Тақырып бойынша 11 материал табылды

Lоndоn-the capital of UK

Материал туралы қысқаша түсінік
күнделікті сабақта пайдалану үшін
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Байниязова.А.С

Тақырыбы: Lоndоn-the capital of UK

Сынбы: 5

Мақсаты: Оқушылардың Лондон турлы білімдерін толықтыру, оқушылардың оқу дағдыларын қалаптастыру.

Күтілетін нәтиже:Лондонға байланысты сөздік қоры молаяды

Оқушылардың іс-әрекеттер барысында бірін-бірі және өзін-өзі бағалайды

Түйінді идея:"Өз еліңді қадір тұт, өзге елді құрметте"

Уақыты

Мұғалімінің іс әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

2 мин

"Күн сәулесін шашады:" Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.

Мозайка топка бөлу

«Молекулалар және атомдар» тренингі арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру


Сыныпты молекула саны арқылы топқа бөлу:


Мозайка арқылы топқа бөлінді



























10 мин













5 мин













2 мин



3 мин










3 мин




Ойлан, бірік, бөліс

London is the capital of Great Britain, its political, economic and cultural centre. It is one of the largest cities in the world and the largest city in Europe. Its population is about 8 million people.

London is situated on the both banks of the river Thames. Today in its full extent Greater London covers 625 square miles. Traditionally London is divided into several parts: The City, Westminster, The West End. Numerous banks , offices and firms are situated there. It is the financial centre of the UK, with many banks offices and Stock Exchange.

Westminster is the historic centre of government. The West End is the richest and most beautiful part of London. The best hotels, shops, restaurants and theatres are situated there. There are beautiful houses and gardens belonging to the wealthy people. Oxford Street in the West End is the endless shopping area which attracts visitors from all over the world.

The East End is the poorest part of London. There are a lot of Factories and docks here. The port of London is also in the East End. The street in the East End are narrow, the buildings are not attractive. The


Жаңа сөздермен таныстыру

Дайындал...... Назар сал..... Оқы!

The City – Қала [ði ѕіťi]

Westminster - уэстминстэ []

Government - өкімет [gouvernment]

Political - политикалық []

economic – экономикалық []

Commercial – комерсиялық []

Bank - банк [bænk]

Office - офис []

Firm - фирма []

Hotel – қонай үй []

Restaurant - ресторан [restaurant]

Theatre - театр [ðit]

"Жадыны дамытуға арналған" ойын

Ex 5 True or False

1. London is the capital of Scotland.

2. The heart of London is the City

. 3. Many people live in the City.

4. William the Conqueror built St. Paul’s Cathedral.

5. Sir Christopher Wр was the architect of the Tower of London.

6. Trafalgar Square is not in the center of London.

7. The National Gallery of London is well-known all over the world.

8. The Tower of London was a prison.


Сергіту сәті :


Адасқан әріптер

  • ------------ capital
    ------------ areusq
    ------------ lrygale
    ---------- seumum
    ------------- begrid
    ------------- babey





Серпіліс сұрағы

Conclusion:
1. Where is London situated?
2. What is the territory of London?
3. How many people live in London?
4. How many parts are there in London?


Кері байланыс

"Бес сұрақ "

Оқушылар топ ішінде мәтінді оқып өз ара талдады.
























Оқушылардың сөздік қорын дамыту




























Оқушыларың логикалық ойлау қабілеті дамиды











Оқушылар нақты жауап іздейді









Екі жұлдыз, бір ұсыныс



Кретерий арқылы бағалау












































Басбармақ арқылы бағалау









Үш шапалақ












Смайлик арқылы бағалау
























Күні:

Сыныбы:

Мұғалімі:

Бекітемін:

Сабақтың тақырыбы:

Sightseeing in London

Мақсаты:

Лондонның көрікті жерлерімен танысу.

Өз астанасының көрікті жерлерін таныстыру.

Тақырып бойынша сөздік қорын молайту.

Күтілетін нәтиже:

Лондонда қандай көрікті жер лер бар екенін біледі, таниды.

