|
Сабақ: Әдебиеттік оқу Тақырып: «Құмырсқа және бидай дәні» |
Мектеп: №4 |
|||
|
Күні: 10.02.2021 |
Машықкердің аты-жөні: Нұролла Дина |
|||
|
Сыныбы: 2-«в» |
Қатысқандар оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру; |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ертегінің мазмұның түсініп, сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың басым бөлігі: Мұғалімнің көмегімен ертегіні бөліктерге бөліп, жоспар құрады. Кейбір оқушылар: Ертегінің жанрлық ерекшелігін анықтап, мақал-мәтел айта алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтар |
Еңбексүйгіштікке үйрету |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||
|
АКТ |
Интербелсенді тақта |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі - амандасу; - түгендеу; Психологиялық ахуал: Қайырлы таң көздерім ояндыңдар ма ? Қайырлы таң құлақтарым ояндыңдар ма ? Қайырлы таң қолдарым ояндыңдар ма ? Қайырлы таң аяқтарым ояндыңдар ма ? Қайырлы таң мұғалім ! Қайырлы таң балалар ! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
II. Үй тапсырмасын тексеру III. Тақырыпты болжау
Дескриптор
Бағалау «Бас бармақ» әдісі
IV. Мәтінде түсініп оқы « Құмырсқа және бидай дәні» мәтінің тізбектей оқиды. Дескриптор
Бағалау
V. «Лотерея» әдісі арқылы мәтінді талдау. 1 Жерде қалған бидай дәні не ойлады? 2.Оны көрген құмырсқа не істеді? 3.Бидай оған не деді? 4.Құмырсқа қандай жәндік? 5.Құмырсқа не деп жауап берді? 6.Бидай екеуі қандай шарт жасасты? 7. Бидайдың мақсаты не екен? 8.Құмырсқа не істеді? 9. Әңгімеден қандай қажетті ақпарат алдыңдар? 10. Бидай уәдесінде тұрды ма? 11. Бұл – өмір құпиясы деді. Сен қалай түсінесің? 12.Құмырсқаның орнында болсаңдар не істер едіңдер? Дескриптор
Бағалау «Смайликтер» арқылы бағалау.
VІ. Автормен танысу Әлемге әйгілі «Мона Лиза» картинасының авторы Леонардо да Винчи (Винчи қаласындағы Пьеро мырзаның ұлы Леонардо) 1452 жылдың 15 сәуірінде Флоренцияға жақын жердегі Винчи қаласының маңындағы Аникано қыстағында дүниеге келген. Бұл жайында оның атасы Антонио да Винчи өзінің күнделігінде «15 сәуір, сенбі күні түнгі үште менің Пьеро деген ұлымнан немерем дүниеге келді» деп жазған. Ол тек суретші ғана емес, сонымен бірге мүсінші, сәулетші, ғалым, анатом, өнертапқыш, жазушы, Қайта өрлеу дәуірі өнерінің аса ірі өкілдерінің бірі, әмбебап адамның айқын үлгісі болған.
V. Жоспар құру Ертегіні бөліктерге бөлу, жоспар құру.
Дескриптор
Бағалау Смайликтермен бағалау. Мадақтау VII. Сергіту сәті
VIII. Дәптермен жұмыс Оқулықта берілген 5-тапсырма. Осы ертегінің қай топқа жататынын белгілеп, сызбаны толтыр.
Ертегілер
Жан-жануарлар туралы Тұрмыс-салт ертегілері Қиял-ғажайып ертегілер
Қиял-ғажайып ертегісі Дескриптор
Бағалау
ІХ. Мақал-мәтел Тақырыпты қорытындылау мақсатында, әңгімеге сай мақал-мәтелдер айту.
