Сабақтың
басы
15
минут
|
Дайындық бөлімі: Оқушыларды
қатарға тұрғызу. Сәлемдесу. Рапорт қабылдау. Оқушылардың спорттық
киімдеріне назар аудару. Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен
таныстыру. Бағалау критерийлерін
анықтау. Техника қауіпсіздігін
ескерту. Бой жазу жаттығуларын орындау.
Тыныс жолдарын қалпына келтіру.
|
Оқушылардың қатарда түзу
тұруың қадағалау. Келмеген оқушылардың себебін анықтау. Оқушылардың
сабақтың тақырыбы мен мақсатын мұқият тыңдауын қадағалау. Бой жазу
жаттығуларын ережеге сай орындалуын
қадағалау.
|
Маркер тақтасы, секундомер,
ысқырық,
http://nashyfizkultura.ru/tekhnika-bezopasnosti-2/bezopasnost-pri-zanyatiyakh-sportivnymi-i-podvizhnymi-igrami/bezopasnosti-pri-zanyatiyakh-sportivnymi-i-podvizhnymi-igrami
|
Сабақтың
ортасы
25
минут
|
Қозғалыс арқылы бала өмірді,
табиғатты тани бастайды, оның психологиясы, ерік күші, өзіндік
қасиеттері дамиды. Бала көбірек қозғалыстарды білген сайын оның
таным, түйсік, қабылдау, сезім, қабілет жəне басқа əртүрлі
психикалық мүмкіншіліктері кең көлемде дамиды. Жылдамдық,
үйлесімділік, төзімділік секілді дене қуаты қасиеттерін
тəрбиелейді. Қозғалыстарды əртүрлі құрастыру, амалдарын ауыстыру,
əртұрлі бағыттау арқылы дене қасиеттерін кешенді, үйлесімді
дамытуға көп көңіл бөлген дұрыс.Дене жаттығулары-дене тəрбиесінің
негізгі өзіндік құралы. Дене жаттығулары адамға жан-жақты əсер
етеді: олар адамның дене жағдайын өзгертеді, адамгершілік, ақыл-ой,
эстетикалық жəне еңбек тəрбиелерінің міндеттерін жүзеге асыруға,
сондай-ақ психикалық қасиеттерді дамытуға себепші
болады
|
Қауіпсіздік ережесін
түсіндіріңіз. Мұғалімнің мақсаты балалар басқа оқушыларды тыңдауға,
естуге, өзінің сыныптасының сабақты құрметтеуге. Сұраңыз: тапсырма
орындау кезінде қандай қиыншылықтарға тап болдыңыз? Ойын кезінде
неге көңіл бөлу
керек?
|
Қайталап жүгіру
(қашықтық
артады)

Жалпы физикалық
дайындық (жаттығулар шеңбер бойымен
орындалады)
1 жаттығу 2 жаттығу 3 жаттығу
4 жаттығу 5 жаттығу

1. Орындытың үстінен
секіру Дескриптор
2. Шалқадан жатып,денені
көтеру - Жаттығу техникасын дұрыс
орындау;
3. Гимнастика орындыққа
секіріп мініп-түсу - арнайы спорттық
қозғалыстарды
4.
Гимнастика орындыққа қолды
арты жаққа, тәжірибелеуде қауіпсіздікті
сақтайды;
аяқтарды алдыға созып,
қолдарды бүгіп-жазу - команданы ұйымдастыруда
жетекшілік
5.
Отырып-тұру қабілетін
көрсетеді.
|
Сабақтың
соңы
5
минут
|
Сабақты
қорытындылау:
Мақсаты: Қол жеткен нәтижелер
туралы ойлану, өзіндік талдау жүргізуге дағдыландыру. Тақырыпты
меңгеру деңгейін анықтау.
Сипаттама: Оқушылар өз
беттерінше сабақтың басында қойылған сұраққа жауап береді. Өткен
тақырып туралы кері байланыс беру үшін мұғалім сұрақ қояды,
оқушылар ауызша жауап береді.
Мұғалім әрекеті: Сұрақ-жауап
арқылы кері байланыс жүргізеді. Сабақ басында қойылған сұрағына әр
оқушыдан жауап сұрайды. Жақсы нәтижеге қол жеткізген оқушылар мен
үздіктерді атайды. Жетілдіру жаттығуларын
ұсынады.
Оқушының әрекеті: Қиын болған
немесе жүзеге асыра алмаған мәселелер бойынша сұрақ қояды. Үздік
нәтиже көрсету үшін өзіндік ойлармен бөліседі. Сабақ басындағы
мұғалім сұрағына жауап береді.
|