|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лепті сөйлем |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.3.7.1.сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте,үтір, сұрақ белгісі,леп белгісін) қолдану
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды; Лепті сөйлемдерді жаза алады; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Балалар, бүгін біз үлкен бөлімді бастаймыз; Ол бөлім: «Менің туған өлкем» деп аталады;
«Асықтар» әдісі
Жарайсыңдар! Балалар, біз өткен бөлімде сөйлем және оның түрлерімен танысқан болатынбыз; Бүгін жаңа сөйлем түрін туралы тың ақпараттар аламыз; Сабақтың мақсаты: Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды; Лепті сөйлемдерді жаза алады; 2 – тапсырма (жеке жұмыс)
Менің елім – алып ел, «Бар ғой онда бәрі! – дер, Өзен де бар,көл де бар, Теңіз де бар,шөл де бар, Дөңес те бар,тау да бар. Бақша да бар,бау да бар. Орманда бар,қырат бар, Шалғын да бар, бұлақ бар, Алуан құс пен аңы бар, Алып елді танып ал!
Менің елім. Туған өлке. 2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Табиғатқа не жатады? Суретті толықтырып айтып көріңдер:
Тапқан сөздеріңмен төмендегі үлгі бойынша сөйлемдер құрап жаз; Қандай әдемі гүлдер! Құраған сөйлемдеріңді таңданысты білдіретіндей дауыс ырғағымен оқы; Не байқадың? Адамның көңіл күйін, сезімін білдіретін сөйлемді лепті сөйлем деп атайды. Олар көтеріңкі дауыспен айтылады. Лепті сөйлемнің соңында леп белгісі (!) қойылады. 3 – тапсырма Тыныс белгісін дұрыс қойыңдар! https://wordwall.net/play/82341/376/446
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Балалар, мен сендермен бір ұлттық ойынымызды ойнап көрсек деп отырмын; Ойымыздың ұшқырлығын дамытып, жылдам жауап беріп көрелік: 1) Отан туралы мақал айт; 2) Адамгершілік туралы мақал айт; 3) Білім туралы мақал; 4) Ұстаз туралы мақал; 5) Туған жер туралы мақал 6) Бауыр туралы мақал 7) Ата – ана туралы мақал 8) Достық туралы мақал 9) Мейрімділік туралы мақал 10) Табиғат туралы мақал; 5 – тапсырма «Бүркіттер» әдісі 1. Өзім сөзден тұрамын Біткен ойды құрамын ( Сөйлем) 2. Сөзді құрап, доп тіземін, Қоя салсаң, бір тары, Жаңалықты жеткіземін ( Хабарлы сөйлем ) 3. Ойды аяқтап орақ тұрады, Жауап сөз қалап тұрады (Сұраулы сөйлем) 4. Ұранды, шаттықты Өкініш аптықты Білдіріп ойын талайдың Шарға ине қадаймын (Лепті сөйлем) - Сонымен, балалар, лепті сөйлем дегеніміз не? - Лепті сөйлемнен кейін қандай тыныс белгісі қойылады? Үйге: 102 бет 3 – жаттығу «Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуады қалыптастыруға қатысады Туған жер туралы сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Оқулықпен жұмыс Табиғатқа не жататынын айтады Суретті толықтырады Сөйлемдер құрайды Сұрақтарға жауап береді Сергіту сәтіне қатысады Мақал мәтелдерді айтады Сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма лады Кері байланыс береді |
Әр дұрыс жауап үшін оқушылар асық алады Дескриптор: Туған жер туралы сұрақтарға жауап береді – 1 б ҚБ: Дескриптор: Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқиды – 1 б Өлеңге ат қояды – 1 б Өлең не туралы екенін айтады - 1б Жалпы – 2 б Дескриптор: Табиғатқа не жатады сұрағына жауап береді – 1 б Суреттерді толықтырады – 1 б Үлгі бойынша сөйлем құрап жазады – 1 б Жалпы – 3 б Тамаша! Дескриптор: Сөйлемдерге қажетті тыныс белгісін қояды – 1 б Өз ойын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Мақал – мәтелдерді айтады – 1 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын Оқулық
Жасанды интеллект https://wordwall.net/play/82341/376/446
Презентациялық ойын асықтар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лепті сөйлем 2 сынып ашық сабақ
Лепті сөйлем 2 сынып ашық сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лепті сөйлем |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.3.7.1.сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте,үтір, сұрақ белгісі,леп белгісін) қолдану
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды; Лепті сөйлемдерді жаза алады; |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Балалар, бүгін біз үлкен бөлімді бастаймыз; Ол бөлім: «Менің туған өлкем» деп аталады;
«Асықтар» әдісі
Жарайсыңдар! Балалар, біз өткен бөлімде сөйлем және оның түрлерімен танысқан болатынбыз; Бүгін жаңа сөйлем түрін туралы тың ақпараттар аламыз; Сабақтың мақсаты: Мәтіннің тақырыбы мен ондағы негізгі ойды анықтайды; Лепті сөйлемдерді жаза алады; 2 – тапсырма (жеке жұмыс)
Менің елім – алып ел, «Бар ғой онда бәрі! – дер, Өзен де бар,көл де бар, Теңіз де бар,шөл де бар, Дөңес те бар,тау да бар. Бақша да бар,бау да бар. Орманда бар,қырат бар, Шалғын да бар, бұлақ бар, Алуан құс пен аңы бар, Алып елді танып ал!
