Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер

Материал туралы қысқаша түсінік
Материал 8 сыныптың алгебра пәніне арналған сабақ жоспары. 8 сыныпқа сабақ беретін математика пәні мұғаліміне қажетті жоспар. Өйткені жоспар осы сыныптағы маңызды тақырыптардың біріне арналған.
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақтың жоспары

Қысқа мерзімді жоспар :

8.1А Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Квадраттық түбірі бар өрнектерді түрлендіру

Нақты сандарды салыстыру

Сабақтың түрі

Меңгерілген білімді жүйелеу және жалпылау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.1.2.3

көбейткішті квадрат түбір белгісінің алдына шығару және көбейткішті квадрат түбір белгісінің астына алу;

8.1.2.4

бөлшек бөлімін иррационалдықтан арылту;

8.1.2.5

құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіруді орындау;

8.1.2.6

нақты сандарды салыстыру;

Сабақ мақсаттары

Оқушылар көбейткішті түбір белгісінің ішіне еңгізу және алдына шығару, бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылту сияқты түрлендірулер орындай алады. Оқушылар квадрат түбірі бар өрнектерді түрлендіре алады.

Бағалау критерийлері

Дағдылар

Бағалау критерийлері

Қолдану

Өрнекті түрлендіру үшін түбірдің қасиеттерін қолданады

Анализ және синтез

Белгісіз жағдаяттарда математикалық тәсілдерді қолдана алады.


Тілдік мақсаттар

Оқушылар құрамында квадрат түбірі бар өрнектерді ықшамдауға арналған алгоримтдердің орындалуын түсіндіреді.

Пәнге қатысты терминология:

Квадрат түбір, көбейткіш, квадрат түбірлердің қосындысы/ айырмасы, квадраттардың қосындысы/ айырмасы, түйіндес өрнек

Көбейткішті жақша сыртына шығарайық....

..... формуланы қолданайық

Бөлшектің алымы мен бөлімін ..... көбейтейік

Бөлшекті ...... қысқартайық

Амалдарды орындау тәртібін анықтайық

Құндылықтарды дарыту

Өздік жұмыс жасау дағдыларын дамыту. Оқушыларға құндылықтарды дарыту іс әрекет арқылы жүзеге асады.

Пәнаралық

байланыстар

Квадрат түбірлермен амалдар орындау дағдылары физикалық есептерді шешуде маңызды.

АКТі қолдану дағдылары

Материалды бейнелеу үшін презентация қолданылады.

Бастапқы білім

Оқушылар квадраттық түбірдің мәнін бағалай алады, квадраттық түбірі өрнектермен барлық амалдарды орындай алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру.


Ауызша жұмыс

Үй жұмысына шолу жасау. Оқушылар жұппен үй тапсырмасын талқылайды.



Оқушылардың дәптері


Сабақтың ортасы



Есептерді шығару

Оқушылар тапсырмаларды орындайды (математикалық лото): оқушыларға квадрат түбірі бар өрнектің мағынасын табу мысалдары ұсынылады. Жауаптарды екінші карточкаға жазу керек.

Оқушы тапсырмаларды орындағаннан кейін, мұғалім оған жауаптарымен карточкаларды береді. Жауаптарды хаттың немесе суреттің ішкі жағына жазған дұрыс. Оқушылар олармен тиісті тапсырмалары бар ұяшықтарды «жабады», егер қателіктер жіберілсе, оқушы оларды табуға және түзетуге тиіс. Егер барлық тапсырмалар дұрыс орындалса, барлық ұяшықтарды жапқаннан кейін (жауаптар төмен орналасқан), сурет жасалады. Осылайша, оқушы өз жұмысын тексеріп, түзетулер жасай алады. Мұғалім кейбір оқушылардың жұмысын дәптерінен тексеруі мүмкін.


Өздік жұмыс

Мұғалім үстелінде оқу мақсатына жету деңгейін бағалау үшін тапсырмалары бар 4 жиынтық карточкалары бар. Мұғалім оқушылармен әр оқу мақсатына бағалау критерийлерін талқылайды. Талқыланғаннан кейін оқушылар өздігінен жұмыс істейді. Әрбір оқушы кез келген жиынтықтан бір карточканы таңдайды. Дәптерге шешімін жазған соң, кеңесшіге келіп, өзінің шешімін түсіндіреді. Кеңесші, оқушы оқу мақсатына жеткен жағдайда оқушының бағалау парағында белгі қояды, басқа жағдайда жұмысты жетілдіру бойынша кеңес береді.

Соңғы жағдайда, оқушы басқа жиынтықтан картаны таңдап, тапсырма орындауды жалғастырады. Оқушы барлық оқу мақсаттарына тапсырманы орындамағанша, бүкіл циклді қайталайды.

Тапсырманы сәтті немесе ерте орындаған оқушылар, лотоны дұрыс жинағанда пайда болатын, басқатырғышты шеше алады (1 және 1.03 сандар арасында шексіз көп қарапайым бөлшектердің бар екендігін дәлелдеңіз, олардың алымы бөлімінен 1-ге артық) немесе қайталауға арналған тапсырмаларды орындайды.


Сабақтың соңы









Рефлексия

Оқушыларға бағалау схемасын пайдалана отырып, өз жұмысын бағалауға шақырыңыз. Оқушылар өздерінің жұмысы туралы жазбаша түрде пікір алмасуы керек.

Егер оқушы тапсырманы дұрыс орындаса немесе жасалған қателіктерді түзетіп, шешімді түсіндіре алса, онда оқушы оқу мақсатына жетті деп санаймыз.

Үй тапсырмасын талқылау










Дифференциация –қандай жолмен Сіз қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілет деңгейі неғұрлым жоғары оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау оқушылардың оқу материалын меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Оқушылар өздігінен жұмыс істейді. Мұғалім оқушыларға алдын-ала орындалған тапсырмаларға қатысты жетекші сұрақтар мен сілтемелер түрінде қолдау көрсетеді.


Оқушылар өз жұмыстарын пікірталас барысында бағалайды.

Оқушыларға жүктемені азайту үшін сабақтың ортасында жаттығулар орындауға болады.

























Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
30.01.2019
575
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі