|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4.Қуат көзін үнемдей білеміз бе? М.Жұмабаев «От» өлеңі (үзінді). |
|||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 6. Мағжан Жұмабаев – қазақтың ұлы ақыны |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 - ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтау (түсініктеме); |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтай алады (түсініктеме). |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ойы, жарқырау, бағынамын, табыну, қысылған, жалын, қараңғылық. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Шаттық шеңбері «Көңіл-күй» әдісі. «Менің қалам қандай?» стартер Топқа бөлу: Суреттер арқылы (3 топқа бөлу) Қаланың көрнекті жерлері бойынша 3 топқа бөлінеді 1 топ: «Электр» тобы 2 топ: «Шам» тобы 3 топ: «Жарық» тобы Үй жұмысын тексеру «Қар кесегі» тәсілі арқылы мұғалім өткен сабақ туралы пысықтайды, сұрақ қояды. |
«Шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Қосымша тапсырма Жұптық жұмыс Тыңдалым Айтылым 5- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 6- тапсырма Жеке жұмыс Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Жеке қажеттілігі бар оқушылар мұғалім көмегімен жұмысты орындайды Тақырып туралы сөйлем құрайды. Сергіту сәті Жазылым 9- тапсырма Топтық жұмыс Қосымша тапсырма Жазылым Жазылым 7- тапсырма Жеке жұмыс 10-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Ойы-мысль Жарқырау-сверкать Бағынамын-подчинаюсь Табыну-поклонение Қысылған-сжатый Жалын-пламя Қараңғылық- темнота Айтайық Мағжан Жұмабаевтың қандай шығармаларын білесіңдер? Ойларыңды толықтырып, өзара сұхбаттасыңдар. Диалог. Берілген сұрақтар бойынша екі оқушы жұптасып, өзара сөйлеседі. Пікірін білдіреді. Есімдіктің болымсыздық, жалпылау түрлерін қолданады .Болжам жасайды. Тыңдалым Айтылым Тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Мәтінді тыңдап, тірек сөздерді анықтаңдар. Айтылым Өлеңді мәнерлеп оқы. Ақын өлеңінің мазмұнын мұғалімнің көмегімен түсін. Ақынның ойын өз сөзіңмен айт. Өлеңді жаттап ал.
Сергіту сәтін орындайды. «Бір - екі - үш - төрт - бес» әдісі.Қатысушылардың бәрі бір мезгілде, алдымен оң қолын, сонан соң сол қолын жоғары қарай сермеп тұрып, бірден беске дейін санайды. Келесі жолы төртке дейін, сосын үшке, сосын екіге дейін, ең соңынан бірге дейін санайды. Жазылым Мәтін мазмұнына сүйеніп, М.Жұмабаевтың «От» өлеңіне тән ерекшеліктерді диаграмма түрінде жаз.
Жазылым «Хронология мұнарасы» әдісі арқылы қосымша дереккөздерді пайдалана отырып, Мағжан Жұмабаевтың өмірі мен шығармашылығына байланысты хроногиялық кесте дайындаңдар. Жазылым Үлгі бойынша қою әріппен жазылған сөз тіркестерін орыс тіліне аударыңдар. Күннен туған –рожденный Солнцем Күнге ғана бағынам-прикланяюсь только Солнцу Қысық көзім- жалынмын мен - Өзіме өзім табынам қараңғылық бұққанда Жалғыз Тәңірі Айтылым Жағдаяттық тапсырма |
«Бас бармақ» Дескриптор
-Сұхбаттасады -Ойын білдіреді «Бағдаршам» Дескриптор -сұрақтарға жауап береді -Өз ойларын айтады «Табыс баспалдағы» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық
сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8, 11- тапсырма |
|
||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен сабақтан қандай әсер алдым? Маған не қиын болды, не оңай болды? Маған қандай ақпарат жаңалық болды? Маған әлі де нені жетілдіру керек? |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мағжан Жұмабаев - қазақтың ұлы ақыны
Мағжан Жұмабаев - қазақтың ұлы ақыны
|
Қысқа мерзімді жоспар |
||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 4.Қуат көзін үнемдей білеміз бе? М.Жұмабаев «От» өлеңі (үзінді). |
|||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||||||
