Қысқамерзімді жоспар №2
|
Бөлім: |
3-бөлім: Махаббат және абырой. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
10/01.24ж |
|
Сыныбы: 8ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы,кейіпкерлер әлеміне сипаттама. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру.
«Жылдам сұрақтар» әдісі 1. .Міржақып Мұқан мұғалімнен қай жылдары дәріс алады? 2.Алғашқы кітабы қандай? 3.«Бақытсыз Жамал» романы қай жылы, қай қалада жарық көрді? 4.Жамалдың анасы шығармада қалай суреттелген? |
Интерактивті тақтадан М.Дулатов өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша кері байланыс арқылы бағалау. |
Оқулық,жұмыс дәптерлері. Интерактивті тақта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
Топтық жұмыс. Кестені толтыру арқылы шығармадағы кейіпкерлерге талдау жасайды,өз ойын айтады.Постермен қорғайды. 1-топ. Талқылау кестесі
2-топ. Тұжырым кестесі
3-топ Шығармадан тура және жанама мінездеулерге мысалдар келтіреді.
Үш топ берілген кесте бойынша жұмыстарын талқылап қорғайды. Әр топ өзіне берілген тапсырмаға тиесілі тақырыпты постерге салып, қорғайды. «Ыстық орындық» әдісі. 1.Романдағы жағымсыз кейіпкерді ата? ( Жұман, Байжан, Сәрсенбай) 2.Романдағы ең басты кейіпкер кім? (Жамал) 3.Романның авторы? ( М.Дулатов) 4.Романдағы Ғали бейнесі?
|
Дескриптор: Жалпы –6 балл -Шығармадағы кейіпкерлерді талдайды.
-Өзіндік көзқарасын білдіреді;
-Үзінділер арқылы дәлелдейді;
-Шығармадан тура,жанама мінездеуге мысал келтіреді.
Дескриптор: Жалпы –4 балл Сұрақтарға жауап береді.
|
Кестелер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«ПОПС формуласы» арқылы өз көзқарасыңызды білдіріңіз. Сыныптағы оқушылар ойларымен бөліседі. -Жамалдың, яғни сол замандағы көптеген қазақ қыздарының бақытсыздығына кім кінәлі деп ойлайсыз? «Менің ойымша,..» «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» «Мен оны мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» «Ойларымды түйіндей келе, мен мынадай қорытындыға келдім...»
|
Оқушылар «ПОПС формуласы» арқылы өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы,кейіпкерлер әлеміне сипаттама.8-класс.қмж.
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы,кейіпкерлер әлеміне сипаттама.8-класс.қмж.
Қысқамерзімді жоспар №2
|
Бөлім: |
3-бөлім: Махаббат және абырой. |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
10/01.24ж |
|
Сыныбы: 8ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М. Дулатов «Бақытсыз Жамал» романының идеясы,кейіпкерлер әлеміне сипаттама. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру.
«Жылдам сұрақтар» әдісі 1. .Міржақып Мұқан мұғалімнен қай жылдары дәріс алады? 2.Алғашқы кітабы қандай? 3.«Бақытсыз Жамал» романы қай жылы, қай қалада жарық көрді? 4.Жамалдың анасы шығармада қалай суреттелген? |
Интерактивті тақтадан М.Дулатов өмірі мен шығармашылығы туралы сұрақтарға жауап береді. |
Ауызша кері байланыс арқылы бағалау. |
Оқулық,жұмыс дәптерлері. Интерактивті тақта. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 26 мин. |
Топтық жұмыс. Кестені толтыру арқылы шығармадағы кейіпкерлерге талдау жасайды,өз ойын айтады.Постермен қорғайды. 1-топ. Талқылау кестесі
2-топ. Тұжырым кестесі
3-топ Шығармадан тура және жанама мінездеулерге мысалдар келтіреді.
Үш топ берілген кесте бойынша жұмыстарын талқылап қорғайды. Әр топ өзіне берілген тапсырмаға тиесілі тақырыпты постерге салып, қорғайды. «Ыстық орындық» әдісі. 1.Романдағы жағымсыз кейіпкерді ата? ( Жұман, Байжан, Сәрсенбай) 2.Романдағы ең басты кейіпкер кім? (Жамал) 3.Романның авторы? ( М.Дулатов) 4.Романдағы Ғали бейнесі?
|
Дескриптор: Жалпы –6 балл -Шығармадағы кейіпкерлерді талдайды.
-Өзіндік көзқарасын білдіреді;
-Үзінділер арқылы дәлелдейді;
-Шығармадан тура,жанама мінездеуге мысал келтіреді.
Дескриптор: Жалпы –4 балл Сұрақтарға жауап береді.
|
Кестелер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
«ПОПС формуласы» арқылы өз көзқарасыңызды білдіріңіз. Сыныптағы оқушылар ойларымен бөліседі. -Жамалдың, яғни сол замандағы көптеген қазақ қыздарының бақытсыздығына кім кінәлі деп ойлайсыз? «Менің ойымша,..» «Себебі, мен оны былай түсіндіремін...» «Мен оны мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын...» «Ойларымды түйіндей келе, мен мынадай қорытындыға келдім...»
|
Оқушылар «ПОПС формуласы» арқылы өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалайды. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














