|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Кванттық физика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
19.01.2024ж |
|
Сыныбы: 11 Б |
Қатысушылар саны: 20 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электромагниттік толқындардың шкаласы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Талап» құндылығына: Талабы жоқ жас —қанаты жоқ құс. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру Қызығушылықты ояту 3 минут 4 мин 5 мин Жаңа тақырыпқа қадам 4 мин 8 мин
|
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгелдеу.
Сыныппен бірге зейінді шоғырландырып, белсенді болуға тарту үшін «Шаттық шеңберіне» оқушыларды ортаға шақырады
«Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша өткенді қайталау сұрақтарын қою (оқу сауаттылығы)
«Физика түрлі салада» әдісімен үйге оқушылардың ҰБТ-де таңдау пәндері бойынша ізденіп, ақпарат жинақтау берілген. Үй тапсырмасын тексеру (Қазақстан тарихы)
«Фонарик» әдісімен оқушыларды топқа бөледі
Теориялық түсіндірме айтылады. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы топтық жұмыс беру (бейіндік пән 1)
|
Оқушылар амандасады Ортаға шығып шеңберге тұрады
Суреттер бойынша өткен тақырыпты еске түсіреді. Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өздерінің ізденіп, оқып, жазып келген ақпараттарымен бөліседі, ақпарат алмасады. Өзара талдау жасайды.
Оқушылар кеспе қағазды алып, оның құпиясын ашып, топқа бөлінеді.
Жарық арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбына жетеді. Конспект жазады. Адасқан әріптерді ретімен оқи отырып, тапсырманы орындайды. Спектр: дрдроиқныатаол ақфлаыныриз лрлеәсеу Жарық: Нткіеөрін қражы тьрүніаулклг лрлеәсеу Дисперсия: Нгеретн мгмаа лрлеәсеу |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Жалпы сабақ барысында оқушы тапсырмаларды орындау барысында ҰБТ бойынша 140 балл жинай алады. «140-116 балл»-«8-10балл» «115-85 балл» - «6-7балл» «84-70 балл» - «4-5балл» Әрбір дұрыс жауап берген оқушы максималды 10 балл жинай алады. Оқушылар орындау деңгейіне қарай 20 балл жинай алады «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дескриптор: -суреттерді ретімен орналастырады; -толқын ұзындығын ретімен жазады; - толқын жиілігін ретімен жазады; - сәулеленудің пайда болу табиғатын айтады; - сәулелендің қолданылу аясын айтады; Максимум 50 балл |
Оқу құралдары; Слайд; Интернет ресурстары Қима қағаздар
https://phet.colorado.edu/
Интернет ресурс |
|
Сабақтың ортасы жаңа білім 10 мин
|
«ҰБТ есептері» жеке жұмыс (бейіндік пән 2) |
|
Дескриптор: -есептің берілгенін дұрыс жазады; -қажетті формуланы қолданады; -ХБЖ ескереді; - дұрыс есептейді; Максимум 50 балл |
Физика пәнінен репетитор |
|
Бекіту тапсырмалары 8 мин |
https://quizizz.com/ платформасынан бекіту тапсырмасын орындату (математикалық сауаттылық)
|
Ұялы телефон арқылы платформаға кіріп бекіту тапсырмаларын орындайды. |
Максимум 10 балл |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Қорытындылау. Сабаққа кері байланысты дисперсия құбылысы арқылы аламын |
Үй тапсырмасы: 10 сұрақ тест 114-есеп Берілген қимаға
|
Бағалау: Жалпы балы есептеліп, сәйкесінше формативті бағамен бағаланады «140-116 балл»-«8-10балл» «115-85 балл» - «6-7балл» «84-70 балл» - «4-5балл» |
Слайд; |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кванттық физика
Кванттық физика
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Кванттық физика |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
19.01.2024ж |
|
Сыныбы: 11 Б |
Қатысушылар саны: 20 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Электромагниттік толқындардың шкаласы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Талап» құндылығына: Талабы жоқ жас —қанаты жоқ құс. Топпен, жұппен жұмыс орындау барысында құрмет, серіктестік және жеке жұмыс орындау кезінде шешім қабылдай білу және жауапкершілікті сезіну; достарына,сыныптастарына мейірімділік таныту. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдас-тыру Қызығушылықты ояту 3 минут 4 мин 5 мин Жаңа тақырыпқа қадам 4 мин 8 мин
|
1.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу, түгелдеу.
Сыныппен бірге зейінді шоғырландырып, белсенді болуға тарту үшін «Шаттық шеңберіне» оқушыларды ортаға шақырады
«Суреттер сөйлейді» әдісі бойынша өткенді қайталау сұрақтарын қою (оқу сауаттылығы)
«Физика түрлі салада» әдісімен үйге оқушылардың ҰБТ-де таңдау пәндері бойынша ізденіп, ақпарат жинақтау берілген. Үй тапсырмасын тексеру (Қазақстан тарихы)
«Фонарик» әдісімен оқушыларды топқа бөледі
Теориялық түсіндірме айтылады. «Адасқан әріптер» әдісі арқылы топтық жұмыс беру (бейіндік пән 1)
|
Оқушылар амандасады Ортаға шығып шеңберге тұрады
Суреттер бойынша өткен тақырыпты еске түсіреді. Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өздерінің ізденіп, оқып, жазып келген ақпараттарымен бөліседі, ақпарат алмасады. Өзара талдау жасайды.
Оқушылар кеспе қағазды алып, оның құпиясын ашып, топқа бөлінеді.
Жарық арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбына жетеді. Конспект жазады. Адасқан әріптерді ретімен оқи отырып, тапсырманы орындайды. Спектр: дрдроиқныатаол ақфлаыныриз лрлеәсеу Жарық: Нткіеөрін қражы тьрүніаулклг лрлеәсеу Дисперсия: Нгеретн мгмаа лрлеәсеу |
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Жалпы сабақ барысында оқушы тапсырмаларды орындау барысында ҰБТ бойынша 140 балл жинай алады. «140-116 балл»-«8-10балл» «115-85 балл» - «6-7балл» «84-70 балл» - «4-5балл» Әрбір дұрыс жауап берген оқушы максималды 10 балл жинай алады. Оқушылар орындау деңгейіне қарай 20 балл жинай алады «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» Дескриптор: -суреттерді ретімен орналастырады; -толқын ұзындығын ретімен жазады; - толқын жиілігін ретімен жазады; - сәулеленудің пайда болу табиғатын айтады; - сәулелендің қолданылу аясын айтады; Максимум 50 балл |
Оқу құралдары; Слайд; Интернет ресурстары Қима қағаздар
https://phet.colorado.edu/
Интернет ресурс |
|
Сабақтың ортасы жаңа білім 10 мин
|
«ҰБТ есептері» жеке жұмыс (бейіндік пән 2) |
|
Дескриптор: -есептің берілгенін дұрыс жазады; -қажетті формуланы қолданады; -ХБЖ ескереді; - дұрыс есептейді; Максимум 50 балл |
Физика пәнінен репетитор |
|
Бекіту тапсырмалары 8 мин |
https://quizizz.com/ платформасынан бекіту тапсырмасын орындату (математикалық сауаттылық)
|
Ұялы телефон арқылы платформаға кіріп бекіту тапсырмаларын орындайды. |
Максимум 10 балл |
|
|
Сабақтың соңы 3 мин
|
Қорытындылау. Сабаққа кері байланысты дисперсия құбылысы арқылы аламын |
Үй тапсырмасы: 10 сұрақ тест 114-есеп Берілген қимаға
|
Бағалау: Жалпы балы есептеліп, сәйкесінше формативті бағамен бағаланады «140-116 балл»-«8-10балл» «115-85 балл» - «6-7балл» «84-70 балл» - «4-5балл» |
Слайд; |
шағым қалдыра аласыз

















