|
Білім беру ұйымының атауы |
Аманкелді Иманов атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекбаева Рыскуль Хусайновна |
|||||
|
Күні: |
16.02.24ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тасымал. Лағым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтайды. Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды. Сөздерді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді біледі.
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 мину Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Санамақ арқылы топқа бөлу. Өткенді пысықтау «Серпілген доп» ойыны. Өлеңді оқыту -өлеңде не туралы айтлған? Жаңа тақырып Жұмбақ О-дан бастасаң, Тәуір дейді,мені кім? О-ны алып тастасаң, Мен ешкінің төлімін (Олақ,лақ) Төрт түлік туралы бейнебаян көрсету Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу«Ашық микрофон» әдісі Сұрақтар: –Өлең не туралы? –Сендерді аналарың, әжелерің қалай еркелетеді? Қандай сөздер айтады? –Сендерге қандай малдың төлі ұнайды? Неліктен? –Балалар, сендерді ата-аналарың төлдерге байланысты не деп еркелетеді? Сөздік жұмысы жүргізіледі. Дәптермен жұмыс Бөрте – көкшіл теңбілдері бар ақшыл түс. 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. Керекті сөздер: лақ, серке. Мүйіз сөзін тасымалдап жаз. 3-жаттығу.Сурет бойынша мәтін құра Далада малдар жайылып жүр. Бота, құлын, лақ, бұзау, қозы-малдың төлдері
Сергіту сәті«Қошақаным» әні ЖЖ: «Жұмыртқа жинау» әдісі Жұмыртқада жазылған сөздерді тасымалдап айту Жылқы, тай, құлын, қой,қозы, ешкі,лақ, түйе, бота, сиыр, бұзау Кері байланыс «Керуен» Үйге тапсырма лағым өлеңін жаттау |
Үй тапсырмасын айтады,сұрақтарға жауап береді. Жұмбақтарды шешеді Өлеңді хормен оқиды Үй жануарлары туралы айтады Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Мәтін құрайды Үй жануарары туралы біледі Ән айтады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Керемет! Өте жақсы! «Лейс» әдісі бойынша марапаттап отыру Дескриптор: Сөздерді тасымалдауды біледі, қолданады Үй жануарларының төлдерін ажырата алады Дескриптор: Дәптердің көлбеулігін сақтайды. Көз бен дәптердің арақашықтығын сақтап жазады. Дескриптор: Суретке қарап мәтін құрайды Сөздерді дұрыс пайдалана алады Мақтап, мадақтап отыру Тамаша Керемет! |
Суреттер
Жұмыс дәптері Керемет
Музыка Оқушы жұмыстары
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лағым
Лағым
|
Білім беру ұйымының атауы |
Аманкелді Иманов атындағы жалпы білім беретін мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Ана тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Буын және тасымал |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Бекбаева Рыскуль Хусайновна |
|||||
|
Күні: |
16.02.24ж |
|||||
|
Сынып: |
1 сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тасымал. Лағым |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
1.2.2.1 мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау; 1.4.1.2 мұғалімнің қолдауымен сөзді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді білу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мұғалімнің қолдауымен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтайды. Сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрайды. Сөздерді дұрыс тасымалдауды, тасымалданбайтын сөздерді біледі.
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 мину Сабақты қорыту 6минут Кері байланыс
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Санамақ арқылы топқа бөлу. Өткенді пысықтау «Серпілген доп» ойыны. Өлеңді оқыту -өлеңде не туралы айтлған? Жаңа тақырып Жұмбақ О-дан бастасаң, Тәуір дейді,мені кім? О-ны алып тастасаң, Мен ешкінің төлімін (Олақ,лақ) Төрт түлік туралы бейнебаян көрсету Оқулықпен жұмыс 1-жаттығу«Ашық микрофон» әдісі Сұрақтар: –Өлең не туралы? –Сендерді аналарың, әжелерің қалай еркелетеді? Қандай сөздер айтады? –Сендерге қандай малдың төлі ұнайды? Неліктен? –Балалар, сендерді ата-аналарың төлдерге байланысты не деп еркелетеді? Сөздік жұмысы жүргізіледі. Дәптермен жұмыс Бөрте – көкшіл теңбілдері бар ақшыл түс. 2-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді қойып жазады. Керекті сөздер: лақ, серке. Мүйіз сөзін тасымалдап жаз. 3-жаттығу.Сурет бойынша мәтін құра Далада малдар жайылып жүр. Бота, құлын, лақ, бұзау, қозы-малдың төлдері
Сергіту сәті«Қошақаным» әні ЖЖ: «Жұмыртқа жинау» әдісі Жұмыртқада жазылған сөздерді тасымалдап айту Жылқы, тай, құлын, қой,қозы, ешкі,лақ, түйе, бота, сиыр, бұзау Кері байланыс «Керуен» Үйге тапсырма лағым өлеңін жаттау |
Үй тапсырмасын айтады,сұрақтарға жауап береді. Жұмбақтарды шешеді Өлеңді хормен оқиды Үй жануарлары туралы айтады Өлең мазмұнымен жұмыс жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Мәтін құрайды Үй жануарары туралы біледі Ән айтады Жеке жұмыс жасайды Ойын ойнайды Кері байланыс жасайды |
Керемет! Өте жақсы! «Лейс» әдісі бойынша марапаттап отыру Дескриптор: Сөздерді тасымалдауды біледі, қолданады Үй жануарларының төлдерін ажырата алады Дескриптор: Дәптердің көлбеулігін сақтайды. Көз бен дәптердің арақашықтығын сақтап жазады. Дескриптор: Суретке қарап мәтін құрайды Сөздерді дұрыс пайдалана алады Мақтап, мадақтап отыру Тамаша Керемет! |
Суреттер
Жұмыс дәптері Керемет
Музыка Оқушы жұмыстары
|
||
шағым қалдыра аласыз


















