|
Бөлім: Аңызбен өрілген көркем сөз |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзім: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: М. Мағауин «Шақан-Шері» романындағы өмір шындығы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу; 10.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Шығарма идеясын, шығармадағы ұлттық құндылықтарды анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Көпшілігі: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау, шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен салыстыру; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау, шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Абай атамыз өз бойындағы мінін үнемі қолға алып отырған: «Ойға түстім толғандым Өз мінімді қолға алдым...» «Бойдағы мінді санасам, Тау тасынан аз емес...» Ендеше балалар, біз де өз бойымыздағы мінімізді таразылай отырайық.
ІІ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар «Бұл кім?» әдісімен берілген үзінділердегі кейіпкерлерді анықтайды.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады. Оқушылар «Бұл кім?» әдісімен берілген үзінділердегі кейіпкерлерді анықтайды. |
ҚБ ҚБ
|
10-сынып қазақ әдебиеті Тапсырма қағаздары |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. Романның ерекшелігі неде?
1-тапсырма. Галереяға саяхат.
ВЕНН диаграммасы
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Қорытынды. |
Оқушылар романның ерекшелігімен танысады. «Галереяға саяхат» әдісімен суреттердегі шығармалардың атын анықтайды, авторын табады, екі шығарманы салыстырады. «Серпілген сауалдар» арқылы төмендегі сұрақтарға жауап береді, ой түйіндейді. Шығармадағы ұлттық құндылықтарды анықтайды; әлемдік тақырыптармен байланыстырадымысалдар келтіреді. |
ҚБ
ҚБ ҚБ |
М. Мағауин «Шақан-Шері» романы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем»
әдісі ................. қызықты болды. ......................... қиын
болды. ......................... екенін
түсіндім. Мен...............................
сезіндім Сабақ менің өміріме..... берді. Менің............. жасағым келді. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Мағауин «Шақан-Шері» романындағы өмір шындығы
М. Мағауин «Шақан-Шері» романындағы өмір шындығы
|
Бөлім: Аңызбен өрілген көркем сөз |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Мерзім: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: М. Мағауин «Шақан-Шері» романындағы өмір шындығы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.1.5.1 шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу; 10.2.2.1 шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Шығарма идеясын, шығармадағы ұлттық құндылықтарды анықтау; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Көпшілігі: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау, шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен салыстыру; |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын айқындау, шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін ашу. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Абай атамыз өз бойындағы мінін үнемі қолға алып отырған: «Ойға түстім толғандым Өз мінімді қолға алдым...» «Бойдағы мінді санасам, Тау тасынан аз емес...» Ендеше балалар, біз де өз бойымыздағы мінімізді таразылай отырайық.
ІІ. Қызығушылықты ояту. Оқушылар «Бұл кім?» әдісімен берілген үзінділердегі кейіпкерлерді анықтайды.
Сабақтың тақырыбы, мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылармен сәлемдесіп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады. Оқушылар «Бұл кім?» әдісімен берілген үзінділердегі кейіпкерлерді анықтайды. |
ҚБ ҚБ
|
10-сынып қазақ әдебиеті Тапсырма қағаздары |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. Романның ерекшелігі неде?
1-тапсырма. Галереяға саяхат.
ВЕНН диаграммасы
ҚБ
Дескриптор:
ҚБ 3-тапсырма. Шығармадағы ұлттық құндылықтардың әлемдік тақырыптармен үндестігін анықтаңдар.
Дескриптор:
ҚБ Қорытынды. |
Оқушылар романның ерекшелігімен танысады. «Галереяға саяхат» әдісімен суреттердегі шығармалардың атын анықтайды, авторын табады, екі шығарманы салыстырады. «Серпілген сауалдар» арқылы төмендегі сұрақтарға жауап береді, ой түйіндейді. Шығармадағы ұлттық құндылықтарды анықтайды; әлемдік тақырыптармен байланыстырадымысалдар келтіреді. |
ҚБ
ҚБ ҚБ |
М. Мағауин «Шақан-Шері» романы |
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлем»
әдісі ................. қызықты болды. ......................... қиын
болды. ......................... екенін
түсіндім. Мен...............................
сезіндім Сабақ менің өміріме..... берді. Менің............. жасағым келді. |
|
|
|
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