Менің елім. Туған өлке. 2 – тапсырма (жұптық жұмыс) Табиғатқа не жатады? Суретті толықтырып айтып көріңдер:
Тапқан сөздеріңмен төмендегі үлгі бойынша сөйлемдер құрап жаз; Қандай әдемі гүлдер! Құраған сөйлемдеріңді таңданысты білдіретіндей дауыс ырғағымен оқы; Не байқадың? Адамның көңіл күйін, сезімін білдіретін сөйлемді лепті сөйлем деп атайды. Олар көтеріңкі дауыспен айтылады. Лепті сөйлемнің соңында леп белгісі (!) қойылады. 3 – тапсырма Тыныс белгісін дұрыс қойыңдар! https://wordwall.net/play/82341/376/446
СЕРГІТУ СӘТІ 4 – тапсырма (топтық жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог Балалар, мен сендермен бір ұлттық ойынымызды ойнап көрсек деп отырмын; Ойымыздың ұшқырлығын дамытып, жылдам жауап беріп көрелік: 1) Отан туралы мақал айт; 2) Адамгершілік туралы мақал айт; 3) Білім туралы мақал; 4) Ұстаз туралы мақал; 5) Туған жер туралы мақал 6) Бауыр туралы мақал 7) Ата – ана туралы мақал 8) Достық туралы мақал 9) Мейрімділік туралы мақал 10) Табиғат туралы мақал; 5 – тапсырма «Бүркіттер» әдісі 1. Өзім сөзден тұрамын Біткен ойды құрамын ( Сөйлем) 2. Сөзді құрап, доп тіземін, Қоя салсаң, бір тары, Жаңалықты жеткіземін ( Хабарлы сөйлем ) 3. Ойды аяқтап орақ тұрады, Жауап сөз қалап тұрады (Сұраулы сөйлем) 4. Ұранды, шаттықты Өкініш аптықты Білдіріп ойын талайдың Шарға ине қадаймын (Лепті сөйлем) - Сонымен, балалар, лепті сөйлем дегеніміз не? - Лепті сөйлемнен кейін қандай тыныс белгісі қойылады? Үйге: 102 бет 3 – жаттығу «Асықтар» әдісі арқылы кері байланыс береді |
Амандасады Психологиялық ахуады қалыптастыруға қатысады Туған жер туралы сұрақтарға жауап береді Сабақ мақсатымен танысады Оқулықпен жұмыс Табиғатқа не жататынын айтады Суретті толықтырады Сөйлемдер құрайды Сұрақтарға жауап береді Сергіту сәтіне қатысады Мақал мәтелдерді айтады Сұрақтарға жауап береді Үйге тапсырма лады Кері байланыс береді |
Әр дұрыс жауап үшін оқушылар асық алады Дескриптор: Туған жер туралы сұрақтарға жауап береді – 1 б ҚБ: Дескриптор: Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен оқиды – 1 б Өлеңге ат қояды – 1 б Өлең не туралы екенін айтады - 1б Жалпы – 2 б Дескриптор: Табиғатқа не жатады сұрағына жауап береді – 1 б Суреттерді толықтырады – 1 б Үлгі бойынша сөйлем құрап жазады – 1 б Жалпы – 3 б Тамаша! Дескриптор: Сөйлемдерге қажетті тыныс белгісін қояды – 1 б Өз ойын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Өте жақсы! Дескриптор: Мақал – мәтелдерді айтады – 1 б ҚБ: Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын Оқулық
Жасанды интеллект https://wordwall.net/play/82341/376/446
Презентациялық ойын асықтар |
||
шағым қалдыра аласыз

















