Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Дүниетану |
Мектеп: Д.А.Қонаев атындағы орта мектебі |
||||||||||
|
Ортақ тақырып: Өзім туралы |
Мұғалімнің аты: Сиримбетова Г |
||||||||||
|
Күні: 22.06.2018ж |
|
||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Күн тәртібі |
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.2.4 Күн тәртібін сақтау маңызын түсіндіру және күн тәртібін құру. 1.1.2.5 Тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолдану. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Өзінің күн тәртібің құрастырады. |
|||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||
|
Тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолданады. |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||
|
Күн тәртібін сақтау маңызын түсіндіреді. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Күн тәртібін сақтаудың маңызын түсіндіреді. Тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолданады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Әр түрлі жұмыс барысында тірек сөздерді қолдану дағдыларын қалыптастыру. |
||||||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: күн тәртібі – роспорядок дня -daily routine тәулік – сутки -day |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -Күн тәртібі дегеніміз не? -Демалыс күнін алдын-ала қалай жоспарлайсын? -Ұйқыдан тұрған сон сен әдетте не істейсің? -Күн тәртібінді жоспарлай аласың ба? -Сен күнде ұйқыдан қай уақытта тұрасың? |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұпта ынтымақтастық,сыйластық,бірін- бірі құрметтеу құндылықтарын бала бойына дамыту. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика- «Кеңес бер» тапсырмасы,жаратылыстану-«Менің бір күнім» |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimland.kz. сайт материалдарын пайдалану арқылы АКТ дағдыларын қалыптастыру |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Күн тәртібі сөзінің мағынасын түсінеді. |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
|
ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Сыныппен сәлемдесу Шаттық шеңбер Сәлем саған алтын күн, Сәлем саған достарым. Сәлем саған көк аспан, Бәрінізге бір сәлем. Топқа болу: 1.Болашақ 2.Зейін 3.Жалны Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау: -Апта күндері мен тәулік мезгілдері туралы білесің. -Күн тәртібін құрастыруды үйренесің. |
|
|||||||||
|
Ортасы |
1.Т «Буклет» әдісі:
2.ҰМК «Кинометафора»әдісі Нехочуха» мультфильмінен үзінді көрсету.(әңгімелеу,сұрақ-жауап)
Дескриптор: - күн тәртібінің ретін анықтайды; - күн тәртібін сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді; - өз күн тәртібін әңгімелейді.
Кері байланыс:серпілген доп ҚБ: смайлик
3. Т« Өкіл»әдісі: Суреттерге мұқият қара. Тәуліктің қай бөліктері бейнеленген? Олардың атауын жаз.
Тәуліктің әр бөлігінде немен айналысатының туралы әңгімеле.
Кері байланыс:серпілген доп ҚБ: смайлик
4.Дәптермен жұмыс Менің бір күнім -Суретші таңертең,күндіз,кешке жасалатын істерді шатастырып алады. -Оларды ретімен сызық арқылы қосып шық.
Дескриптор: -тәулік мезгілін анықтайды. -іс-әрекетті сызбада сәйкестендіреді. Кері байланыс:серпілген доп ҚБ: смайлик
|
Оқулықпен жұмыс
АКТ |
|||||||||
|
Соңы
|
|
|
|||||||||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||
|
«Буклет»әдісі Барлық: күн тәртібің құрастырады. Көпшілігі: тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолданады. Кейбір: күн тіртібінің адам өміріндегі маңызын түсіндіреді,өмірмен байланыс орнатады.
|
Смайлик-оқушылардың қызығушылығын арттыру,ынталандыру мақсатында жүргізіледі. |
Сабақ барысында АКТ-ны пайдаланғанда оқушылардың тоқ көздеріне жақындамауын қадағалаймын. |
|||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысынада сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күн тәртібі
Күн тәртібі
Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән: Дүниетану |
Мектеп: Д.А.Қонаев атындағы орта мектебі |
||||||||||
|
Ортақ тақырып: Өзім туралы |
Мұғалімнің аты: Сиримбетова Г |
||||||||||
|
Күні: 22.06.2018ж |
|
||||||||||
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Күн тәртібі |
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.2.4 Күн тәртібін сақтау маңызын түсіндіру және күн тәртібін құру. 1.1.2.5 Тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолдану. |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||||||||||
|
Өзінің күн тәртібің құрастырады. |
|||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||||||||||
|
Тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолданады. |
|||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||||||
|
Күн тәртібін сақтау маңызын түсіндіреді. |
|||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Күн тәртібін сақтаудың маңызын түсіндіреді. Тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолданады. |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Әр түрлі жұмыс барысында тірек сөздерді қолдану дағдыларын қалыптастыру. |
||||||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: күн тәртібі – роспорядок дня -daily routine тәулік – сутки -day |
|||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -Күн тәртібі дегеніміз не? -Демалыс күнін алдын-ала қалай жоспарлайсын? -Ұйқыдан тұрған сон сен әдетте не істейсің? -Күн тәртібінді жоспарлай аласың ба? -Сен күнде ұйқыдан қай уақытта тұрасың? |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жұпта ынтымақтастық,сыйластық,бірін- бірі құрметтеу құндылықтарын бала бойына дамыту. |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика- «Кеңес бер» тапсырмасы,жаратылыстану-«Менің бір күнім» |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Bilimland.kz. сайт материалдарын пайдалану арқылы АКТ дағдыларын қалыптастыру |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Күн тәртібі сөзінің мағынасын түсінеді. |
||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
|
ресурстар |
|||||||||
|
Басы |
Сыныппен сәлемдесу Шаттық шеңбер Сәлем саған алтын күн, Сәлем саған достарым. Сәлем саған көк аспан, Бәрінізге бір сәлем. Топқа болу: 1.Болашақ 2.Зейін 3.Жалны Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатын хабарлау: -Апта күндері мен тәулік мезгілдері туралы білесің. -Күн тәртібін құрастыруды үйренесің. |
|
|||||||||
|
Ортасы |
1.Т «Буклет» әдісі:
2.ҰМК «Кинометафора»әдісі Нехочуха» мультфильмінен үзінді көрсету.(әңгімелеу,сұрақ-жауап)
Дескриптор: - күн тәртібінің ретін анықтайды; - күн тәртібін сақтаудың маңыздылығын түсіндіреді; - өз күн тәртібін әңгімелейді.
Кері байланыс:серпілген доп ҚБ: смайлик
3. Т« Өкіл»әдісі: Суреттерге мұқият қара. Тәуліктің қай бөліктері бейнеленген? Олардың атауын жаз.
Тәуліктің әр бөлігінде немен айналысатының туралы әңгімеле.
Кері байланыс:серпілген доп ҚБ: смайлик
4.Дәптермен жұмыс Менің бір күнім -Суретші таңертең,күндіз,кешке жасалатын істерді шатастырып алады. -Оларды ретімен сызық арқылы қосып шық.
Дескриптор: -тәулік мезгілін анықтайды. -іс-әрекетті сызбада сәйкестендіреді. Кері байланыс:серпілген доп ҚБ: смайлик
|
Оқулықпен жұмыс
АКТ |
|||||||||
|
Соңы
|
|
|
|||||||||
|
Қосымша мәліметтер |
|||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||
|
«Буклет»әдісі Барлық: күн тәртібің құрастырады. Көпшілігі: тәулік бөліктері мен апта күндерінің атауларын қолданады. Кейбір: күн тіртібінің адам өміріндегі маңызын түсіндіреді,өмірмен байланыс орнатады.
|
Смайлик-оқушылардың қызығушылығын арттыру,ынталандыру мақсатында жүргізіледі. |
Сабақ барысында АКТ-ны пайдаланғанда оқушылардың тоқ көздеріне жақындамауын қадағалаймын. |
|||||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақты жақсартуға не ықпал ете алды (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1. 2. Сабақ барысынада сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/ қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