Өз астанасын суреттеп, әңгімелеп бере алады.

Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді жатқа біледі, аудара алады.

Түйінді идея:

Ұлы Британия-Солтүстік Ирландия және Біріккен Королдік-Батыс Еропадада аралда орналасқан мемлекет.

Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

"Мен өмірді сүйемін,себебі ....:" Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру.

Мозайка топка бөлу


1) London

2) Astana





Оқушылар топқа бөлінеді




Қиылған суреттер

«Маған айт»

Ұлы Британия туралы бейне- ролик көрсетіледі.



- Where is Great Britain?

- What’s the capital of GB?

- What is the population?


Ұлы Британия туралы бейне- роликті қарайды, мұғалімнің сұрақтарына бір сөзбен жауап береді.


- Great Britain

- The capital of GB is London.

- The population is about



Смайлик арқылы бағалау




Бейне-ролик







Жаңа сөздер

«Ойлан. Бірік. Бөліс»

Әр топқа тақырып бойынша шағын тексттер беріледі.

1) географиялық орны

2) транспорты

3) көрікті жерлері


Сергіту сәті


«Ашық хаттағы тапсырмалар»

Топтарға тапсырмалар жазылған кеспе қағаздар беріледі:

1) true & false (дұрыс, дұрыс емес)

2) complete the sentences (сөйлемді толықтыр)

3) find the beginning (сөйлемнің басқы бөлігін жаз)



«Көршіңе әңгімелеп бер»

жұптық жұмыс





Текстті оқып шығып,өз білген-түйгендерін постерге түсіріп, оны қорғайды.




Билейді, қосылып ән айтады.



Топтағы оқушылар ашық хат ішінен кеспе қағазды алып, тиесілі тапсырманы орындайды







Топтағы оқушылар жұпталып диалог құрастырады.




Үш шапалақ







Басбармақ арқылы бағалау


Үлестірме








Үлестірме

«Тақырыптық теннис»





Бағалау


Үй тапсырмасы:

Ұлы Британияның картасының суретін салып келу.


Кері байланыс

Үш оқушы: екеуі теннисші, біреуі төреші.

Сабақ барысында қанша сөздерді меңгергенін бөліседі.



Бір-бірін бағалайды.






Калаж жасу

Бір-бірін бағалайды.











Суреттер , қағаз, қайшы











Күні:

Сыныбы:

Мұғалімі:

Бекітемін:

Сабақтың тақырыбы:

Holidays in England

Мақсаты:

Англяның мерекелерімен таныстыру.

Тақырып бойынша сөздік қорын молайту.

Күтілетін нәтиже:

Жаңа тапсырмалары орындай отырып, қойылған сұраққа жауап бере және екеуара сөйлесуге үйренеді және тапсырмалар орындай алады оқушылардың өздік қорын молайтуға көмектеседі

Түйінді идея:


Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Әр елдің амандасуы арқылы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Оқушыларды жұпқа ағылшын мерекелерімен бөлем







Мозайка

"Болжау әдісі " жұптарға бөлінген жұптарына байланысты видио ролик көріп қысқаша өздері әрі қарай болжайды


"Шынжыр"Сөздікпен жұмыс жаңа сөздермен таныстыру


"Бірге ойлаймыз"

Read the text again complete the sentences

Talk to your partner


Кері байланыс

оқушылар сабақта шарға комплименттер жазады, шарларды басқаларға лақтырады. Тілектерді оқиды.

Оқушылардың сөздік қоры дамиды сын тұрғысынан ойлайды







Мәтінді оқиды




Шарға тілектер  жазады. (тұтас сөйлем жазу)


Смайлик арқылы бағалау









Бас бармақ



Видио ролик





Қиынды кеспе қағаздар




Шар, қағаз

































Күні:

Сыныбы:

Мұғалімі:

Бекітемін:

Сабақтың тақырыбы:

British traditions and costoms”

Мақсаты:

Оқушылардың сабаққа қызығушылығын оята отырып сабақты меңгерту, оқушылардың сөздік қорын дамыту

Күтілетін нәтиже:

Қазақстан туралы ағылшынша түсінеді, әңгімелей алады, оқушылар тақырыпқа қатысты сөздік қорларын дамытады.

