|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Квадрат теңдеулер |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу |
|
|||
|
Оқу мақсаттары |
8.4.2.2 мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеуге көмегімен шешеді. Оқушылардың басым бөлігі: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеуді тұжырымдайды Оқушылардың кейбіреулері: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешуде шығармашылық тапсырмаларды орындайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Окытудың тілдік мақсаты: мәтінді есептер алгоритімін тұжырымдай алады Пәндік лексика мен терминология «квадрат теңдеу », «бөлшек рационал теңдеу», « бөгде түбір», « алгоритм», Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Рационал өрнектерден құралған алгебралық теңдеулерді....айтады. Бөгде түбір деп... анықтайды. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
"Мәнгілік ел" ұлттық идеясы Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана құндылықтарына баулу аясында ( 3 тапсырма) |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
«Информатика» Bilimland.kz ақпараттық ресурс арқылы жаңа тақырыпты ашатын бейнеролик көрсетіледі,оқушылардың бойында АКТ құзіреттілігін дамыту, |
||||
|
Бастапқы білім
|
Мәтінді есептерді теңдеу көмегімен шығаруды біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушы назарын шоғырландыру. Психологиялық ахуал "Ыстық алақан" әдісі. Оқушылар шеңбер жасап тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдіп сыныпқа жағымды ахуал туғызады. «Галереяда ой шарлау» әдісі арқылы әр оқушы қабырғадағы ілінген өрнектермен танысып, өз пікірлерін ой бөліседі.Осы өрнектердің айырмашылықтарын айту арқылы сабақ мақсаты анықталады |
геометриялық фигуралар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма(Ж),(Т) «Тура аналогия» әдісі (әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұппен,содан кейін топпен жұмыс жасайды) E Дecкpиптop:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» (Өзін-өзі бағалау арқылы өзінде жоқты табу немесе өзгенің жетістігі арқылы өз кемшілігін тауып оны түзетуге бағыттау) БЖБ №3
|
Кесте-1 Оқулық « Мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу» |
|||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды. Үйге: қайталау |
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеулер
Квадрат теңдеулер
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Квадрат теңдеулер |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу |
|
|||
|
Оқу мақсаттары |
8.4.2.2 мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Оқушылардың барлығы: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеуге көмегімен шешеді. Оқушылардың басым бөлігі: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеуді тұжырымдайды Оқушылардың кейбіреулері: мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешуде шығармашылық тапсырмаларды орындайды. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Окытудың тілдік мақсаты: мәтінді есептер алгоритімін тұжырымдай алады Пәндік лексика мен терминология «квадрат теңдеу », «бөлшек рационал теңдеу», « бөгде түбір», « алгоритм», Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Рационал өрнектерден құралған алгебралық теңдеулерді....айтады. Бөгде түбір деп... анықтайды. |
||||
|
Құндылықтарға баулу |
"Мәнгілік ел" ұлттық идеясы Қазақстанның тәуелсіздігі және Астана құндылықтарына баулу аясында ( 3 тапсырма) |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
«Информатика» Bilimland.kz ақпараттық ресурс арқылы жаңа тақырыпты ашатын бейнеролик көрсетіледі,оқушылардың бойында АКТ құзіреттілігін дамыту, |
||||
|
Бастапқы білім
|
Мәтінді есептерді теңдеу көмегімен шығаруды біледі |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі:Оқушы назарын шоғырландыру. Психологиялық ахуал "Ыстық алақан" әдісі. Оқушылар шеңбер жасап тұрып бір-біріне жылы лебіздерін білдіп сыныпқа жағымды ахуал туғызады. «Галереяда ой шарлау» әдісі арқылы әр оқушы қабырғадағы ілінген өрнектермен танысып, өз пікірлерін ой бөліседі.Осы өрнектердің айырмашылықтарын айту арқылы сабақ мақсаты анықталады |
геометриялық фигуралар |
|||
|
Сабақтың ортасы |
1-тапсырма(Ж),(Т) «Тура аналогия» әдісі (әрбір оқушы жеке жұмыс жасау арқылы өз ойын қорытып, жұппен,содан кейін топпен жұмыс жасайды) E Дecкpиптop:
ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек» (Өзін-өзі бағалау арқылы өзінде жоқты табу немесе өзгенің жетістігі арқылы өз кемшілігін тауып оны түзетуге бағыттау) БЖБ №3
|
Кесте-1 Оқулық « Мәтінді есептерді бөлшек-рационал теңдеулердің көмегімен шешу» |
|||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды. Үйге: қайталау |
|
|||
шағым қалдыра аласыз
ciл
өзeнiндe кaтep өзeн aғыcымeн 16 км жүpгeн coң, өзeн aғыcынa қapcы
18 км жoл жүpiп, бapлық жoлғa 2 caғaт жұмcaды. Eгep кaтepдiң тұнық
cудaғы жылдaмдығы 20 км/caғ бoлca, oндa өзeн aғыcының жылдaмдығын
тaбыңдap.