Дескриптор
Бағалау «Смайликтер» арқылы бағалау. |
LearningApps бағдарламасы
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Бас бармақ» тәсілі
Үйге тапсырма
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Леонардо да Винчи Құмырсқа және бидай дәні
Леонардо да Винчи Құмырсқа және бидай дәні
|
Сабақ: Әдебиеттік оқу Тақырып: «Құмырсқа және бидай дәні» |
Мектеп: №4 |
|||
|
Күні: 10.02.2021 |
Машықкердің аты-жөні: Нұролла Дина |
|||
|
Сыныбы: 2-«в» |
Қатысқандар оқушылар саны: |
Қатыспаған оқушылар саны: |
||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты |
2.2.4.1 - мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау; 2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру; |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ертегінің мазмұның түсініп, сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың басым бөлігі: Мұғалімнің көмегімен ертегіні бөліктерге бөліп, жоспар құрады. Кейбір оқушылар: Ертегінің жанрлық ерекшелігін анықтап, мақал-мәтел айта алады. |
|||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||
|
Құндылықтар |
Еңбексүйгіштікке үйрету |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану |
|||
|
АКТ |
Интербелсенді тақта |
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс – әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі - амандасу; - түгендеу; Психологиялық ахуал: Қайырлы таң көздерім ояндыңдар ма ? Қайырлы таң құлақтарым ояндыңдар ма ? Қайырлы таң қолдарым ояндыңдар ма ? Қайырлы таң аяқтарым ояндыңдар ма ? Қайырлы таң мұғалім ! Қайырлы таң балалар ! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
II. Үй тапсырмасын тексеру III. Тақырыпты болжау
Дескриптор
Бағалау «Бас бармақ» әдісі
IV. Мәтінде түсініп оқы « Құмырсқа және бидай дәні» мәтінің тізбектей оқиды. Дескриптор
Бағалау
V. «Лотерея» әдісі арқылы мәтінді талдау. 1 Жерде қалған бидай дәні не ойлады? 2.Оны көрген құмырсқа не істеді? 3.Бидай оған не деді? 4.Құмырсқа қандай жәндік? 5.Құмырсқа не деп жауап берді? 6.Бидай екеуі қандай шарт жасасты? 7. Бидайдың мақсаты не екен? 8.Құмырсқа не істеді? 9. Әңгімеден қандай қажетті ақпарат алдыңдар? 10. Бидай уәдесінде тұрды ма? 11. Бұл – өмір құпиясы деді. Сен қалай түсінесің? 12.Құмырсқаның орнында болсаңдар не істер едіңдер? Дескриптор
Бағалау «Смайликтер» арқылы бағалау.
VІ. Автормен танысу Әлемге әйгілі «Мона Лиза» картинасының авторы Леонардо да Винчи (Винчи қаласындағы Пьеро мырзаның ұлы Леонардо) 1452 жылдың 15 сәуірінде Флоренцияға жақын жердегі Винчи қаласының маңындағы Аникано қыстағында дүниеге келген. Бұл жайында оның атасы Антонио да Винчи өзінің күнделігінде «15 сәуір, сенбі күні түнгі үште менің Пьеро деген ұлымнан немерем дүниеге келді» деп жазған. Ол тек суретші ғана емес, сонымен бірге мүсінші, сәулетші, ғалым, анатом, өнертапқыш, жазушы, Қайта өрлеу дәуірі өнерінің аса ірі өкілдерінің бірі, әмбебап адамның айқын үлгісі болған.
V. Жоспар құру Ертегіні бөліктерге бөлу, жоспар құру.
Дескриптор
Бағалау Смайликтермен бағалау. Мадақтау VII. Сергіту сәті
VIII. Дәптермен жұмыс Оқулықта берілген 5-тапсырма. Осы ертегінің қай топқа жататынын белгілеп, сызбаны толтыр.
Ертегілер
Жан-жануарлар туралы Тұрмыс-салт ертегілері Қиял-ғажайып ертегілер
Қиял-ғажайып ертегісі Дескриптор
Бағалау
ІХ. Мақал-мәтел Тақырыпты қорытындылау мақсатында, әңгімеге сай мақал-мәтелдер айту.
Дескриптор
Бағалау «Смайликтер» арқылы бағалау. |
LearningApps бағдарламасы
|
||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Бас бармақ» тәсілі
Үйге тапсырма
|
|
||
шағым қалдыра аласыз

















