|
Бөлім: |
8.2.А Квадрат теңдеулер Пәні: Алгебра |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Сатыбалдиева Азиза Бахтияровна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 8 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат теңдеулерді шешуде түбірлерінің санын анықтайды. Квадрат теңдеудің шешімін табады; Параметрлі теңдеулердің шешімін табады. Оқушылар тапсырмаларды әділдік ережелерін сақтай отырып, жауапкершілікпен орындайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат теңдеулерді шешу тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - квадрат теңдеулерді шешу. - квадрат теңдеуді шешу формуласын есептер шығару барысында пайдалану. RANDOM GROUP GENERATOR платформасы арқылы сынып оқушыларын 3 топқа бөлу.
|
Амандасу. Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. RANDOM GROUP GENERATOR платформасы бөліп берген топтарға отыру. |
5-6-«3» 7-8-«4» 9-10-«5»
|
Презентация, панельді экран, https://www.classtools.net/random-group-generator/202411_Bm4WVi |
|
Үй жұмысын тексеру 4 мин |
«Көршіңді тексер» әдісі №7.9 есеп
1)
3у2+7у+4=0 (-1; 1
3) 9у2-6у+1=0 ( №7.12. есеп
1)12у2+16у-3=0 (
|
Жұптық жұмыс.Оқушылар үй жұмысын тақтадан тексереді, бағалау жүргізеді. Дескриптор: -квадрат теңдеудің түбірлерін табу формуласын қолданып, теңдеулердің түбірлерін табады |
|
8-сынып оқулығы, 62-63 беттер, жұмыс дәптері, бағалау парағы, слайд |
|
Өткенді қайталау. 5 мин |
«Froggy Jumps» ойыны
|
Оқушылар ноутбуктан дұрыс жауабын белгілейді. Дескриптор: -квадрат теңдеулерге байланысты сұрақтардың дұрыс жауабын табады |
«Мадақтау» Ауызша кері байланыс ұсыну Бағалау 2 балл |
Ноутбук, ДК экран тақтасы |
|
Сергіту сәті |
Басқатырғыш сиқырлы таяқша 3+5=2, 8*3=16, 0+1=8, 7-5=3
|
Бір таяқшаны жылжытып, дұрыс теңдік құрады |
Формативті бағалау |
Магнитті жасыл түсті картон таяқша |
|
Есептер шығару 10 минут |
Деңгейлік тапсырмалар
А-деңгей
В-деңгей
С-деңгей А) В) |
Жеке жұмыс.Берілген деңгейлік тапсырмаларды әділдікті сақтай отырып, жауапкершілікпен орындайды. Дескриптор: А деңгейі –Квадрат теңдеулердің дискриминантын тауып, түбірлер санын көрсетеді (1) В деңгейі –квадрат теңдеудің түбірлерін табады(2) С деңгейі-параметр мәнін табады(2 |
Бағалау 4 балл Ауызша кері байланыс ұсыну |
слайд,Д К экран 8-сынып оқулығы, 64 бет, интернет ресурс, жұмыс дәптері |
|
Сабақ қорытындысыТест тапсырма |
QUIZIZZ платформасы арқылы шағын тест |
Оқушылар ұялы телефондарымен qr код арқылы тест тапсырмасын орындайды |
Бағалау 1 балл |
https://quizizz.com/join?gc=82318049 |
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс «QR код». Оқушылардан өздерінің бүгінгі сабақ туралы білгендігін және үйренгендерін көрсететін сауалнама ұсынады.
«Бағалау» 1-10 балдық жүйе бойынша бағалауды қорытындылайды. |
«QR код» сканерлеу арқылы оқушылар бүгінгі сабақта білгенін және сабақтан үйренгендері бойынша сауалнаманы толтырады. «Өзін-өзі бағалау» қорытындысын шығарады. |
Қорытынды бағалау: 9-10 Өте жақсы 7-8 Жақсы 4-6 Қанағаттан. 0-3 Нашар |
|
|
Үй тапсырмасы 1 минут |
Үйге тапсырма |
Оқушылар үй тапсырмасын белгілеп алады, сұрақтары болса мұғалімнен сұрайды |
|
Оқулық 64-65 беттер, жұмыс дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңдеулерді шешу
Квадрат теңдеулерді шешу
|
Бөлім: |
8.2.А Квадрат теңдеулер Пәні: Алгебра |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә |
Сатыбалдиева Азиза Бахтияровна |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып: 8 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Квадрат теңдеулерді шешу |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.3 квадрат теңдеулерді шешу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Квадрат теңдеулерді шешуде түбірлерінің санын анықтайды. Квадрат теңдеудің шешімін табады; Параметрлі теңдеулердің шешімін табады. Оқушылар тапсырмаларды әділдік ережелерін сақтай отырып, жауапкершілікпен орындайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі 2 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Квадрат теңдеулерді шешу тақырыбын қарастырамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - квадрат теңдеулерді шешу. - квадрат теңдеуді шешу формуласын есептер шығару барысында пайдалану. RANDOM GROUP GENERATOR платформасы арқылы сынып оқушыларын 3 топқа бөлу.