|
Сынып: 6 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: 6. Мағжан Жұмабаев – қазақтың ұлы ақыны |
||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 - ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтау (түсініктеме); |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: ресми стильдегі мәтіндердің стильдік ерекшелігін анықтай алады (түсініктеме). |
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Ойы, жарқырау, бағынамын, табыну, қысылған, жалын, қараңғылық. |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: Шаттық шеңбері «Көңіл-күй» әдісі. «Менің қалам қандай?» стартер Топқа бөлу: Суреттер арқылы (3 топқа бөлу) Қаланың көрнекті жерлері бойынша 3 топқа бөлінеді 1 топ: «Электр» тобы 2 топ: «Шам» тобы 3 топ: «Жарық» тобы Үй жұмысын тексеру «Қар кесегі» тәсілі арқылы мұғалім өткен сабақ туралы пысықтайды, сұрақ қояды. |
«Шапалақ» |
Слайд Үлестірмелі топтамалар Интербелсенді тақта |
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс. Айтылым Қосымша тапсырма Жұптық жұмыс Тыңдалым Айтылым 5- тапсырма Жеке жұмыс Оқылым Айтылым 6- тапсырма Жеке жұмыс Оқушы қажеттіктеріне қарай қолдау көрсетіп, қосымша түсіндіреді ЕББҚ (Зейін тапшылығы және гипербелсенділік синдромы (ЗТГС) жеке қолдау көрсетіледі Жеке қажеттілігі бар оқушылар мұғалім көмегімен жұмысты орындайды Тақырып туралы сөйлем құрайды. Сергіту сәті Жазылым 9- тапсырма Топтық жұмыс Қосымша тапсырма Жазылым Жазылым 7- тапсырма Жеке жұмыс 10-тапсырма Жазылым Айтылым |
Тыңдалым,айтылым. Ойы-мысль Жарқырау-сверкать Бағынамын-подчинаюсь Табыну-поклонение Қысылған-сжатый Жалын-пламя Қараңғылық- темнота Айтайық Мағжан Жұмабаевтың қандай шығармаларын білесіңдер? Ойларыңды толықтырып, өзара сұхбаттасыңдар. Диалог. Берілген сұрақтар бойынша екі оқушы жұптасып, өзара сөйлеседі. Пікірін білдіреді. Есімдіктің болымсыздық, жалпылау түрлерін қолданады .Болжам жасайды. Тыңдалым Айтылым Тыңда. Сұрақтарға жауап бер. Мәтінді тыңдап, тірек сөздерді анықтаңдар. Айтылым Өлеңді мәнерлеп оқы. Ақын өлеңінің мазмұнын мұғалімнің көмегімен түсін. Ақынның ойын өз сөзіңмен айт. Өлеңді жаттап ал.
Сергіту сәтін орындайды. «Бір - екі - үш - төрт - бес» әдісі.Қатысушылардың бәрі бір мезгілде, алдымен оң қолын, сонан соң сол қолын жоғары қарай сермеп тұрып, бірден беске дейін санайды. Келесі жолы төртке дейін, сосын үшке, сосын екіге дейін, ең соңынан бірге дейін санайды. Жазылым Мәтін мазмұнына сүйеніп, М.Жұмабаевтың «От» өлеңіне тән ерекшеліктерді диаграмма түрінде жаз.
Жазылым «Хронология мұнарасы» әдісі арқылы қосымша дереккөздерді пайдалана отырып, Мағжан Жұмабаевтың өмірі мен шығармашылығына байланысты хроногиялық кесте дайындаңдар. Жазылым Үлгі бойынша қою әріппен жазылған сөз тіркестерін орыс тіліне аударыңдар. Күннен туған –рожденный Солнцем Күнге ғана бағынам-прикланяюсь только Солнцу Қысық көзім- жалынмын мен - Өзіме өзім табынам қараңғылық бұққанда Жалғыз Тәңірі Айтылым Жағдаяттық тапсырма |
«Бас бармақ» Дескриптор
-Сұхбаттасады -Ойын білдіреді «Бағдаршам» Дескриптор -сұрақтарға жауап береді -Өз ойларын айтады «Табыс баспалдағы» Дескриптор 5 балл -Мәтін жазады -Топтастырады. «Екі жұлдыз, бір тілек» Дескриптор 3 балл -Түсіндіреді -Талдайды «Өзін- өзі бағалау» |
Оқулық
сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
Таратпалар |
||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8, 11- тапсырма |
|
||||||||
|
Кері байланыс |
Өз деңгейлерін анықтайды. Мен сабақтан қандай әсер алдым? Маған не қиын болды, не оңай болды? Маған қандай ақпарат жаңалық болды? Маған әлі де нені жетілдіру керек? |
|
||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз














