|
Бөлімі: 8.2А Квадрат теңдеулер |
Мектеп: Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдраманова Әйгерім Әлімжанқызы |
|
Күні: |
28.11.22 |
|
Сыныбы:8ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Виет теоремасын қолданады; Көптеген оқушылар істей алады: Квадрат теңдеулердің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолданады; Кейбір оқушылар істей алады: Виет теоремасына кері теореманы қолданып берілген түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сынып оқушыларын түгендеу. Оқушыларды топқа бөліп отырғызу. Үй тапсырмасын тексеру: №7.7 «Ыстық доп» әдісімен өтілген тақырыпты еске түсіру. Сабақ тақырыбы айтылады. Оқушылар сөзжұмбақты шешу арқылы сабақтың оқу мақсатын айқындайды. Жаңа тақырып түсіндіріледі. Теорема.Келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы қарама-қарсы таңбамен алынғанекінші коэффицентке, ал көбейтіндісі бос мүшеге тең. Теорема
|
Сыныпта жайлы атмосфера орнату. «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Оқушылар өткен тақырыпты сұрақ – жауап арқылы еске түсіреді.
Теорема.(Виет теоремасына кері
теорема)Егер екі санның қосындысы –p-ға, ал
олардың көбейтіндісі q-ға тең болса, онда ол сандар
|
Дескриптор -квадрат теңдеудің түбірлерін табады. Жалпы балл -1 Дескриптор -Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл |
Қағаз доп |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс: «Ойлан, бірік, жұптас» әдісімен жұптық жұмыс:
Топтық жұмыс. «Кім жылдам?» Әр топ келесі топқа санмен берілген мақал мәтелдер айтылады. Оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері, яғни Виет теоремасы бойынша квадрат теңдеу құру керек. |
№8.1(т) - жеке орындайды Оқушылар виет теоремасын қолданып есептерді жұппен шығарады Мысалы: 1) Білімді мыңды жығады, білікті бірді жығады. 2) Бір тал кессең он тал ек 3) Жеті рет өлшеп, бір рет кес
|
Дескриптор -түбірлердің қосындысын табады; - түбірлердің көбейтіндісін табады; Жалпы балл -2
Дескриптор -түбірлерін табады -түбірлердің қосындысын табады; - түбірлердің көбейтіндісін табады; Жалпы балл -3
Дескриптор -түбірлердің қосындысын табады; - түбірлердің көбейтіндісін табады; -квадрат теңдеу құрады Жалпы балл -3 |
Оқулық 8 сынып Үлестірме қағаздары |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
«Иә, жоқ» әдісімен сабақты қорытындылау:
Үйге тапсырма: №8.5 Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды. -қандай ұғымдарды біледі; -қандай түсініктер әлі де қиындық тудырады; -сұрақ туындаған жағдайлар |
Оқушыларға бағалау парағы беріледі. Сабаққа қатысу белсенділіктеріне қарай 10 баллдык жүйе бойынша бағаланады. |
Бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Квадрат теңдеулер"
"Квадрат теңдеулер"
|
Бөлімі: 8.2А Квадрат теңдеулер |
Мектеп: Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Әбдраманова Әйгерім Әлімжанқызы |
|
Күні: |
28.11.22 |
|
Сыныбы:8ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.2.4 Виет теоремасын қолдану; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар істей алады: Виет теоремасын қолданады; Көптеген оқушылар істей алады: Квадрат теңдеулердің түбірлерін анықтау үшін Виет теоремасын қолданады; Кейбір оқушылар істей алады: Виет теоремасына кері теореманы қолданып берілген түбірлері бойынша квадрат теңдеу құрады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу. Сынып оқушыларын түгендеу. Оқушыларды топқа бөліп отырғызу. Үй тапсырмасын тексеру: №7.7 «Ыстық доп» әдісімен өтілген тақырыпты еске түсіру. Сабақ тақырыбы айтылады. Оқушылар сөзжұмбақты шешу арқылы сабақтың оқу мақсатын айқындайды. Жаңа тақырып түсіндіріледі. Теорема.Келтірілген квадрат теңдеудің түбірлерінің қосындысы қарама-қарсы таңбамен алынғанекінші коэффицентке, ал көбейтіндісі бос мүшеге тең. Теорема
|
Сыныпта жайлы атмосфера орнату. «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды. Оқушылар өткен тақырыпты сұрақ – жауап арқылы еске түсіреді.
Теорема.(Виет теоремасына кері
теорема)Егер екі санның қосындысы –p-ға, ал
олардың көбейтіндісі q-ға тең болса, онда ол сандар
|
Дескриптор -квадрат теңдеудің түбірлерін табады. Жалпы балл -1 Дескриптор -Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл |
Қағаз доп |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықпен жұмыс: «Ойлан, бірік, жұптас» әдісімен жұптық жұмыс:
Топтық жұмыс. «Кім жылдам?» Әр топ келесі топқа санмен берілген мақал мәтелдер айтылады. Оның ішіндегі екі сан есім квадрат теңдеудің түбірлері, яғни Виет теоремасы бойынша квадрат теңдеу құру керек. |
№8.1(т) - жеке орындайды Оқушылар виет теоремасын қолданып есептерді жұппен шығарады Мысалы: 1) Білімді мыңды жығады, білікті бірді жығады. 2) Бір тал кессең он тал ек 3) Жеті рет өлшеп, бір рет кес
|
Дескриптор -түбірлердің қосындысын табады; - түбірлердің көбейтіндісін табады; Жалпы балл -2
Дескриптор -түбірлерін табады -түбірлердің қосындысын табады; - түбірлердің көбейтіндісін табады; Жалпы балл -3
Дескриптор -түбірлердің қосындысын табады; - түбірлердің көбейтіндісін табады; -квадрат теңдеу құрады Жалпы балл -3 |
Оқулық 8 сынып Үлестірме қағаздары |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы. Рефлексия |
«Иә, жоқ» әдісімен сабақты қорытындылау:
Үйге тапсырма: №8.5 Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
|
Оқушылар өздерінің тақырып бойынша оқып, зерделегенін тұжырымдайды. -қандай ұғымдарды біледі; -қандай түсініктер әлі де қиындық тудырады; -сұрақ туындаған жағдайлар |
Оқушыларға бағалау парағы беріледі. Сабаққа қатысу белсенділіктеріне қарай 10 баллдык жүйе бойынша бағаланады. |
Бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз
+
=-p;



теңдеуінің
түбірлері болады.













