Материалдар / Квадрат теңдеулер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Квадрат теңдеулер

Материал туралы қысқаша түсінік
Жас ұстаздарға әдістемелік көмек
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Мамыр 2021
423
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Квадрат теңдеулер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу


Оқу мақсаттары

8.4.2.2 мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу


Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеуге көмегімен шешеді.

Оқушылардың басым бөлігі: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеуді тұжырымдайды

Оқушылардың кейбіреулері: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешуде шығармашылық тапсырмаларды орындайды.

Бағалау критерийлері

  • мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешеді

Тілдік мақсаттар

Окытудың тілдік мақсаты: мәтінді есептер алгоритімін тұжырымдай алады

Пәндік лексика мен терминология «квадрат теңдеу », «бөлшек рационал теңдеу», « бөгде түбір», « алгоритм»,

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Рационал өрнектерден құралған алгебралық теңдеулерді....айтады. Бөгде түбір деп... анықтайды.

Құндылықтарға баулу

"Мәнгілік ел" ұлттық идеясы Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана құндылықтарына баулу аясында ( 3 тапсырма)

Пәнаралық байланыстар

«Информатика» Bilimland.kz ақпараттық ресурс арқылы жаңа тақырыпты ашатын бейнеролик көрсетіледі,оқушылардың бойында АКТ құзіреттілігін дамыту,

Бастапқы білім


Мәтінді есептерді теңдеу көмегімен шығаруды біледі


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы



Ұйымдастыру кезеңі:Оқушы назарын шоғырландыру.

Психологиялық ахуал "Ыстық алақан" әдісі. Оқушылар шеңбер жасап тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдіп сыныпқа жағымды ахуал туғызады.

«Галереяда ой шарлау» әдісі арқылы әр оқушы қабырғадағы ілінген өрнектермен танысып, өз пікірлерін ой бөліседі.Осы өрнектердің айырмашылықтарын айту арқылы сабақ мақсаты анықталады



геометриялық фигуралар

Сабақтың ортасы

1-тапсырма(Ж),(Т) «Тура аналогия» әдісі

(әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұппен,содан кейін топпен жұмыс жасайды)

E ciл өзeнiндe кaтep өзeн aғыcымeн 16 км жүpгeн coң, өзeн aғыcынa қapcы 18 км жoл жүpiп, бapлық жoлғa 2 caғaт жұмcaды. Eгep кaтepдiң тұнық cудaғы жылдaмдығы 20 км/caғ бoлca, oндa өзeн aғыcының жылдaмдығын тaбыңдap.

Дecкpиптop:

  • мәтiндi eceптiң aлгopитмын құpacтыpaды;

  • бөлшeк-paциoнaл тeңдeудi құpacтыpaды;

  • eceптi қaнaғaттaндыpaтын шeшiмiн тaбaды.

ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» (Өзін-өзі бағалау арқылы өзінде жоқты табу немесе өзгенің жетістігі арқылы өз кемшілігін тауып оны түзетуге бағыттау)


БЖБ №3









Кесте-1

Оқулық

« Мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу»



Сабақтың соңы

Қорытынды.

Үйге: қайталау



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!