Материалдар / Күрделі шарттарды программалау
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Күрделі шарттарды программалау

Материал туралы қысқаша түсінік
қысқа мерзімді жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
06 Сәуір 2023
399
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған қысқа мерзімді жоспар

Бөлім:

4-бөлім. «Python тіліндегі алгоритмдерді программалау»


4 курс студенті аты-жөні

Азаматқызы Алина

Күні:

13.02.2023- 14.02.2023

Сынып: 7 А,Ә,Б, В,Г,Д,Е

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

4.6. Күрделі шарттарды программалау

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.3.3.2 Python программалау тіліндегі кірістірілген шарттарды қолдану

Сабақтың мақсаты

Python программалау тілінде күрделі шарттарды қолдану.

Бағалау критерийі

Бағалау парағы арқылы

Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде)

Алдын-ала дайындалған қағаздарды қолданады.

(Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушы)

Ойлау дағдыларының деңгейі

Күрделі шарттарды қолдану



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Әдіс-тәсілдер/тапсырма

Қалыптастырушы бағалау



Оқушының әрекеті

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

3 мин



Сәлемдесу. Түгендеу.

ЕБҚО (көру қабілетінде бұзылыстары бар оқушыға дамытуға арналған арнайы әдістерді қолдану,зейінде және мінез-құлқында қиындығы жоқ, көзінде ақауы жоқ оқушымен бірге отырғызылады және мұғалімге жақын отырады.)

Сабақтың тақырыбы, мақсаты, критерийлерімен таныстыру.

Оқушылар сәлемдеседі


5 мин







Сабақтың басы

10 мин












Өткен тақырыпқа шолу:

Сұрақтар қою арқылы

Тақырыпты ашу:

wordwall платформасында


Жаңа тақырыпқа байланысты мысалдар көрсету;



Жаңа сабақты түсіндіру: слайд

ЕБҚО (көру қабілетінде бұзылыстары бар оқушы)арнайы үлкен шрифттармен жазылған парағы беріледі.

Оқушыларға жаңа бөлім бойынша мұғалімнің түсіндіру кіріспе сөзі жүргізіледі. Толығырақ ақпарат алу үшін оқулықтағы ақпараттарды оқуға бағытталады.


1- тапсырма. Бейнежазба (learnapps платформасында) көрсетіледі және сұрақтарға жауап береді.

ЕБҚО(мұғалім сүйемелдейді. Оқушының қажеттілігі ескеріліп, қосымша уақыт беріледі.)


















ЕБҚО (көзі нашар көретін)мұғалім сүйемелдейді. Оқушының қажеттілігі ескеріліп, қосымша уақыт беріледі.












Мұғалім қолдайды.

Бейнежазбаны қолданып талдап, салыстырады, оқушылар бір-бірін шапалақ ұру арқылы бағалайды.

Оқушы ойын арқылы сұрақтарға жауап береді.










Мысалға қарап тақырыпты табады;

Оқушылар тақтадан ақпаратты тыңдайды. Күрделі шарттарда қолданылатын логикалық амалдарды дәптерге жазады.


























Бейнежазбаны (learnapps платформасында) көру және тапсырмаларды орындайды. Күрделі шарттарды жазуда қолданылатын логикалық амалдардын қызметін анықтайды

https://wordwall.net/ru/resource/53080544/өткен-сабақты-қайталау


































Learnapps.com




Сабақтың ортасы

15 мин




















2-тапсырма

Үш сан берілген.Үш санның да оң сан екенін тексеретін программа кодын кұр. Программа құру барысында логикалық амалдарды қолдан.











3-тапсырма.

Үш сан берілген. Олардың арасында бір- біріне тең неше сан бар екенін анықтаңдар.

Егер бір біріне тең сандар үшеу болса, онда гер бір біріне тең сандар үшеу болса, онда 3 санын; екі сан тең болса, онда 2, ал сандар тең болмаса, онда мәнін шығаратын программа кодын құру керек.


Мұғалім қолдайды.

Түсіндіріп өтеді программаны.












Мұғалім қолдайды.

Түсіндіріп өтеді программаны.



Нетбукке python – бағдарамасында, программа кодын жазады.

Есептің дұрыстығын тексеріп, бағалайды, өзін-өзін бағалап, бағалау парағына балл қояды.

дескриптор: (білім алушыға)

Шартты дұрыс қояды-1

Логикалық амалдарды дұрыс колданады-1

Басып шығаруды дұрыс жазады-1



Нетбукте сайтта программа кодын құрастырады.

Есепті толықтырады. Есептің дұрыстығын тексеріп, бағалайды, өзін-өзін бағалап, бағалау парағына балл қояды.

дескриптор: (білім алушыға)

Шартты дұрыс қояды-1

Логикалық амалдарды дұрыс орналастырады-1

Нетбук арқылы жұмыс жасау













Нетбук арқылы жұмыс жасау









Сабақтың соңы

5 мин










2 мин

4-тапсырма:

ЕБҚО (көзі нашар көретін) арнайы үлкен шрифттармен жазылған парағы беріледі.

Шағын тест орындайды

дескриптор: (білім алушыға)

1 сұраққа-1

2 сұраққа -1

3 сұраққа -1

4 сұраққа -1

5 сұраққа -1



Рефлексия:

Сізге сабақтың ұнаған және ұнамаған сәттерін жазыңыз:


ЕОБҚ (қосымша уақыт беріледі, мұғалім қолдау көрсетеді.)


Сұрақтарға жауап береді















Plikers.com

платформасы












Shape1

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!