүниетану Мектеп
№271 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Күн тәртібі |
|
Осы сабақты қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.4. күн тәртібінсақтаудың маңызын ,түсіндіру және күн тәртібін құрастыру; |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар : күн тәртібін сақтау маңыздылығын біледі.
тәулік пен апта
күндерді анықтайды.
тәулік бөліктері мен
апта күндерінің атауларын ажыратады. Өзінің жеке күн тәртібінің ережесін құрастырады. |
|
Бағалау критерийлері |
Күн тәртібі туралы айтады; Жұмыс және демалыс уақытын ажыратады.. Күн тәртібін сақтаудың қажеттілігі маңыздылығын біледі. Өзінің күн тәртібін
құрастырады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:Күн тәртібінің маңыздылығын ұғады. Пәнге тән лексика мен терминология: күн тәртібі, тәулік, Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Неліктен бала сабақта ұйықтап
отыр деп ойлайсың? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық, еңбек
пен шығармашылық, ашықтық және
өмір |
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстанy- «Адам
»тарауымен байланысты. |
|
Бастапқы білім |
Тәуліктің жалпы өлшемі
таңертең, күндіз, кешке деген
ұғымды біледі. |
Сабақтың барысы
|
Жоспарлан |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1мин |
Ұйымдастыру кезеңі 2топ «Түс»
3топ«Кеш» |
Жер суреті мен күн
макеті
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
ортасы 10мин
4
мин
3мин 5мин 3мин |
Оқу
мақсатымен таныстыру
«Күн» суретіне орны
ауысқан і,т, і ,т ,б, ә, р әріптерден сөз құрастырады. Дескриптор
1.Адасқан әріптерден
«күн тәртібін сөзін
құрастырады.
Кері байланыс:
«Ауадағы сұрақ»
Бағалау «Шапалақ » топтар бірін бірі
бағалау 1 топ - таңғы
Кері
байланыс: «Серпілген
сауал»
(МК.Ж ) «Келісемін,
келіспеймін» әдісі
Дескриптор:
Ө. «Төрт бұрыш» әдісі «Менің бір күнім» тәулік мезгілдерімен сол уақытта орындалатын іс-әрекетті сәйкестендір. Түс, кеш, таң ертең
Кері байланыс «Деректерді анықта»
Бағалау «Шапалақ » топтар бірін бірі
бағалау
Ж Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Баланың күн тәртібінің ретін анықтап, цифрлармен жазып көрсетіңіз. Күн тәртібін
не үшін сақтау
қажет? - суреттегі күн тәртібінің ретін анықтайды; - Күн тәртібін сақтау маңыздылығын түсінеді
|
Қима әріптері
Үлестірмелі сурет
кесте
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
АКТ
суреттер |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4мин |
Рефлексия «Кім жылдам »әдісі
Топқа
бөлінген қима суреттерден оқушының күн
тәртібін құрастырыңыз.
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайжоспарлайсыз? |
денсаулық жəне қауіпсіздік,техникасының сақталуы |
|
Топтық, жұптық, ұжымдық өзіндік, жеке жұмыстарда барлық оқушы тәлік аптаның айырмашалығын анықтап, күн тәртінің ережесін құрастыруда, қабілеті жоғары оқушыларға тәулік мезілдерін ажыратуда қолдау көрсеттім |
Шапалақ арқылы бағалау Бір шапалақ-орташа
түсіндім |
Ширату жаттығуларын жасату кезінде парта
қырларынан , оқу құралдарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік
ережелерін
түсіндіру |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күн тәртібі
Күн тәртібі
Қысқа мерзімді
жоспар
|
Пәні: Дүниетану Мектеп
№271 |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Күн тәртібі |
|
Осы сабақты қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.4. күн тәртібінсақтаудың маңызын ,түсіндіру және күн тәртібін құрастыру; |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар : күн тәртібін сақтау маңыздылығын біледі.
тәулік пен апта
күндерді анықтайды.
тәулік бөліктері мен
апта күндерінің атауларын ажыратады. Өзінің жеке күн тәртібінің ережесін құрастырады. |
|
Бағалау критерийлері |
Күн тәртібі туралы айтады; Жұмыс және демалыс уақытын ажыратады.. Күн тәртібін сақтаудың қажеттілігі маңыздылығын біледі. Өзінің күн тәртібін
құрастырады. |
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:Күн тәртібінің маңыздылығын ұғады. Пәнге тән лексика мен терминология: күн тәртібі, тәулік, Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: -Неліктен бала сабақта ұйықтап
отыр деп ойлайсың? |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық, еңбек
пен шығармашылық, ашықтық және
өмір |
|
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстанy- «Адам
»тарауымен байланысты. |
|
Бастапқы білім |
Тәуліктің жалпы өлшемі
таңертең, күндіз, кешке деген
ұғымды біледі. |
Сабақтың барысы
|
Жоспарлан |
Жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурс |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1мин |
Ұйымдастыру кезеңі 2топ «Түс»
3топ«Кеш» |
Жер суреті мен күн
макеті
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың
ортасы 10мин
4
мин
3мин 5мин 3мин |
Оқу
мақсатымен таныстыру
«Күн» суретіне орны
ауысқан і,т, і ,т ,б, ә, р әріптерден сөз құрастырады. Дескриптор
1.Адасқан әріптерден
«күн тәртібін сөзін
құрастырады.
Кері байланыс:
«Ауадағы сұрақ»
Бағалау «Шапалақ » топтар бірін бірі
бағалау 1 топ - таңғы
Кері
байланыс: «Серпілген
сауал»
(МК.Ж ) «Келісемін,
келіспеймін» әдісі
Дескриптор:
Ө. «Төрт бұрыш» әдісі «Менің бір күнім» тәулік мезгілдерімен сол уақытта орындалатын іс-әрекетті сәйкестендір. Түс, кеш, таң ертең
Кері байланыс «Деректерді анықта»
Бағалау «Шапалақ » топтар бірін бірі
бағалау
Ж Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Баланың күн тәртібінің ретін анықтап, цифрлармен жазып көрсетіңіз. Күн тәртібін
не үшін сақтау
қажет? - суреттегі күн тәртібінің ретін анықтайды; - Күн тәртібін сақтау маңыздылығын түсінеді
|
Қима әріптері
Үлестірмелі сурет
кесте
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
АКТ
суреттер |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 4мин |
Рефлексия «Кім жылдам »әдісі
Топқа
бөлінген қима суреттерден оқушының күн
тәртібін құрастырыңыз.
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайжоспарлайсыз? |
денсаулық жəне қауіпсіздік,техникасының сақталуы |
|
Топтық, жұптық, ұжымдық өзіндік, жеке жұмыстарда барлық оқушы тәлік аптаның айырмашалығын анықтап, күн тәртінің ережесін құрастыруда, қабілеті жоғары оқушыларға тәулік мезілдерін ажыратуда қолдау көрсеттім |
Шапалақ арқылы бағалау Бір шапалақ-орташа
түсіндім |
Ширату жаттығуларын жасату кезінде парта
қырларынан , оқу құралдарын пайдалану кезіндегі қауіпсіздік
ережелерін
түсіндіру |
шағым қалдыра аласыз

















