|
Мектеп: |
№9 орта мектеп МКМ |
|
|
Бӛлім: |
Квадраттық функция |
|
|
Педагогтің аты-жӛні: |
Бекшеинова А.С. |
|
|
Күні: |
29.01.2025ж |
|
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадраттық функция және оның графигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
түрдегі квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және графиктерін салу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графигін салу. Графиктерді түрлендірулерді орындау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас- тыру кезеңі
3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау (оқу құралдарын тексеру). Сыныпты «flippity.net» платформасы арқылы «функциялар», «координаталар» және «графиктер» деп үш топқа бӛлу. Үй тапсырмасын тексеру. «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау үшін ой қозғау сұрақтарын қою: математикалық диктант
|
Қағаз қиындыларынан кубтық парабола және параболаның графигін құрастырып, топқа бӛлінеді.
Оқушылар дәптерлерін сағат тілі бойынша беріп, үй тапсырмасын тексереді. |
Әрбір оқушыға бағалау парағын ұсыну.
Дискриптор: Абциссаның х мәні екенін ажыратады және функцияның мәнін табады. 1 балл
Бағалау парағы
|
Слайд |
|
Бағалау парағы
слайд |
|
8-минут
10 минут |
1.Квадраттық функцияның графигі. (парабола).
2 3. функциясының графигі қандай болады?
( функциясында а > 1 болған жағдайда?
функциясында 0< а < 1 болған жағдайда?
функцияcының графигін қалай саламыз? ( функцияның графигін y=ax2
ф функцияcының графигін қалай аламыз?
ф
а функциясының графигін m оң сан болғанда Ох осі бойымен m бірлікке солға, m теріс сан болғанда оңға және n оң сан болғанда Оу осі бойымен n бірлікке жоғары, n теріс сан болғанда тӛмен жылжыту арқылы алынады.) Жұптық жұмыс: «Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы квадрат функцияның қасиеттерін қайталайды, сұрақтарға жауап береді
Квадрат функцияның түрін қасиеттері бойынша анықтап сәйкестендіреді. 1-жұп:
1-жұп а) у=- 2(х - 2) 2; ә) у=- 2х2 - 5;
б)у=- 2(х+1)2+3; в) у=- 2х2 + 5; г)у=- 2(х-1)2-4.
2-жұп: а) у=-3 (х + 2) 2; ә) у=-3 х2 + 5; б)у=-3 (х+1)2+5; в) у=- 3х2 - 2; г)у=- 3(х-2)2-5.
3-жұп: а) у=4 (х - 2) 2; ә) у=4 х2 + 4; б)у=4(х-1)2+5; в) у= 4х2 - 2; г)у= 4(х+2)2-3. |
Дискриптор: квадрат функцияның қасиеттерін дұрыс айтса 2 балл
Бағалау парағы арқылы балалар баллдарын өзіне балл қойып отырады
Мақтау, мадақтау Жарайсыңдар!
Дискриптор: Жұптар квадрат функцияның қасиеттері бойынша сөйлеммен функцияның теңдеуін сәйкестендіреді 2 балл Бағалау парағы |
Слайд Тапсырма парағы Дұрыс жауабы көрсетілген слайд |
|
|
|
сызықтық функция, парабола, кубтық парабола, гипербола функцияларын қол қимылдарымен кӛрсетіп, сергіту сәтін жасайды.
Оқушылар формуламен берілген функциялардың графиктерін салады . |
Мақтау, мадақтау Жарайсыңдар! Дискриптор: Берілген 3 функцияның графигін салады 2 балл
Бағалау: Балалар бір –бірінің жұмыстарын тексереді. |
қағаздар.
G парағы |
||||
|
Сабақтың соңы 8 минут
2 минут |
Тақырыпты бекіту: Жеке жұмыс:
|
Оқушылар функцияның графигін салып, кестені қасиеттері бойынша толтырады. Оқушылар тақырыпты меңгергеніне қарай кері байланыс жасайды Оқушылар «Функция графигіне» ӛз ой-пікірлерін стикерлерге жазып жапсырады. |
Дискриптор: Әр оқушы функцияның қасиеті бойынша кестені толтырады және графигін салады 3 балл
Кері байланыс арқылы тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар өздері белгілеген балағау парағының баллын есептейді |
Слайд
Стикерлер
Слайд Стикерлер, кері байланыс парағы
|
||||
|
Рефлексия «Бағдаршамі» арқылы кері байланыс жасау.
|
|
|||||||
|
Бағалау. Оқушылар бағалау парағы арқылы 1-10 балл аралығында бағаланады.
