Сабақтың тақырыбы: «Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)»
|
Бөлім: 2-бөлім. Деректерді ұсыну |
Логикалық операцияларды (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрмұханбетов С. |
|
Күні: |
14.10.2021ж. |
|
Сыныбы: 10а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.1 логикалық операцияларды қолдану (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) |
|
Сабақтың мақсаты: |
• логикалық схемалар бойынша есептерді орындау
• негізгі логикалық операцияларды түсіндіру; • негізгі логикалық функцияларды түсіндіру • логикалық өрнектерді құру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Психологиялық ахуалды қалыптастыруда видеожазба ұсынылады.
3. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
Оқушылар интербелсенді тақтада видеожазбадағы логикалық сұрақтарға кезектесе жауап береді.
1 топ Дизъюнкция 2 топ Конъюнкция 3 топ Инверсия
Топтың ережесі:
|
Мақсаты: Оқушылар жылдам ойлау дағыдыларын, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар тез жауап беру мен логикалық ойлау көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
И
Разделить на группы онлайн (castlots.org) |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Білу және түсіну сұрақтарына жауап береді: 1. Пікір дегеніміз не? 2.Логика дегеніміз не? 3. Пікір қандай көзқараспен қарастырылады? 4.Пікір бір мезгілде шынайы және жалған болуы мүмкін бе? 5.Пікір сұраулы сөйлем түрінде өрнектелуі мүмкін бе?
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс білдірген оқушыға стикер арқылы бағалау. Жалпы – 3 балл |
|
Сабақтың ортасы Постер қорғау. Топтық тапсырма
Саралау тапсырмасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді
Мұғалім тапсырманы толық орындаған оқушыға 1 стикер ал жартылай орындаған оқушыға жарты стикер береді. |
Топтық жұмыс Оқулықты оқып танысып шығады. Менталды картаға тірек сөздерді пайдаланып, постер құрады. 1
2 3
Жеке жұмыс Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Логикалық операциялардың ережесін біледі. 2.Логикалық операцияларды анықтайды. 3.Күрделі логикалық өрнекте логикалық операциялардың тәртібін түсіндіреді
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Логикалық амалдар түрлерін ажыратады. 2.Логикалық амалдар түрлерін біледі.
|
Менталды карта
https://learningapps.org/1871293
|
|
Сабақтың соңы Сабақты бекіту Логикалық сергіту
Рефлексия
Үйге тапсырма |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды қояды. 1.Қандай логикалық амалдарды орындадыңдыр? 2. Қандай терминдердермен жұмыс жасадыңыздар (ЕМЕС ЖӘНЕ НЕМЕСЕ ) |
Жұптық жұмыс Оқушылар тапсырманы орындап, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа кері байланыс жазады.
Онлайн мектепкен тапсырма орындайды. |
Жалпы – 1 балл |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия
Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия
Сабақтың тақырыбы: «Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)»
|
Бөлім: 2-бөлім. Деректерді ұсыну |
Логикалық операцияларды (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұрмұханбетов С. |
|
Күні: |
14.10.2021ж. |
|
Сыныбы: 10а |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Логикалық операциялар (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия)» |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
10.2.2.1 логикалық операцияларды қолдану (дизъюнкция, конъюнкция, инверсия) |
|
Сабақтың мақсаты: |
• логикалық схемалар бойынша есептерді орындау
• негізгі логикалық операцияларды түсіндіру; • негізгі логикалық функцияларды түсіндіру • логикалық өрнектерді құру |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту.
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Психологиялық ахуалды қалыптастыруда видеожазба ұсынылады.
3. Оқушыларды топтарға біріктіру. |
Оқушылар интербелсенді тақтада видеожазбадағы логикалық сұрақтарға кезектесе жауап береді.
1 топ Дизъюнкция 2 топ Конъюнкция 3 топ Инверсия
Топтың ережесі:
|
Мақсаты: Оқушылар жылдам ойлау дағыдыларын, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар тез жауап беру мен логикалық ойлау көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
И
Разделить на группы онлайн (castlots.org) |
|
Жаңа сабаққа кіріспе |
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау. Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі.
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Білу және түсіну сұрақтарына жауап береді: 1. Пікір дегеніміз не? 2.Логика дегеніміз не? 3. Пікір қандай көзқараспен қарастырылады? 4.Пікір бір мезгілде шынайы және жалған болуы мүмкін бе? 5.Пікір сұраулы сөйлем түрінде өрнектелуі мүмкін бе?
|
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. Тиімділігі: оқушының танымдық дағдысы артады. Сонымен қатар оқушыға сабақтың өмірмен байланысын көрсетеді және сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтауға мүмкіндік береді. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. Дұрыс мағынада жауап беруге бағыттау мақсатында кейбір оқушыларға ашық сұрақтар, ал кейбір көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. |
Қалыптастырушы бағалау: Өз ойын дұрыс білдірген оқушыға стикер арқылы бағалау. Жалпы – 3 балл |
|
Сабақтың ортасы Постер қорғау. Топтық тапсырма
Саралау тапсырмасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтінін оқуға тапсырма береді
Мұғалім тапсырманы толық орындаған оқушыға 1 стикер ал жартылай орындаған оқушыға жарты стикер береді. |
Топтық жұмыс Оқулықты оқып танысып шығады. Менталды картаға тірек сөздерді пайдаланып, постер құрады. 1
2 3
Жеке жұмыс Оқушылар берілген ресурстағы тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Логикалық операциялардың ережесін біледі. 2.Логикалық операцияларды анықтайды. 3.Күрделі логикалық өрнекте логикалық операциялардың тәртібін түсіндіреді
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1.Логикалық амалдар түрлерін ажыратады. 2.Логикалық амалдар түрлерін біледі.
|
Менталды карта
https://learningapps.org/1871293
|
|
Сабақтың соңы Сабақты бекіту Логикалық сергіту
Рефлексия
Үйге тапсырма |
Мұғалім төмендегі сұрақтарды қояды. 1.Қандай логикалық амалдарды орындадыңдыр? 2. Қандай терминдердермен жұмыс жасадыңыздар (ЕМЕС ЖӘНЕ НЕМЕСЕ ) |
Жұптық жұмыс Оқушылар тапсырманы орындап, сұрақтарға жауап береді.
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа кері байланыс жазады.
Онлайн мектепкен тапсырма орындайды. |
Жалпы – 1 балл |
|
шағым қалдыра аласыз


топ
топ
















