Күні:
|
Мұғалімніңаты-жөні:
|
Сынып: 2
Сабақ
10-11
|
Қатысқандарсаны:
Қатыспағандар
саны:
|
|
Сабақтақырыбы
|
Лақтыру секіру
және жүгірудің эстафеталық
элементтері
|
Оқумақсаттары
|
2.1.1.1 Қажет болған жағдайда
шығармашылық міндеттерді талқылау және
қолдану
2. 3.5.5 Мектептен тыс және
мектеп кезінде дене қимылдарына қатысу мүмкіндігін түсіне бастайды
және анықтайды
|
Сабақ
мақсаттары
|
Барлық оқушылар
қозғалыс кеңістігінде толық топ ретінде қауіпсіз жұмыс
істеу
|
Жетістік
критерийлері
|
Негізгі қимыл-қозғалыс
жаттығуларының байланысын
анықтайды.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Кілт сөздер мен
тіркестер. Өзім туралы Дене
мүшелері
қозғалу дағдылары секіру,
лақтыру, жүгіру.
Диалог / жазылымға арналған
пайдалы сынып.
Шапшаң жүгірудің
дене шынықтыруда неліктен маңызды екенін айта аласыз
ба?
|
Құндылықтарды
дарыту
|
-
Сыйластық.
|
Пәнаралық
байланыстар
|
Биология,
хореография пәндерімен
сәйкестендіріледі
|
АКТ қолдану
дағдылары
|
Видео және
суреттерді көру пайдалану
|
Бастапқы
білім
|
Оқушылар алдыңғы
дене шынықтыру сабақтарында өткен бөлімдерден және үй ішінде мен
балабақшада негізгі
қозғалыс қабілеттілігі мен
сенімділігін және фундаменталды қозғалыс дағыдларын дамытты деп
күтіледі.
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Сәлемдесу.Сапқа
отырғызу. сабақ барысын түсіндіру.
Қауіпсіздік және тәртіп
ережелері.жүру
,
Кеңістікте топпен
жүгіргенде неге сақ болу керек екенімізді айта аласын
ба?
орташа қалыпта
жүгіру , алаңның оң жағынан сол жағына қарай
.
1 . Екі қол жоғарыда
аяқтың ұшымен, екі қол белде өкшемен
жүру.
2. Жеңіл жүгіріске
көшу .
3.аяқты артқа ,
қолға жеткізе жүгіру, екі қол алдыда тізені биік көтере жүгіру.
4.Оң және сол жақ қырымен адымдап жүгіру екі қол
белде
5 .Жылдамдыққа
жүгіру
6. қолды екі жақтан
тыныс ала көтеріп , түсіру, демді қалпына
келтіру.
Ж.Д.Ж.
орнында
|
Әр жаттығуға кең,
ашық кеңістік. Әр оқушыға үлкен көбік
доп.
Доптар: түрлі
мөлшер, текстура, түс, салмақ, т.б.
Доптар (түрлі
мөлшерлі). Нысана ретінде түрлі қайта өңделе алатын заттар
қолданыла алады: пластикалық саптаяқ / шөлмектер, картон туба /
жәшіктер.
|
Сабақтың
ортасы
|
Ойын эстафеталарын жүргізу.
оқушыларды 2 топқа бөлу.
Эстафета тапсырма аралығы
10 -12 метр :
Баскетбол добын
жүргізу.
Жылан жолмен футбол допты
жүргізу.
Отырып
секіру.
Капитанға допты
беру.
Допты аяқпен қысып
секіру
|
Сабақтың
соңы
|
демалу тынысын
қалпына түсіру жаттығулары . қатарға тұрғызу орындыққа отырғызу .
сабаққа қорытынды жасау . үйге тапсырма беру Таңғы жалпы дамытаттын
жаттығу жасау
Рефлексия:
Сабақта нені
үйрендік?
Сұрақтарға жауап
береді?
Нені білдім нені
түсіндім?
Нені толық түсінбедім
?
Қандай жұмысты жалғастыру
қажет?
Сабақтын басында аталған
мақсаттарға қол жеткіздім
бе?
|
Саралау –
оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?
|
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?
|
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы
|
-
Үлгере алмайтын,
қалып қоятын оқушылар мықты және дарынды балалардың сонынан
қайталап ереді
-
Кеңістікте қозғалыс
сөздік қорларын кеңейту үшін жаттығып жатқан қабілетті оқушыларға
қиынырақ сұрақтар қойылады.
-
Қозғалыс ойын және
эстафета ойын ойнаған кезде мықты дарынды оқушылар өз креативтік
ойларын және қимыл қозғалыстарын көрсете алады
«Көңілді
кенгуру »
|
-
Мұғалімнің сырттан
жүріп байқауы
-
Б алалармен тақырып
бойынша әңгімелесу
-
Керек кезінде
оқушылар тоқтай ала ма?
-
Оқушылар ойын
ойнаған кезде ерекше қимыл қозғалыстарын көрсете ала
ма?
-
бақылау,
тыңдау,
сұрақтар.
-
Оқушылардың қалай
жүгіргендерін бақылау
Оқушылар
өз-өздерін бағалау, орындаған
тапсырманы талқылайды
|
. Орындалған істестік
тапсырма
НЗМ құныдылықтарын
қолдайды.
Өзгелердің пікірін
сыйлай отырып, олармен жұмыс
жүргізу
Қауіпсіздік
ережелерін мұқият сақтау
Өзгелермен жұмыс,
пікірді құрметтеу.
|
Рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді
ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері
сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен?
|
Сабағыңызға
қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|
|
Жалпы
баға
Сабақтың жақсы
өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты
жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да
ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ барысында
сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары
туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет?
|