Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
3-бөлім. Аңызбен өрілген көркемсөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
16. 01.2025жыл |
|
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шақан -Шері» романындағы кейіпкерлер әлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Үй тапсырмасын сұрау. |
|
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту 1. Шақан басына түскен мұң-шерді басқа жолмен тарқатуға болар ма еді? 2. Шақан ең жақсы қасиетін және жаман қасиетін айтыңыз. 3. Неліктен Шақан жолбарысқа айналады? 1-тапсырма. Шақан –Шеріге мінездеме беріңіз, шығармадан дәлел келтіріңіз.
|
сұрақтарға жауап береді.
шығармадағы кейіпкерлер жүйесін даралайды |
ұтымды жауап 1ұпай.
Жүйелеу 3 ұпай; даралау 3 ұпай; барлығы 6 ұпай. |
|
||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Шақан-Шерініңің басындағы трагедия - бүкіл саналы адамзаттың трагедиясы екенін дәлелдеңіздер. Жолбарыс - бар жоғы өзіне қорек іздеген жыртқыш аң. Табиғаттың трагедиясына адамдар кінәлі деп есептеймін. |
|
2 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
3 -тапсырма. Шығармадағы Шақан-Шерінің шешімінің дұрыс/бұрыстығына талдау жасаңыз. Басты кейіпкер Шақанның жанайқайы – қазақтың жанайқайы. Жазушы оны дөп басып жеткізді. Шақаналғаш рет жолбарыстан соққы жеген кезде, мәңгүрттеніп, меңіреу кейіпке түсті. Бірақ бірте-бірте кек алуға көшті.Ақыр соңы жолбарыспен шайқаста жеңіс туын көтерді.Қаламгер қазаққа мәңгүрттенбей, елі мен жеріне ие болып, азулы жаулардан қорғануы үшін, айналадағы алпауыт мемлекеттерге жұтылып кетпеу үшін, азулы жыртқыштардың жемтігіне айналып кетпеу үшін білім ал, мәдениет пен өнерге барынша көңіл бөл, біліммен өсудің қамын жаса, осындай игі мақсаттарға ұмытылу жолында бірлік-ынтымағыңды сақта»-деп мықты байлам жасаған. |
|
2ұпай |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«3-2-1» әдісі арқылы өз ойыңды білдір 3 жаңа ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 мұғалімге сұрақ Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. «Жолбарыс жымы » оқу. |
|
|
107 бет |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Иағауин "Шақан -Шері" романының кейіпкерлер әлемі
М. Иағауин "Шақан -Шері" романының кейіпкерлер әлемі
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Бөлім: |
3-бөлім. Аңызбен өрілген көркемсөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
16. 01.2025жыл |
|
|
Сынып: 10 Ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Шақан -Шері» романындағы кейіпкерлер әлемі |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.3.1- көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. Үй тапсырмасын сұрау. |
|
|
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту 1. Шақан басына түскен мұң-шерді басқа жолмен тарқатуға болар ма еді? 2. Шақан ең жақсы қасиетін және жаман қасиетін айтыңыз. 3. Неліктен Шақан жолбарысқа айналады? 1-тапсырма. Шақан –Шеріге мінездеме беріңіз, шығармадан дәлел келтіріңіз.
|
сұрақтарға жауап береді.
шығармадағы кейіпкерлер жүйесін даралайды |
ұтымды жауап 1ұпай.
Жүйелеу 3 ұпай; даралау 3 ұпай; барлығы 6 ұпай. |
|
||||||||||||||||
|
2-тапсырма. Шақан-Шерініңің басындағы трагедия - бүкіл саналы адамзаттың трагедиясы екенін дәлелдеңіздер. Жолбарыс - бар жоғы өзіне қорек іздеген жыртқыш аң. Табиғаттың трагедиясына адамдар кінәлі деп есептеймін. |
|
2 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||
|
3 -тапсырма. Шығармадағы Шақан-Шерінің шешімінің дұрыс/бұрыстығына талдау жасаңыз. Басты кейіпкер Шақанның жанайқайы – қазақтың жанайқайы. Жазушы оны дөп басып жеткізді. Шақаналғаш рет жолбарыстан соққы жеген кезде, мәңгүрттеніп, меңіреу кейіпке түсті. Бірақ бірте-бірте кек алуға көшті.Ақыр соңы жолбарыспен шайқаста жеңіс туын көтерді.Қаламгер қазаққа мәңгүрттенбей, елі мен жеріне ие болып, азулы жаулардан қорғануы үшін, айналадағы алпауыт мемлекеттерге жұтылып кетпеу үшін, азулы жыртқыштардың жемтігіне айналып кетпеу үшін білім ал, мәдениет пен өнерге барынша көңіл бөл, біліммен өсудің қамын жаса, осындай игі мақсаттарға ұмытылу жолында бірлік-ынтымағыңды сақта»-деп мықты байлам жасаған. |
|
2ұпай |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
«3-2-1» әдісі арқылы өз ойыңды білдір 3 жаңа ақпарат 2 қиындық тудырған мәселе 1 мұғалімге сұрақ Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. Үйге тапсырма. «Жолбарыс жымы » оқу. |
|
|
107 бет |
шағым қалдыра аласыз













