|
01 3,58- Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лепті сөйлем №56 сабақ |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.4.1.мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.1.4.1. Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің бөліктерін анықтай алады; Лепті сөйлемдерді жаза алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин
Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын пысықтау: 5 – тапсырма «Бүркіттер» әдісі 1. Өзім сөзден тұрамын Біткен ойды құрамын ( Сөйлем) 2. Сөзді құрап, доп тіземін, Қоя салсаң, бір тары, Жаңалықты жеткіземін ( Хабарлы сөйлем ) 3. Ойды аяқтап орақ тұрады, Жауап сөз қалап тұрады (Сұраулы сөйлем) 4. Ұранды, шаттықты Өкініш аптықты Білдіріп ойын талайдың Шарға ине қадаймын (Лепті сөйлем) - Сонымен, балалар, лепті сөйлем дегеніміз не? - Лепті сөйлемнен кейін қандай тыныс белгісі қойылады? Жарайсыңдар, балалар! Балалар, бүгінгі сабағымызда біз лепті сөйлемдер туралы танымымызды жалғастарымыз; Сабақтың мақсаты: Мәтіннің бөліктерін анықтай алу; Лепті сөйлемдерді жаза алу; 1 – тапсырма (жұптық жұмыс) 16 – жаттығу 108 бет Суреттерге қара және мәтінді оқы;
Көктемде балалар гүл тұқымын септі. Олар раушан және жауқазын гүлдерін отырғызды. Біраздан соң бұл өсімдіктер көктей бастады. Балалар оларға күтім жасады. Жазда алуан түсті гүлдер жайқалып өсті.
Керекті сөздер: Суғарды, арамшөптерді жұлды;гүлшоқтарын жасады,Білім күнінде,мұғалімге сыйлады. 2 – тапсырма Тыныс белгісін дұрыс қойыңдар! СӘЙКЕСТЕНДІР: 1) Өзеннің жағасы сондай керемет(!) 2) Бүгін сабаққа барасың ба(?) 3) Ерсін қалаға келді(.) 4) Сен нешінші сынып оқисың(?) 5) Алақай, апам келді(!) 6) Мен бүгінгі сабақтан бес алдым(.) 7) Айбар шалғымен шөп шапты (.) 8) Айару сабаққа үлгерді ма (?) СЕРГІТУ СӘТІ 3– тапсырма (дәптермен,тақтамен жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог ТОПТАР САЙЫСЫ 1 – топ Берілген сөйлемдерді сұраулы сөйлемге айналдырыңдар:
2 – топ Берілген сөйлемдерді лепті сөйлемге айналдырыңдар:
3 – топ Берілген сөйлемдерді хабарлы сөйлемдерге айналдыңдар:
4 – тапсырма (жеке жұмыс) Балалар, мен сендермен бір ұлттық ойынымызды ойнап көрсек деп отырмын; Ойымыздың ұшқырлығын дамытып, жылдам жауап беріп көрелік: «Ақсүйек ойыны» Отан туралы мақал айт; 2) Адамгершілік туралы мақал айт; 3) Білім туралы мақал; 4) Ұстаз туралы мақал; 5) Туған жер туралы мақал 6) Бауыр туралы мақал 7) Ата – ана туралы мақал 8) Достық туралы мақал 9) Мейрімділік туралы мақал 10) Табиғат туралы мақал; |
Амандасады Психологиялық ахуады қалыптастыруға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сабақ мақсатымен танысады Суреттерге қарап мәтін құрастырады Мәтін неше бөліктен тұратынын табады Мәтінге ат қояды Тыныс белгілерін дұрыс сәйкестендіреді Сергіту сәтіне қатысады 1 – топ Берілген сөйлемді лепті сөйлемге айналдырады 2 – топ Берілген сөйлемдерді сұраулы сөйлемге айналдырады Берілген сөйлемдерді хабарлы сөйлемдерге айналдырады Берілген тақырыптарға сәйкес мақал – мәтелдер айтады Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Әр дұрыс жауап үшін оқушылар асық алады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Мәтінді оқиды - 1б Мәтіннің 2 – 3 бөлігін өз сөздерімен толықтырады – 1 б Мәтіннің қортынды бөлігін жазады – 1б Мәтінге ат қояды - 1б Жалпы – 4 б ҚБ: Дескриптор: Тыныс белгілерін дұрыс сәйкестендіреді – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сөйлемдерді Сөйлемдерді хабарлы, лепті, сұраулы сөйлемдерге айналдырады – 1 б Тыныс белгілерінің қойылуы туралы айтады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Мақал – мәтел айтады – 1 б Мақалдардың мағынасын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 2 б
ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын Оқулық
Дәптер
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Лепті сөйлем №56 сабақ
Лепті сөйлем №56 сабақ
|
01 3,58- Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысқандардың саны |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Лепті сөйлем №56 сабақ |