Үйге тапсырма. |
Оқушылар өздері белгілеген балағау парағының баллын есептейді |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
«Миға шабуыл» әдісі мен ӛткен тақырыпты еске түсіріп, квадраттық функциялардың қасиеттерін, әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графиктерінің ережесін қайталатамын. «Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін анықтатамын. Оқулық бойынша тапсырмалар орындап, функция графигін салғызамын. Сергіту сәтінде балаларға функция графиктері бойынша парабола, гипербола, кубтық парабола графиктерінің сызбасын қол-қимыл арқылы кӛрсетуін сұраймын. Балалар әрі серігіп қалады, квадрат функциялардың қасиеттерін қайталайды. Топтық жұмыста оқу мақсатына сәйкес деңгейлік тапсырма алынды. Бұл әдісті бүкіл сыныптың қажеттілігіне қарай таңдадым. Бұл әдіс оқушыларға топпен жұмыс жасауға функцияның графигін анықтамаға сәйкес салуға үйретеді. Тақырыпты бекіту үшін жеке жұмыс алдым, мұндай тапсырма оқушыны ӛз бетімен жұмыс жасауға, жауап беруге, талқылауға жетелейді. Оқушылар жеке, жұппен, топпен жұмыс жасай отырып, теориялық білімін тәжірибе жүзінде қолдану дағдыларын дамытады. |
Сабақта ӛзара бағалау, ӛзін-ӛзі бағалау жүзеге асады. Мұғалім қажет болған жағдайда оқушыларға қолдау кӛрсетеді. |
Сынып сабақ алдында желдетіледі. Оқушылар сабақ бойы іс-әрекет түрлерін ауыстырып отырады. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? |
|
|
|
1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
|
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
|
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
3 бет
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
3 ш
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
|
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
3 шт



жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Квадраттық функция және оның графигі 8 сынып
Квадраттық функция және оның графигі 8 сынып
|
Мектеп: |
№9 орта мектеп МКМ |
|
|
Бӛлім: |
Квадраттық функция |
|
|
Педагогтің аты-жӛні: |
Бекшеинова А.С. |
|
|
Күні: |
29.01.2025ж |
|
|
Сынып: 8 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Квадраттық функция және оның графигі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
түрдегі квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және графиктерін салу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Квадраттық функциялардың қасиеттерін білу және әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графигін салу. Графиктерді түрлендірулерді орындау. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас- тыру кезеңі
3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сыныптағы оқушылардың сабаққа даярлықтарын анықтау (оқу құралдарын тексеру). Сыныпты «flippity.net» платформасы арқылы «функциялар», «координаталар» және «графиктер» деп үш топқа бӛлу. Үй тапсырмасын тексеру. «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру.
«Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыпты қайталау үшін ой қозғау сұрақтарын қою: математикалық диктант
|
Қағаз қиындыларынан кубтық парабола және параболаның графигін құрастырып, топқа бӛлінеді.
Оқушылар дәптерлерін сағат тілі бойынша беріп, үй тапсырмасын тексереді. |
Әрбір оқушыға бағалау парағын ұсыну.
Дискриптор: Абциссаның х мәні екенін ажыратады және функцияның мәнін табады. 1 балл
Бағалау парағы
|
Слайд |
|
Бағалау парағы
слайд |
|
8-минут
10 минут |
1.Квадраттық функцияның графигі. (парабола).
2 3. функциясының графигі қандай болады?
( функциясында а > 1 болған жағдайда?
функциясында 0< а < 1 болған жағдайда?
функцияcының графигін қалай саламыз? ( функцияның графигін y=ax2
ф функцияcының графигін қалай аламыз?
ф
а функциясының графигін m оң сан болғанда Ох осі бойымен m бірлікке солға, m теріс сан болғанда оңға және n оң сан болғанда Оу осі бойымен n бірлікке жоғары, n теріс сан болғанда тӛмен жылжыту арқылы алынады.) Жұптық жұмыс: «Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы квадрат функцияның қасиеттерін қайталайды, сұрақтарға жауап береді
Квадрат функцияның түрін қасиеттері бойынша анықтап сәйкестендіреді. 1-жұп:
1-жұп а) у=- 2(х - 2) 2; ә) у=- 2х2 - 5;
б)у=- 2(х+1)2+3; в) у=- 2х2 + 5; г)у=- 2(х-1)2-4.
2-жұп: а) у=-3 (х + 2) 2; ә) у=-3 х2 + 5; б)у=-3 (х+1)2+5; в) у=- 3х2 - 2; г)у=- 3(х-2)2-5.
3-жұп: а) у=4 (х - 2) 2; ә) у=4 х2 + 4; б)у=4(х-1)2+5; в) у= 4х2 - 2; г)у= 4(х+2)2-3. |
Дискриптор: квадрат функцияның қасиеттерін дұрыс айтса 2 балл
Бағалау парағы арқылы балалар баллдарын өзіне балл қойып отырады
Мақтау, мадақтау Жарайсыңдар!
Дискриптор: Жұптар квадрат функцияның қасиеттері бойынша сөйлеммен функцияның теңдеуін сәйкестендіреді 2 балл Бағалау парағы |
Слайд Тапсырма парағы Дұрыс жауабы көрсетілген слайд |
|
|
|
сызықтық функция, парабола, кубтық парабола, гипербола функцияларын қол қимылдарымен кӛрсетіп, сергіту сәтін жасайды.
Оқушылар формуламен берілген функциялардың графиктерін салады . |
Мақтау, мадақтау Жарайсыңдар! Дискриптор: Берілген 3 функцияның графигін салады 2 балл
Бағалау: Балалар бір –бірінің жұмыстарын тексереді. |
қағаздар.
G парағы |
||||
|
Сабақтың соңы 8 минут
2 минут |
Тақырыпты бекіту: Жеке жұмыс:
|
Оқушылар функцияның графигін салып, кестені қасиеттері бойынша толтырады. Оқушылар тақырыпты меңгергеніне қарай кері байланыс жасайды Оқушылар «Функция графигіне» ӛз ой-пікірлерін стикерлерге жазып жапсырады. |
Дискриптор: Әр оқушы функцияның қасиеті бойынша кестені толтырады және графигін салады 3 балл
Кері байланыс арқылы тақырыпты меңгергенін анықтау
Оқушылар өздері белгілеген балағау парағының баллын есептейді |
Слайд
Стикерлер
Слайд Стикерлер, кері байланыс парағы
|
||||
|
Рефлексия «Бағдаршамі» арқылы кері байланыс жасау.
|
|
|||||||
|
Бағалау. Оқушылар бағалау парағы арқылы 1-10 балл аралығында бағаланады.
Үйге тапсырма. |
Оқушылар өздері белгілеген балағау парағының баллын есептейді |
|||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
||||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
|
|
|
|
|
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
«Миға шабуыл» әдісі мен ӛткен тақырыпты еске түсіріп, квадраттық функциялардың қасиеттерін, әртүрлі әдіспен берілген квадрат функцияның графиктерінің ережесін қайталатамын. «Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін анықтатамын. Оқулық бойынша тапсырмалар орындап, функция графигін салғызамын. Сергіту сәтінде балаларға функция графиктері бойынша парабола, гипербола, кубтық парабола графиктерінің сызбасын қол-қимыл арқылы кӛрсетуін сұраймын. Балалар әрі серігіп қалады, квадрат функциялардың қасиеттерін қайталайды. Топтық жұмыста оқу мақсатына сәйкес деңгейлік тапсырма алынды. Бұл әдісті бүкіл сыныптың қажеттілігіне қарай таңдадым. Бұл әдіс оқушыларға топпен жұмыс жасауға функцияның графигін анықтамаға сәйкес салуға үйретеді. Тақырыпты бекіту үшін жеке жұмыс алдым, мұндай тапсырма оқушыны ӛз бетімен жұмыс жасауға, жауап беруге, талқылауға жетелейді. Оқушылар жеке, жұппен, топпен жұмыс жасай отырып, теориялық білімін тәжірибе жүзінде қолдану дағдыларын дамытады. |
Сабақта ӛзара бағалау, ӛзін-ӛзі бағалау жүзеге асады. Мұғалім қажет болған жағдайда оқушыларға қолдау кӛрсетеді. |
Сынып сабақ алдында желдетіледі. Оқушылар сабақ бойы іс-әрекет түрлерін ауыстырып отырады. |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? |
|
|
|
1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
||
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
|
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
|
|
Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 1 - жұп: у=- 2х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке тӛмен; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 3 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; г) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 4 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
3 бет
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 3 -жұп: у=4 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға; ә) Оу осінің бойымен 4 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке оңға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға және 3 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
3 ш
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған.
|
|
«Жұбын тап» әдісі арқылы сәйкес функцияның теңдеуін табыңдар: 2- жұп: у=-3 х2 функциясы: а) Ох осінің бойымен 2 бірлікке солға; ә) Оу осінің бойымен 5 бірлікке жоғары; б) Ох осінің бойымен 1 бірлікке солға және 5 бірлікке жоғары ; в) Оу осінің бойымен 2 бірлікке тӛмен; г) Ох осінің бойымен 2 бірлікке оңға және 5 бірлікке тӛмен жылжыту арқылы алынған. |
3 шт



шағым қалдыра аласыз


y= kx + 1 y= y= y=














