Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
|
|
|
Бөлім: |
3-бөлім. Аңызбен өрілген көркемсөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
09.01.25жыл. |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романы – сюжеті қат-қабат шығарма |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Автор туралы мәліметтермен танысу 1.
2.
3
. Ойтүрткі сұрақтар 1. Жолбарыс қайда мекендейді? 2. Бұрын Қазақстанның қай аймағында жолбарыстар мекен еткен? 3. Кек арқылы табиғаттың перзентін жойып жіберуге болады ма? 4. Шері сөзінің мағыналары қандай? 1-тапсырма. Шығарманың қысқаша мазмұнымен танысып. Бөлімдерге сай, сюжеттік-композициясын жазыңыз. Оқиғаның басталуы:Тұтқындағы шері (эпилог) Оқиғаның дамуы:Шақанның бақытты отбасысы Оқиғаның байланысуы: Отбасынан айырылған Шақан Оқиғаның шиеленісуі:Кек қуған Шақан Оқиғаның шарықтау шегі:Шөнжік пен Шақанның кездесуі Оқиғаның шешімі:Шерінің қолға түсуі
|
сюжеттік-композициясын жазады, |
Дескриптор: мазмұнын түсінеді 1; -құрылымын сайкестендіріп жазады -басталуы 1; -дамуы 1; -шиеленісі1; -шарықтау шегі 1; -шешімі1 барлығы 5 ұпай |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма.
|
-мәселені табады; -шешімін табады; -ұсыныс айтады; - идеялық мазмұнын түсінеді. |
Дескриптор: Барлығы 4 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||
|
|
3-тапсырма. «Сәйкестендеріңіз», шығарма тақырыбы мен идеясын ашыңыз. (жауабы сәйкес тұр)
|
-тақырып пен идеялық мазмұнын түсінеді. |
дескриптор: -тақырыпты түсіну; -идеялық мазмұнын түсіну 1 ұпай. |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы. |
Рефлексия «Менің сөзім» (2мин) Сипаттамасы: сыныптан бір оқушы тұрып сабақта не болғанын қорытындылап айтады. Айтып болған соң басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып сабақ бойынша рефлексия жасайды. Сөйтіп барлық оқушы сөйлеп болғанша жалғасады. Үйге тапсырма: «Қамыстағы үй» бөлімін оқу. |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
М. Мағауин «Шақан Шері» романының тақырыбы мен идеясы
М. Мағауин «Шақан Шері» романының тақырыбы мен идеясы
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Пәні |
|
|
|
Бөлім: |
3-бөлім. Аңызбен өрілген көркемсөз |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Абдраимова М.Т. |
|
|
Күні: |
09.01.25жыл. |
|
|
Сынып: 10 Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жүсіпбек Аймауытұлы «Ақбілек» романы – сюжеті қат-қабат шығарма |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
|
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Автор туралы мәліметтермен танысу 1.
2.
3
. Ойтүрткі сұрақтар 1. Жолбарыс қайда мекендейді? 2. Бұрын Қазақстанның қай аймағында жолбарыстар мекен еткен? 3. Кек арқылы табиғаттың перзентін жойып жіберуге болады ма? 4. Шері сөзінің мағыналары қандай? 1-тапсырма. Шығарманың қысқаша мазмұнымен танысып. Бөлімдерге сай, сюжеттік-композициясын жазыңыз. Оқиғаның басталуы:Тұтқындағы шері (эпилог) Оқиғаның дамуы:Шақанның бақытты отбасысы Оқиғаның байланысуы: Отбасынан айырылған Шақан Оқиғаның шиеленісуі:Кек қуған Шақан Оқиғаның шарықтау шегі:Шөнжік пен Шақанның кездесуі Оқиғаның шешімі:Шерінің қолға түсуі
|
сюжеттік-композициясын жазады, |
Дескриптор: мазмұнын түсінеді 1; -құрылымын сайкестендіріп жазады -басталуы 1; -дамуы 1; -шиеленісі1; -шарықтау шегі 1; -шешімі1 барлығы 5 ұпай |
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
2-тапсырма.
|
-мәселені табады; -шешімін табады; -ұсыныс айтады; - идеялық мазмұнын түсінеді. |
Дескриптор: Барлығы 4 ұпай |
10-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||
|
|
3-тапсырма. «Сәйкестендеріңіз», шығарма тақырыбы мен идеясын ашыңыз. (жауабы сәйкес тұр)
|
-тақырып пен идеялық мазмұнын түсінеді. |
дескриптор: -тақырыпты түсіну; -идеялық мазмұнын түсіну 1 ұпай. |
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы. |
Рефлексия «Менің сөзім» (2мин) Сипаттамасы: сыныптан бір оқушы тұрып сабақта не болғанын қорытындылап айтады. Айтып болған соң басқа бір оқушының атын атайды. Сөзді сол оқушы жалғастырып сабақ бойынша рефлексия жасайды. Сөйтіп барлық оқушы сөйлеп болғанша жалғасады. Үйге тапсырма: «Қамыстағы үй» бөлімін оқу. |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