Түйінді идея:


Сабақтың кезеңдері:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Психологиялық ахуал.

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау

Оқушылармен сәлемдесу

Көңіл-күйлерін сұрау


Түстер арқылы топқа бөлу

«Ыстық орындық»

«Миға шабуыл»

Слайд көрсете отырып, жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар қойып, жаңа тақырыпты ашу



Ассасация тудыру



«Мағынаны таны»


Сұрақты ұстап ал»




Кері байланыс




Ойыншықтар арқылы бір-біріне жақсы тілек білдіреді




Қызыл, көк түстер арқылы топқа бөлінеді


Өткен сабақтағы жаңа сөздердің екі тілді аудармасын айтады

Көрсетілген суреттер бойынша сұрақтарға жауап бере отырып, жаңа сабақ тақырыбын ашады.



Ұлттық киімі



Жаңа сөздермен жұмыс жасайды.


Сұраққа жауап бере отырып, диалог құрастырады.



Сабақтан алған әсерлерімен бөліседі.





Үш шапалақ








Ынталандыру/ тамаша, керемет, жарайсын






Смайлик






Түрлі түсті қағаздар



Сұраққа жазылған үлестірмелер









Дәптер ,кітап





























Тапсырмалар

a. I want to move to the country because it is--------- and------------ in the city where I livе.

b. There are a lot of tell--------------in New York.

c. Our cities has a ---------------- of over 2 million people.

d. New big cities have problems with-------------------- and -------------------.

e. We like spending our holiday on the sea----------------------------------.



Word box

building- ғимарат

coast- жағалау

population- халық саны

t raffic- көшедегі көліктер

pollution- ластану

noisy-шулы

crowded- лық толы













London is the capital of Great Britain, its political, economic and cultural centre. It is one of the largest cities in the world and the largest city in Europe. Its population is about 8 million people.

London is situated on the both banks of the river Thames. Today in its full extent Greater London covers 625 square miles. Traditionally London is divided into several parts: The City, Westminster, The West End. Numerous banks , offices and firms are situated there. It is the financial centre of the UK, with many banks offices and Stock Exchange.

Westminster is the historic centre of government. The West End is the richest and most beautiful part of London. The best hotels, shops, restaurants and theatres are situated there. There are beautiful houses and gardens belonging to the wealthy people. Oxford Street in the West End is the endless shopping area which attracts visitors from all over the world.

The East End is the poorest part of London. There are a lot of Factories and docks here. The port of London is also in the East End. The street in the East End are narrow, the buildings are not attractive. The



Жаңа сөздермен таныстыру

Дайындал...... Назар сал..... Оқы!

The City – Қала [ði ѕіťi]

Westminster - уэстминстэ []

Government - өкімет [gouvernment]

Political - политикалық []

economic – экономикалық []

Commercial – комерсиялық []

Bank - банк [bænk]

Office - офис []

Firm - фирма []

Hotel – қонай үй []

Restaurant - ресторан [restaurant]

Theatre - театр [ðit]

"Жадыны дамытуға арналған" ойын

Ex 5 True or False

1. London is the capital of Scotland.

2. The heart of London is the City

. 3. Many people live in the City.

4. William the Conqueror built St. Paul’s Cathedral.

5. Sir Christopher Wр was the architect of the Tower of London.

6. Trafalgar Square is not in the center of London.

7. The National Gallery of London is well-known all over the world.

8. The Tower of London was a prison.











Адасқан әріптер

  • ------------ capital
    ------------ areusq
    ------------ lrygale
    ---------- seumum
    ------------- begrid
    ------------- babey









Серпіліс сұрағы

Conclusion:
1. Where is London situated?
2. What is the territory of London?
3. How many people live in London?
4. How many parts are there in London?















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.12.2017
501
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12