|
Бөлім |
Уақыт |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
21.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Нуржамал |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күн тәртібі. Жолтай Әлмешов |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 шығармадағы
кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға
сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі оқиға желісін болжау, жалғастырып әңгімелеу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзінеберік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта әңгіме құрап жаз.
«Ой қозғау» әдісі Уақытты дұрыс пайдаланып жүрсің бе? Өзіңнің күн тәртібің туралы әңгімеле. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. «Серпілген сауал» әдісі 1.Мәтін не туралы? 2. Күнделікті ісін жоспарламаған Досалы неге тап болды? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе қандай қажетті ақпарат алдың? |
«Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта әңгіме құрап жазады
Өзі күн тәртібі туралы әңгімелейді . мәтіннің мазмұнын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -әңгіме құрастырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын әңгімелейді(1б) -Досалының неге тап болғанын әңгімелейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 90-92-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Кесте» әдісі Досалының іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Досалы қандай бала? Талқылау сұрақтары: 1.Сен Досалының орнында болсаң не істер едің? «Бұзылған телефон» ойыны |
Сұрақтарға жауап жазады Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап жазады(1б) -екінші сұраққа жауап жазады(1б) -үшінші сұраққа жауап жазады(1б) -төртінші сұраққа жауап жазады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Болжа» әдісі Күн тәртібін жазып алғаннан кейін Досалының өмірі қалай өзгереді деп ойлайсың? Мәтіндегі оқиға желісін өз бетіңше жалғастырып әңгімеле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындағанда не оңай, не қиын болды? |
мәтіннің жалғасын өз ойымен болжап, айтады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің жалғасын өз ойымен болжап, айтады(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 90-92-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Досалыға күн тәртібін жасауға көмектес. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1.Досалы неге ренжулі қайтты сабақтан? |
|
|
2.Анасына қандай сұрақ қойды? |
|
|
3.Анасы не деп жауап берді? |
|
|
4.Досалы қандай шешімге келді? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1.Досалы неге ренжулі қайтты сабақтан? |
|
|
2.Анасына қандай сұрақ қойды? |
|
|
3.Анасы не деп жауап берді? |
|
|
4.Досалы қандай шешімге келді? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1.Досалы неге ренжулі қайтты сабақтан? |
|
|
2.Анасына қандай сұрақ қойды? |
|
|
3.Анасы не деп жауап берді? |
|
|
4.Досалы қандай шешімге келді? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күн тәртібі.Жолтай Әлмешов ҚМЖ көрнекілік
Күн тәртібі.Жолтай Әлмешов ҚМЖ көрнекілік
|
Бөлім |
Уақыт |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
21.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Нуржамал |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күн тәртібі. Жолтай Әлмешов |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.3.1 шығармадағы
кейіпкерлердің мінез-құлқы мен іс-әрекетіне, ондағы оқиғаларға
сүйеніп, сюжеттің дамуын болжау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндегі негізгі оқиға желісін болжау, жалғастырып әңгімелеу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзінеберік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру «Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта әңгіме құрап жаз.
«Ой қозғау» әдісі Уақытты дұрыс пайдаланып жүрсің бе? Өзіңнің күн тәртібің туралы әңгімеле. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Мәтінді оқы. «Серпілген сауал» әдісі 1.Мәтін не туралы? 2. Күнделікті ісін жоспарламаған Досалы неге тап болды? ЕББҚ Мәтін не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Мәтіннен өзіңе қандай қажетті ақпарат алдың? |
«Ас – адамның арқауы» деген тақырыпта әңгіме құрап жазады
Өзі күн тәртібі туралы әңгімелейді . мәтіннің мазмұнын әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -әңгіме құрастырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -мәтіннің мазмұнын әңгімелейді(1б) -Досалының неге тап болғанын әңгімелейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 90-92-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Кесте» әдісі Досалының іс-әрекетіне өз көзқарасыңды білдір. Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Досалы қандай бала? Талқылау сұрақтары: 1.Сен Досалының орнында болсаң не істер едің? «Бұзылған телефон» ойыны |
Сұрақтарға жауап жазады Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап жазады(1б) -екінші сұраққа жауап жазады(1б) -үшінші сұраққа жауап жазады(1б) -төртінші сұраққа жауап жазады(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Болжа» әдісі Күн тәртібін жазып алғаннан кейін Досалының өмірі қалай өзгереді деп ойлайсың? Мәтіндегі оқиға желісін өз бетіңше жалғастырып әңгімеле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырманы орындағанда не оңай, не қиын болды? |
мәтіннің жалғасын өз ойымен болжап, айтады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -мәтіннің жалғасын өз ойымен болжап, айтады(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 90-92-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Досалыға күн тәртібін жасауға көмектес. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1.Досалы неге ренжулі қайтты сабақтан? |
|
|
2.Анасына қандай сұрақ қойды? |
|
|
3.Анасы не деп жауап берді? |
|
|
4.Досалы қандай шешімге келді? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1.Досалы неге ренжулі қайтты сабақтан? |
|
|
2.Анасына қандай сұрақ қойды? |
|
|
3.Анасы не деп жауап берді? |
|
|
4.Досалы қандай шешімге келді? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
1.Досалы неге ренжулі қайтты сабақтан? |
|
|
2.Анасына қандай сұрақ қойды? |
|
|
3.Анасы не деп жауап берді? |
|
|
4.Досалы қандай шешімге келді? |
|
шағым қалдыра аласыз