|
Амандасу. Сыныпты түгендеу. Сабаққа дайындау, оқу құралдарын алу. RANDOM GROUP GENERATOR платформасы бөліп берген топтарға отыру. |
5-6-«3» 7-8-«4» 9-10-«5»
|
Презентация, панельді экран, https://www.classtools.net/random-group-generator/202411_Bm4WVi |
|
Үй жұмысын тексеру 4 мин |
«Көршіңді тексер» әдісі №7.9 есеп
1)
3у2+7у+4=0 (-1; 1
3) 9у2-6у+1=0 ( №7.12. есеп
1)12у2+16у-3=0 (
|
Жұптық жұмыс.Оқушылар үй жұмысын тақтадан тексереді, бағалау жүргізеді. Дескриптор: -квадрат теңдеудің түбірлерін табу формуласын қолданып, теңдеулердің түбірлерін табады |
|
8-сынып оқулығы, 62-63 беттер, жұмыс дәптері, бағалау парағы, слайд |
|
Өткенді қайталау. 5 мин |
«Froggy Jumps» ойыны
|
Оқушылар ноутбуктан дұрыс жауабын белгілейді. Дескриптор: -квадрат теңдеулерге байланысты сұрақтардың дұрыс жауабын табады |
«Мадақтау» Ауызша кері байланыс ұсыну Бағалау 2 балл |
Ноутбук, ДК экран тақтасы |
|
Сергіту сәті |
Басқатырғыш сиқырлы таяқша 3+5=2, 8*3=16, 0+1=8, 7-5=3
|
Бір таяқшаны жылжытып, дұрыс теңдік құрады |
Формативті бағалау |
Магнитті жасыл түсті картон таяқша |
|
Есептер шығару 10 минут |
Деңгейлік тапсырмалар
А-деңгей
В-деңгей
С-деңгей А) В) |
Жеке жұмыс.Берілген деңгейлік тапсырмаларды әділдікті сақтай отырып, жауапкершілікпен орындайды. Дескриптор: А деңгейі –Квадрат теңдеулердің дискриминантын тауып, түбірлер санын көрсетеді (1) В деңгейі –квадрат теңдеудің түбірлерін табады(2) С деңгейі-параметр мәнін табады(2 |
Бағалау 4 балл Ауызша кері байланыс ұсыну |
слайд,Д К экран 8-сынып оқулығы, 64 бет, интернет ресурс, жұмыс дәптері |
|
Сабақ қорытындысыТест тапсырма |
QUIZIZZ платформасы арқылы шағын тест |
Оқушылар ұялы телефондарымен qr код арқылы тест тапсырмасын орындайды |
Бағалау 1 балл |
https://quizizz.com/join?gc=82318049 |
|
Кері байланыс 2 минут |
Кері байланыс «QR код». Оқушылардан өздерінің бүгінгі сабақ туралы білгендігін және үйренгендерін көрсететін сауалнама ұсынады.
«Бағалау» 1-10 балдық жүйе бойынша бағалауды қорытындылайды. |
«QR код» сканерлеу арқылы оқушылар бүгінгі сабақта білгенін және сабақтан үйренгендері бойынша сауалнаманы толтырады. «Өзін-өзі бағалау» қорытындысын шығарады. |
Қорытынды бағалау: 9-10 Өте жақсы 7-8 Жақсы 4-6 Қанағаттан. 0-3 Нашар |
|
|
Үй тапсырмасы 1 минут |
Үйге тапсырма |
Оқушылар үй тапсырмасын белгілеп алады, сұрақтары болса мұғалімнен сұрайды |
|
Оқулық 64-65 беттер, жұмыс дәптері |
шағым қалдыра аласыз





















