|
Бөлім |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күштер қалай әсер етеді? БЖБ №3 |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 - серпімділік күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру; 3.5.1.2 - ауырлық күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Денеге бір уақытта бірнеше күш әсер ететінін ажыратады Күштердің қалай бағытталатынын анықтайды |
||||
|
Құндылық |
Білуге, жаңаны тануға құштар болу Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Жедел жауап» әдісі Ауырлық, серпімділік және үйкеліс күші неліктен пайда болады? Бұл күштер неге байланысты? Бұл күштер қалай бағытталған? Бұл күштердің әсері қалай байқалады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 5 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Суреттер мен сөйлемдерді сәйкестендір
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай күштің түрлерін байқадың? |
Суреттер мен сөйлемдерді сәйкестендіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші суретті тиісті сөйлеммен сәйкестендіреді-1б -екінші суретті тиісті сөйлеммен сәйкестендіреді-1б -үшінші суретті тиісті сөйлеммен сәйкестендіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 97-бет Таратпа |
|
|
5 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Суретке қара Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Тәжірибе жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бір денеге бір уақытта бірнеше күш әсер етуі мүмкін бе ? |
Сурет бойынша сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -гамакқа әсер етіп тұрған күштерді анықтайды-1б -күштердің бағытталуын сипаттайды-1б -себебін түсіндіріп, дәлелдейді-1б |
Оқулық 46-бет Таратпа қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Зертте: Парашют қалай түседі? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Доптың жерге түсуіне қандай күш әсер етеді? |
Зерттеу жұмысын жүргізеді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -парашюттің түсуін сипаттайды-1б - күштердің бағытталуын анықтайды-1б -нәтижені қорытындылайды-1б
|
Керекті заттар Киім қыстырғыш, бетперде |
|
|
20 минут БЖБ |
4-тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалауға арналған тапсырма ұсыну |
Тапсырмаларды орындайды |
|
таратпа |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия «Үш сәт» әдісі Сабақта мен ... жұмыс істедім, өйткені ... . Мен идеяны ұсындым. Мен мақсатқа жеттім, өйткені ... . Сабақ мен үшін болды. Менің көңіл күйім ... . Үйге тапсырма: Денелерге бір уақытта бірнеше күш әсер ететініне мысал келтір |
Стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Күштер қалай әсер етеді БЖБ №3 ҚМЖ 3 сынып
Күштер қалай әсер етеді БЖБ №3 ҚМЖ 3 сынып
|
Бөлім |
Табиғат физикасы. Күш және қозғалыс |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Күштер қалай әсер етеді? БЖБ №3 |
||||
|
Оқу бағдарламасы на сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.1.1 - серпімділік күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру; 3.5.1.2 - ауырлық күшін зерттеу және оның білінуіне мысал келтіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Денеге бір уақытта бірнеше күш әсер ететінін ажыратады Күштердің қалай бағытталатынын анықтайды |
||||
|
Құндылық |
Білуге, жаңаны тануға құштар болу Тәуелсіздік – тәтті сөз ғана емес, ұлттық жауапкершілік. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қал қалай?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру «Жедел жауап» әдісі Ауырлық, серпімділік және үйкеліс күші неліктен пайда болады? Бұл күштер неге байланысты? Бұл күштер қалай бағытталған? Бұл күштердің әсері қалай байқалады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Тапсырманы тексертеді
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 5 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Суреттер мен сөйлемдерді сәйкестендір
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай күштің түрлерін байқадың? |
Суреттер мен сөйлемдерді сәйкестендіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -бірінші суретті тиісті сөйлеммен сәйкестендіреді-1б -екінші суретті тиісті сөйлеммен сәйкестендіреді-1б -үшінші суретті тиісті сөйлеммен сәйкестендіреді-1б -пікірін тұжырымдайды-1б ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 97-бет Таратпа |
|
|
5 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Анықта» әдісі Суретке қара Сұрақтарға жауап жаз. ЕББҚ Тәжірибе жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Бір денеге бір уақытта бірнеше күш әсер етуі мүмкін бе ? |
Сурет бойынша сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -гамакқа әсер етіп тұрған күштерді анықтайды-1б -күштердің бағытталуын сипаттайды-1б -себебін түсіндіріп, дәлелдейді-1б |
Оқулық 46-бет Таратпа қалам |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Жұптық жұмыс «Мен зерттеушімін» әдісі Зертте: Парашют қалай түседі? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Доптың жерге түсуіне қандай күш әсер етеді? |
Зерттеу жұмысын жүргізеді
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -парашюттің түсуін сипаттайды-1б - күштердің бағытталуын анықтайды-1б -нәтижені қорытындылайды-1б
|
Керекті заттар Киім қыстырғыш, бетперде |
|
|
20 минут БЖБ |
4-тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалауға арналған тапсырма ұсыну |
Тапсырмаларды орындайды |
|
таратпа |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Рефлексия «Үш сәт» әдісі Сабақта мен ... жұмыс істедім, өйткені ... . Мен идеяны ұсындым. Мен мақсатқа жеттім, өйткені ... . Сабақ мен үшін болды. Менің көңіл күйім ... . Үйге тапсырма: Денелерге бір уақытта бірнеше күш әсер ететініне мысал келтір |
Стикерге жазады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
стикер |
|
шағым қалдыра аласыз













