|
Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: № |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңіндегі көтеріліс көрінісі. |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы 4 топқа бөлу Қызығушылықты ояту Өткен сабаққа сілтеме жасай отырып: ақынның « Мен, мен, мен едім» өлеңінен 1 кейіпкердің өзің білетін 1 ерекшелігін мысалға келтір. Таңдау қиын болды ма? Несімен? Жеңіл болса, қалайша? Дәлел айтыңыз. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру. |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы 4 топқа бөлу |
ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
|
Оқулық |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 5 минут 3 минут
|
ТЖ Әр топқа 5 оқушыдан келу. Топтарға ақын өлеңінен VIII үзіндіні беру.Оқып танысады.
Мен - мен едім, мен
едім!
Мен - мен едім, мен
едім! Топтағы оқушылар тапсырмаларды өздері бөліп алады.
«Данышпан үкілер»
1-оқушы. Өлең үзіндісімен жұмыс. Үзіндіден өз ойына қарсы тұрған 1пікірді, жаңалық болған 1 ойды тауып жазады. 2-оқушы. Таныс және таныс емес. Шығарма үзіндісінен өзіне таныс болған және мүлдем таныс емес ойды табады. 3-оқушы. Иллюстарциялық бейнелеу. Үзіндінің негізгі ойын карикатура арқылы бейнелейді. 4-оқушы. Маңызды өмірлік даналық. Өлең үзіндісі негізінде маңызды даналық ой білдіреді. 5-оқушы. Үлгі боларлық қорытынды. Ақын өлеңі арқылы қазіргі өмірге қажетті қандай ой айтуға болады?
ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
Кері байланыс.
|
Топтағы оқушылар тапсырмаларды өздері бөліп алады. Оқушылар өлең үзінділеріменжұмыс жүргізеді. |
ҚБ. 4 балл
ҚБ.6 балл Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
|
http://bilim-all.kz/olen/1624-Men
« Мен, мен, мен едім» өлеңі
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Мені қызықтырған минут... Маған ой салған уақыт... |
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңіндегі көтеріліс көрінісі.
Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңіндегі көтеріліс көрінісі.
|
Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
Мектеп: № |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Махамбет Өтемісұлы «Мен- мен едім, мен едім!» өлеңіндегі көтеріліс көрінісі. |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді шығармашылық жұмыстарда қолдану |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
|
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы 4 топқа бөлу Қызығушылықты ояту Өткен сабаққа сілтеме жасай отырып: ақынның « Мен, мен, мен едім» өлеңінен 1 кейіпкердің өзің білетін 1 ерекшелігін мысалға келтір. Таңдау қиын болды ма? Несімен? Жеңіл болса, қалайша? Дәлел айтыңыз. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін таныстыру. |
Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру сәті. Оқушыларды 1,2,3,4 деп санату арқылы 4 топқа бөлу |
ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
|
Оқулық |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 5 минут 15 минут 5 минут 3 минут
|
ТЖ Әр топқа 5 оқушыдан келу. Топтарға ақын өлеңінен VIII үзіндіні беру.Оқып танысады.
Мен - мен едім, мен
едім!
Мен - мен едім, мен
едім! Топтағы оқушылар тапсырмаларды өздері бөліп алады.
«Данышпан үкілер»
1-оқушы. Өлең үзіндісімен жұмыс. Үзіндіден өз ойына қарсы тұрған 1пікірді, жаңалық болған 1 ойды тауып жазады. 2-оқушы. Таныс және таныс емес. Шығарма үзіндісінен өзіне таныс болған және мүлдем таныс емес ойды табады. 3-оқушы. Иллюстарциялық бейнелеу. Үзіндінің негізгі ойын карикатура арқылы бейнелейді. 4-оқушы. Маңызды өмірлік даналық. Өлең үзіндісі негізінде маңызды даналық ой білдіреді. 5-оқушы. Үлгі боларлық қорытынды. Ақын өлеңі арқылы қазіргі өмірге қажетті қандай ой айтуға болады?
ҚБ. Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
Кері байланыс.
|
Топтағы оқушылар тапсырмаларды өздері бөліп алады. Оқушылар өлең үзінділеріменжұмыс жүргізеді. |
ҚБ. 4 балл
ҚБ.6 балл Топтар бір-бірінің жұмысын бағалайды.
|
http://bilim-all.kz/olen/1624-Men
« Мен, мен, мен едім» өлеңі
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Мені қызықтырған минут... Маған ой салған уақыт... |
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