|||||
|
Оқу жоспарына сай оқу мақсаты: |
2.1.4.1.мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау; 2.1.4.1. Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіннің бөліктерін анықтай алады; Лепті сөйлемдерді жаза алады |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаттары |
ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткен сабақты пысықтау 5 минут Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8мин
Кері байланыс 5 минут |
Амандасады (психологиялық ахуал) Сәттілік тілеймін саған, Сәттілік тілеймін өзіме, Сәттілік тілеймін бәріңізге!!! Үй тапсырмасын пысықтау: 5 – тапсырма «Бүркіттер» әдісі 1. Өзім сөзден тұрамын Біткен ойды құрамын ( Сөйлем) 2. Сөзді құрап, доп тіземін, Қоя салсаң, бір тары, Жаңалықты жеткіземін ( Хабарлы сөйлем ) 3. Ойды аяқтап орақ тұрады, Жауап сөз қалап тұрады (Сұраулы сөйлем) 4. Ұранды, шаттықты Өкініш аптықты Білдіріп ойын талайдың Шарға ине қадаймын (Лепті сөйлем) - Сонымен, балалар, лепті сөйлем дегеніміз не? - Лепті сөйлемнен кейін қандай тыныс белгісі қойылады? Жарайсыңдар, балалар! Балалар, бүгінгі сабағымызда біз лепті сөйлемдер туралы танымымызды жалғастарымыз; Сабақтың мақсаты: Мәтіннің бөліктерін анықтай алу; Лепті сөйлемдерді жаза алу; 1 – тапсырма (жұптық жұмыс) 16 – жаттығу 108 бет Суреттерге қара және мәтінді оқы;
Көктемде балалар гүл тұқымын септі. Олар раушан және жауқазын гүлдерін отырғызды. Біраздан соң бұл өсімдіктер көктей бастады. Балалар оларға күтім жасады. Жазда алуан түсті гүлдер жайқалып өсті.
Керекті сөздер: Суғарды, арамшөптерді жұлды;гүлшоқтарын жасады,Білім күнінде,мұғалімге сыйлады. 2 – тапсырма Тыныс белгісін дұрыс қойыңдар! СӘЙКЕСТЕНДІР: 1) Өзеннің жағасы сондай керемет(!) 2) Бүгін сабаққа барасың ба(?) 3) Ерсін қалаға келді(.) 4) Сен нешінші сынып оқисың(?) 5) Алақай, апам келді(!) 6) Мен бүгінгі сабақтан бес алдым(.) 7) Айбар шалғымен шөп шапты (.) 8) Айару сабаққа үлгерді ма (?) СЕРГІТУ СӘТІ 3– тапсырма (дәптермен,тақтамен жұмыс) Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма Саралау – диалог ТОПТАР САЙЫСЫ 1 – топ Берілген сөйлемдерді сұраулы сөйлемге айналдырыңдар:
2 – топ Берілген сөйлемдерді лепті сөйлемге айналдырыңдар:
3 – топ Берілген сөйлемдерді хабарлы сөйлемдерге айналдыңдар:
4 – тапсырма (жеке жұмыс) Балалар, мен сендермен бір ұлттық ойынымызды ойнап көрсек деп отырмын; Ойымыздың ұшқырлығын дамытып, жылдам жауап беріп көрелік: «Ақсүйек ойыны» Отан туралы мақал айт; 2) Адамгершілік туралы мақал айт; 3) Білім туралы мақал; 4) Ұстаз туралы мақал; 5) Туған жер туралы мақал 6) Бауыр туралы мақал 7) Ата – ана туралы мақал 8) Достық туралы мақал 9) Мейрімділік туралы мақал 10) Табиғат туралы мақал; |
Амандасады Психологиялық ахуады қалыптастыруға қатысады Үй тапсырмасын пысықтайды Сабақ мақсатымен танысады Суреттерге қарап мәтін құрастырады Мәтін неше бөліктен тұратынын табады Мәтінге ат қояды Тыныс белгілерін дұрыс сәйкестендіреді Сергіту сәтіне қатысады 1 – топ Берілген сөйлемді лепті сөйлемге айналдырады 2 – топ Берілген сөйлемдерді сұраулы сөйлемге айналдырады Берілген сөйлемдерді хабарлы сөйлемдерге айналдырады Берілген тақырыптарға сәйкес мақал – мәтелдер айтады Үйге тапсырма алады Кері байланыс береді |
Әр дұрыс жауап үшін оқушылар асық алады Дескриптор: Сұрақтарға дұрыс жауап береді; ҚБ: Тамаша! Дескриптор: Мәтінді оқиды - 1б Мәтіннің 2 – 3 бөлігін өз сөздерімен толықтырады – 1 б Мәтіннің қортынды бөлігін жазады – 1б Мәтінге ат қояды - 1б Жалпы – 4 б ҚБ: Дескриптор: Тыныс белгілерін дұрыс сәйкестендіреді – 1 б Өз ойларын дәлелдейді – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Сөйлемдерді Сөйлемдерді хабарлы, лепті, сұраулы сөйлемдерге айналдырады – 1 б Тыныс белгілерінің қойылуы туралы айтады – 1 б Жалпы – 2 б ҚБ: Дескриптор: Мақал – мәтел айтады – 1 б Мақалдардың мағынасын түсіндіреді – 1 б Жалпы – 2 б
ҚБ: |
Слайд Презентациялық ойын Оқулық
Дәптер
|
||
шағым қалдыра аласыз















