|
Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
||||||
|
Күні: 12.12.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 9 а |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шоқан Уалиханов Ыстықкөл күнделігі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 Автордың
өмірі мен шығармашылығын тарихи және мәдени контексте
қарастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шоқан Уәлихановтың өмірі мен шығармашылығын таныстыру. - «Ыстықкөл күнделігі» шығармасының мазмұнын талдау. - Оқушылардың мәтінді талдау, негізгі идеясын анықтау дағдыларын дамыту. |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Тарихты құрметтеу, білімге деген ұмтылыс |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал. «Күй» ойнап тұрып жаттығу Топқа бөлу: «QAZMATH» платформасымен әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1. Топ атауы: «Ғалымдар» 2. Топ атауы: «Саяхатшылар» 3. Топ атауы: «Зерттеушілер»
Үй тапсырмасын сұрау. «Wordwall» платформасы арқылы үй тапсырмасын бекіту. https://wordwall.net/resource/64023529
«Болжау» әдісі
арқылы тақырыпты болжау. Шоқан Уәлихановтың суреті көрсетіледі.Суретті жұлдызшалармен толтырады. Бөлімнің, сабақтың тақырыбы хабарланады. Оқу мақсаты таныстырылады. |
Жағымды ахуал қалыптасады «QAZMATH» платформасымен
әдісі
Өткен тақырыпқа
шолу жасайды. Олар Ш. Уәлиханов туралы білетіндерін айтады. |
«Шоқан шыңы» бағалауы Дескриптор:
(2 балл) Дескриптор:
сұрақтарға жауап береді. (2 балл) |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 1 минут 10 минут Сабақтың соңы 6 минут |
Сабаққа «дейін,
кейін» әдісі https://youtu.be/i7u3VI2CG4g мұғалім қажетті
ақпараттарды айтады. Мұғалім қысқаша әңгімелейді: 2. «Ыстықкөл күнделігі» шығармасына кіріспе: - Бұл – Шоқанның Ыстықкөл аймағына сапары кезінде жазған зерттеу еңбегі. - Күнделік Қазақстан, Қырғызстан, және Орта Азия мәдениетінің баға жетпес дереккөзі болып табылады. - Шығармада табиғат, адамдардың тұрмысы, дәстүрлері, географиясы суреттеледі. ЖИ арқылы Шоқан өзі туралы ақпарат айтады. Топтық жұмыс.
1 – тапсырма.
«Google» әдісі оқулықпен жүмыс 2-топ: Шоқан Уалиханов зерттеулері (зерттеу жұмыстары туралы ақпарат іріктеу) 3-топ: Шоқан Уалиханов саяхат жолында
Сергіту сәті
2 – тапсырма Жеке жұмыс. «DEAL» әдісі.
оқушыға сұрақ: Шоқан Уәлихановтың толық аты-жөні қандай? Ол қай жылы дүниеге келген? Шоқан Уәлихановтың ата-анасы туралы не білесіз? Оның әкесі кім болған?
Шоқан Уәлиханов қай жерде білім
алған?
«Интервью» (бір оқшы шығып басқаларына сұрақ қояды): 1. Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Несімен? 2. Бүгінгі сабақта нені білдің? 3. Бүгінгі сабаққа қатыспағанда қайтер едің, елестетіп көрші?
4. Бүгінгі сабақтан алған
әсеріңмен
бөліс? Рефлексия «Дейін, Кейін» әдісінің кейінін толтыру Шоқан туралы не
білдік? Бағалау |
Бейнероликті көріп танысады
Оқушылар шығарма ішінен топтық тапсырмаларды орындайдыжәне жұмыстарын қорғайды.
Жаттығу жасау арқылы белсенділіктері мен қызығушылық-тары артады.
Сыныптағы оқушылар деңгейлік тапсырманы орындайды.
Сабаққа кері байланыс береді.
«Кейін» толтырады
Оқушылардың сабаққа белсенділігіне қарай 1-10 балл арасында бағаланады. |
Дескриптор:
Дескриптор:
(3 балл)
|
таратпа
ДК экран
оқулық
|
||
https://wordwall.net/play/83636/794/829
«Бекітемін»_________ «Келісемін»_____________
Мектеп директоры МДӘІЖО
Сабақтың
тақырыбы:
Шоқан Уалиханов «Ыстықкөл
күнделігі»

Уақыты: 12.12.2024ж.
Сағ:
Қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі :




