Лабиринттен шығуды табу ҚМЖ

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Лабиринттен шығуды табу ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Лабиринттен шығуды табу ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бағдарламаның бір немесе бірнеше модулі ықпалдастырылған бір сабақтың жоспары


Тақырыбы: Лабиринттен шығуды табу

Мектеп:

Мерзімі:


Сынып: 5

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

5.3.2.3 -орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру

5.3.2.2- алгоритмді сөз түрінде ұсыну

Күтілетін нәтиже

Барлығы (А,В,С): Лабиринт, виртуалды лабиринт ұғымы туралы білім алады, түсінеді.

Көпшілігі: (А,В): Лабиринт түрлерімен танысады, Қарапайым лабиринт пен виртуалды лабиринт ұқсастығын салыстыра отырып, айырмашылығын талдайды.

Кейбіреулері (А) Лабиринттердің қолданылуы, және шығу алгоритімін құруды үйренеді.

Тілдік мақсаттар (тыңдалым, оқылым, жазылым, айтылым)

-лабиринт туралы түсініп оқиды;

-қосымша ақпараттармен танысады;

-түсінік анықтамаларын дәптерге түсіреді;

-алгоритм құру блок-сызбасын ортаға салып,қорғайды.

Алдыңғы оқу


Жоспар

Жоспарланған уақыт (минутпен)

Жоспарланған іс-әрекеттер

Бағалау

Ресурстар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе.

(3 мин)







Сәлемдесу.

.Шаттық шеңбері. Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру


«Бір-біріне жақсы тілек айту..»жалғастыру

Мақсаты. тілек білдіру .

Оқушылар шаттық шеңберіне тұрады, бір-біріне жақсы тілектер айтады













А лтын ереже





Тұсаукесер.

(2 мин)

Бұл суретті көрсету арқылы қандай сурет көріп тұрғандықтарын сұрау.

1-тапсырма. Ұжымдық жұмыс. “Атаулар мен терминдер туралы

үш сұрақ” әдісі

Лабиринт, Виртуалды лабиринт”


  • Қайда? Бұл терминдерді сіз бұрынырақта қайда және қандай мағынада кездестіріп едіңдер?

  • Қалай? Осы атауларды қолданудың мысалдарын келтіре аласыңдар ма?

  • Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыңдар?

Деп бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындап алу.


2-тапсырма. Жеке жұмыс.

«Борт журналы» әдісі бойынша бүгінгі тақырып бойынша нені білетіндерін сұрап, дәптерлеріне жаздыртып алу.


Ауызша мадақтау

Жарайсың

Сенің қолыңнан келеді.

Тағы да қайталау керек.

Оқушылар не көріп тұрғаны жайлы өз ойларын айтады.

Қойылған сұрақтарға жауап береді.

«Жарайсың !»









Проектр арқылы видеоролик



Бағалау парақшалары

Негізгі бөлім

(27 мин)


Жаңа сабақ слайд арқылы түсіндіріледі.


3-тапсырма. Топтық жұмыс. Лабиринттен шығу жолды тап ойыны ойнатылады. Оқушылар топппен бірлесе отырып, тапсырманы орындайды.

Топтар бірін-бірі «Бағдаршам» әдісі бойынша бағалап шығады.


4-тапсырма. Топтық жұмыс. «Фрайер» әдісі бойынша оқушылар тапсырманы орындайды.


Берілген мәтін бөліндісінен дәйексөз тауып,таратылған А4 парағына жазу тапсырылады. Парақтың екінші бетіне сол сөзге деген өз тұжырымын жазу керек.



Қалған оқушылар өз көзқарастарын айтады.



Терминдік анықтамасын дәптерге жазып алу


Партадағы топ мүшелерінің біреуі шығып таңдалған қағаз бойынша тапсырмасын тауып, топпен талдайды және жауап береді.



Таратылған лабиринттен үй жануарларын өткізу алгоритімін құру, және блок-сызбаға түсіру.


Кошбасшылар лабиринтте көрсетілген балалардың қайсысының оғы дөп тигенің табу лабиринттен шығу


«Жарайсың!»






«Бағалау парағы»

А4,

қалам,

проектр,

оқулық.







Көмекші құрал(А4)


тапсырма жазылған қағаз қиындылары,



А4, қалам,









Рефлексия (3 мин)













Сабақ қорытындысы бойынша оқушылар «Борт журналы» әдісі бойынша бүгінгі сабақтан түсінгендерін жазып, талдап, оқып береді.



Бағалау парақшасына оқушылар өздерін бағалауларын айту.








Стикер, флипчарт

Бағалау парақшасы



Үйге тапсырма

(1 мин)

Оқулықтың 108 беттегі 4-ші қадам тапсырмасы бойынша лабиринт құрастырып келу.

4 қадам бойынша берілген тақырыпқа лабиринт құрып келеді.





Қосымша ақпараттар

Саралау

-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау

Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтардағы байланыс









Қабілетті оқушылар топта бірлесе отырып, басқа да түсінбей қалған оқушыларға түсіндіреді.


Бағалау критерийлері бойынша әр оқушының қосқан үлесін әділ бағалауына назар аударамын.

«Бағалау парағы» арқылы әр оқушы өз-өздерін бағалайды «Алма ағашы» арқылы жаңа тақырыпты игергендігін бағалайды.

Оқушыларға қауіпсіздік ережелерін сақтау ескертіп, тақырып бойынша дәйекті сөзді анық етіп түсіндіру айтылады. АКТ-мен байланыс жасау. Бір-бірін топта тыңдау, сыйластық таныту. Бірлескен жұмыс нәтижесіне қол жеткізу





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
31.01.2019
2709
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі