Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А бөлім: Квадрат теңсіздіктер |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бүтін рационал теңсіздіктер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.9 рационал теңсіздіктерді шешеді; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
рационал теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешеді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнгетән лексика мен терминология:
интервалдар әдісі. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
-таңбалардың алмасу қасиетін қолданып ... анықтаймыз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Рационал өрнектер, көпмүшеліктерді көбейткіштерге жіктеу, функция, ММЖ, график, интервал, таблица, ордината және абсцисса остері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1-3мин 4-9мин 10-14мин Сабақтың ортасы 15-17мин 18-30мин 31-45мин |
Ұйымдacтыpу кeзeңi Мaқcaт: caбaқтың бacтaлуын ұйымдacтыpу Ынтымақтастық орта құру
Проблемалық жағдай туғызу. Мaқcaт: Caбaқтың тaқыpыбы мeн мaқcaтын анықтау Ол үшін келесі тапсырманы орындау керек (слайд). Қалған теңсіздіктердің түріне қарап оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға бағыттау. Артық объектіні анықтаңыз: №4 теңдеу артық. Неге? Артық объектіні анықтаңыз: №5 теңсіздік артық. Неге? Артық объектіні анықтаңыз: №2 теңсіздік артық. Неге? Келесі топтаманың атауы қалай аталады? Сабақтың тақырыбы «Бүтін рационал теңсіздік» Қaйтaлaу Мaқcaт: өткeн тaқыpыптapды еске түсіру Миға шабуыл.
Ауызша тапсырма. Бұл тапсырма оқушыларды жаңа тақырыпты мегеруге дайындау үшін жүргізіледі. Жаңа сабақ. Анықтама: Рационал теңсіздіктер деп құрамында бүтін рационал немесе бөлшек рационал өрнектері бар теңсіздікті айтады. Теңсіздіктің екі жағындада бүтін рационал өрнектер тұрса, онда бүтін рационал теңсіздіктер деп аталады. Интервалдар әдісінің алгоритмін тұжырымдау үшін берілген есепті оқушылармен бірге талдап шығару. Есеп-1: Теңсіздікті келесі түрде
жазамыз:
Жауап: Теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу үшін келесі алгоритм қолданылады :
Жұптық жұмыс Тақырыпты бекіту мақсатында жұптық жұмыс орындау:
Бірінші сабақты қортындылау. |
Слайд
http://mathematics.ru/courses/algebra/content/chapter3/section2/paragraph2/theory.html#.Vx8iuPmLTIV
Алгебра, 8 класс: учебник для общеобразовательных учреждений, Ш.А. Алимов и другие
|
||||||||||||||||||||||||
|
1-10мин 11-30мин 31-40мин |
Екінші сабақ Сәйкестік орнату. Берілген теңсіздіктерді шешіп, жауабын сәйкестендіру.
Топтық жұмыс. (Деңгейлік тапсырма) Оқушыларды Castlots бағдарламасы арқылы 3 топқа бөліп, деңгейлік тапсырма беру. I-топ
ІI-топ ІІI-топ Тест(Сабақты бекіту мақсатында)
|
Карточка-1
Карточка-2
Карточка-3 |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 41-45мин |
Рефлексия (Стикерге жазу) Не үйрендіңіз? Не қызық болды? Не қиындық туғызды? Нені үйренгіңіз келеді? Оқушылардың жауап беру бойынша білімдерін бағалау. Үйге. §16. Интервалдар әдісі.№296-2 №297-2 |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадрат теңсіздіктер
Квадрат теңсіздіктер
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8.4А бөлім: Квадрат теңсіздіктер |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Бүтін рационал теңсіздіктер |
|||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.2.2.9 рационал теңсіздіктерді шешеді; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
рационал теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешеді |
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Пәнгетән лексика мен терминология:
интервалдар әдісі. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
-таңбалардың алмасу қасиетін қолданып ... анықтаймыз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Геометрия |
|||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Рационал өрнектер, көпмүшеліктерді көбейткіштерге жіктеу, функция, ММЖ, график, интервал, таблица, ордината және абсцисса остері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтыңжоспарланған кезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1-3мин 4-9мин 10-14мин Сабақтың ортасы 15-17мин 18-30мин 31-45мин |
Ұйымдacтыpу кeзeңi Мaқcaт: caбaқтың бacтaлуын ұйымдacтыpу Ынтымақтастық орта құру
Проблемалық жағдай туғызу. Мaқcaт: Caбaқтың тaқыpыбы мeн мaқcaтын анықтау Ол үшін келесі тапсырманы орындау керек (слайд). Қалған теңсіздіктердің түріне қарап оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға бағыттау. Артық объектіні анықтаңыз: №4 теңдеу артық. Неге? Артық объектіні анықтаңыз: №5 теңсіздік артық. Неге? Артық объектіні анықтаңыз: №2 теңсіздік артық. Неге? Келесі топтаманың атауы қалай аталады? Сабақтың тақырыбы «Бүтін рационал теңсіздік» Қaйтaлaу Мaқcaт: өткeн тaқыpыптapды еске түсіру Миға шабуыл.
Ауызша тапсырма. Бұл тапсырма оқушыларды жаңа тақырыпты мегеруге дайындау үшін жүргізіледі. Жаңа сабақ. Анықтама: Рационал теңсіздіктер деп құрамында бүтін рационал немесе бөлшек рационал өрнектері бар теңсіздікті айтады. Теңсіздіктің екі жағындада бүтін рационал өрнектер тұрса, онда бүтін рационал теңсіздіктер деп аталады. Интервалдар әдісінің алгоритмін тұжырымдау үшін берілген есепті оқушылармен бірге талдап шығару. Есеп-1: Теңсіздікті келесі түрде
жазамыз:
Жауап: Теңсіздіктерді интервалдар әдісімен шешу үшін келесі алгоритм қолданылады :
Жұптық жұмыс Тақырыпты бекіту мақсатында жұптық жұмыс орындау:
Бірінші сабақты қортындылау. |
Слайд
http://mathematics.ru/courses/algebra/content/chapter3/section2/paragraph2/theory.html#.Vx8iuPmLTIV
Алгебра, 8 класс: учебник для общеобразовательных учреждений, Ш.А. Алимов и другие
|
||||||||||||||||||||||||
|
1-10мин 11-30мин 31-40мин |
Екінші сабақ Сәйкестік орнату. Берілген теңсіздіктерді шешіп, жауабын сәйкестендіру.
Топтық жұмыс. (Деңгейлік тапсырма) Оқушыларды Castlots бағдарламасы арқылы 3 топқа бөліп, деңгейлік тапсырма беру. I-топ
ІI-топ ІІI-топ Тест(Сабақты бекіту мақсатында)
|
Карточка-1
Карточка-2
Карточка-3 |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 41-45мин |
Рефлексия (Стикерге жазу) Не үйрендіңіз? Не қызық болды? Не қиындық туғызды? Нені үйренгіңіз келеді? Оқушылардың жауап беру бойынша білімдерін бағалау. Үйге. §16. Интервалдар әдісі.№296-2 №297-2 |
|
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||||||
|
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталдыма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз











–

;
;
.




















еңсіздіктішешіңдер:

