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Махамбет Өтемісұлы. "Ыстықкөл"күнделігі. 1-сабақ
Махамбет Өтемісұлы. "Ыстықкөл"күнделігі. 1-сабақ
|
Бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
||||||
|
Күні: 12.12.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 9 а |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шоқан Уалиханов Ыстықкөл күнделігі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 Автордың
өмірі мен шығармашылығын тарихи және мәдени контексте
қарастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Шоқан Уәлихановтың өмірі мен шығармашылығын таныстыру. - «Ыстықкөл күнделігі» шығармасының мазмұнын талдау. - Оқушылардың мәтінді талдау, негізгі идеясын анықтау дағдыларын дамыту. |
|||||
|
Құндылыққа баулу |
Тарихты құрметтеу, білімге деген ұмтылыс |
|||||
|
Жоспар |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал. «Күй» ойнап тұрып жаттығу Топқа бөлу: «QAZMATH» платформасымен әдісі арқылы 3 топқа бөлу. 1. Топ атауы: «Ғалымдар» 2. Топ атауы: «Саяхатшылар» 3. Топ атауы: «Зерттеушілер»
Үй тапсырмасын сұрау. «Wordwall» платформасы арқылы үй тапсырмасын бекіту. https://wordwall.net/resource/64023529
«Болжау» әдісі
арқылы тақырыпты болжау. Шоқан Уәлихановтың суреті көрсетіледі.Суретті жұлдызшалармен толтырады. Бөлімнің, сабақтың тақырыбы хабарланады. Оқу мақсаты таныстырылады. |
Жағымды ахуал қалыптасады «QAZMATH» платформасымен
әдісі
Өткен тақырыпқа
шолу жасайды. Олар Ш. Уәлиханов туралы білетіндерін айтады. |
«Шоқан шыңы» бағалауы Дескриптор:
(2 балл) Дескриптор:
сұрақтарға жауап береді. (2 балл) |
|
||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 1 минут 10 минут Сабақтың соңы 6 минут |
Сабаққа «дейін,
кейін» әдісі https://youtu.be/i7u3VI2CG4g мұғалім қажетті
ақпараттарды айтады. Мұғалім қысқаша әңгімелейді: 2. «Ыстықкөл күнделігі» шығармасына кіріспе: - Бұл – Шоқанның Ыстықкөл аймағына сапары кезінде жазған зерттеу еңбегі. - Күнделік Қазақстан, Қырғызстан, және Орта Азия мәдениетінің баға жетпес дереккөзі болып табылады. - Шығармада табиғат, адамдардың тұрмысы, дәстүрлері, географиясы суреттеледі. ЖИ арқылы Шоқан өзі туралы ақпарат айтады. Топтық жұмыс.
1 – тапсырма.
«Google» әдісі оқулықпен жүмыс 2-топ: Шоқан Уалиханов зерттеулері (зерттеу жұмыстары туралы ақпарат іріктеу) 3-топ: Шоқан Уалиханов саяхат жолында
Сергіту сәті
2 – тапсырма Жеке жұмыс. «DEAL» әдісі.
оқушыға сұрақ: Шоқан Уәлихановтың толық аты-жөні қандай? Ол қай жылы дүниеге келген? Шоқан Уәлихановтың ата-анасы туралы не білесіз? Оның әкесі кім болған?
Шоқан Уәлиханов қай жерде білім
алған?
«Интервью» (бір оқшы шығып басқаларына сұрақ қояды): 1. Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Несімен? 2. Бүгінгі сабақта нені білдің? 3. Бүгінгі сабаққа қатыспағанда қайтер едің, елестетіп көрші?
4. Бүгінгі сабақтан алған
әсеріңмен
бөліс? Рефлексия «Дейін, Кейін» әдісінің кейінін толтыру Шоқан туралы не
білдік? Бағалау |
Бейнероликті көріп танысады
Оқушылар шығарма ішінен топтық тапсырмаларды орындайдыжәне жұмыстарын қорғайды.
Жаттығу жасау арқылы белсенділіктері мен қызығушылық-тары артады.
Сыныптағы оқушылар деңгейлік тапсырманы орындайды.
Сабаққа кері байланыс береді.
«Кейін» толтырады
Оқушылардың сабаққа белсенділігіне қарай 1-10 балл арасында бағаланады. |
Дескриптор:
Дескриптор:
(3 балл)
|
таратпа
ДК экран
оқулық
|
||
https://wordwall.net/play/83636/794/829
«Бекітемін»_________ «Келісемін»_____________
Мектеп директоры МДӘІЖО
Сабақтың
тақырыбы:
Шоқан Уалиханов «Ыстықкөл
күнделігі»

Уақыты: 12.12.2024ж.
Сағ:
Қазақ тілі мен әдебиет пән мұғалімі :




шағым қалдыра аласыз
















