Тексерілді:
Оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары:
_______________________
«________» __________2025ж
|
Бөлім: |
«Тарихи шындық пен көркемдік шешім» бөлімі |
|||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Муканова Инкар |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Күні: |
27.11.2024ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Мен, мен едім, мен едім» өлеңі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармадағы психологизмді анықтайды. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. «Ал, жарайды... атқа қондық!» Эмоциялық серпіліс: Мұғалім: Топқа бөлу: Рандомус платформасы арқылы топқа бөлу.
«Мен, мен едім, мен едім»
тізбегі
Мен, мен едім... |
1.Құралдарын түгелдеу.
Оқушылардан бір сөзбен жауап береді. (батылдық, ашу, намыс, қорқыныш, үміт...) Топқа бөлінеді.
Оқушылар
жалғастырады: Мен, мен едім… … (өз психологиялық сипаттамасын
айтады) |
+ - |
ЖИ https://padlet.com/mukanovainkar/padlet-d8ax6x9l9xj50m7h |
||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
"Мен, мен едім, мен едім» өлеңімен танысу. “Сезім картасы” әдісі Өлеңді оқығанда қандай эмоция сезіндіңдер?» деп карталар тарату .
“Психологиялық талдау” әдісі Өлеңдегі Махамбеттің психологиясын бақылап, қандай сезімдерінің басым екенін анықтайық. Ойымызды өлең жолдары арқылы дәледейік.
3-топ: Өкініш, арман
“Психологиялық портрет” әдісі Махамбеттің ішкі портретін жаса
Сергіту сәті: “Мен, мен едім, мен едім” өлеңін караокемен шырқау.
“Шешім қабылдау жағдайы” Егер сен Махамбет орнында болсаң, кек алу жолын таңдар ма едің, әлде басқа шешім қабылдар ма едің?
Тапсырма: |
"Мен, мен едім, мен едім» өлеңімен танысады. Өлеңнен алған эмоциясын картаға жазады.
Өлеңдегі Махамбеттің психологиясын бақылап, қандай сезімдерінің басым екенін анықтайды. Ойын өлең жолдары арқылы дәледейді.
Махамбеттің ішкі портретін жасайды. Кестені толтырады.
Сергіту сәті: “Мен, мен едім, мен едім” өлеңін караокемен шырқайды.
|
Дескриптор: -өлеңнен алған сезімдерін картаға жазады-1ұпай
Дескриптор: -өлеңдегі Махамбеттің психологиясын бақылайды-1ұпай -қандай сезімдерінің басым екенін анықтайды-1ұпай -ойын өлең жолдары арқылы дәлелдейді-1ұпай
Дескриптор: -кейіпкер психологиясын сипаттайды-1ұпай -психологиялық детальдарды дәлелмен келтіреді-1ұпай -логикалық сипаттама жасайды-1ұпай
Дескриптор: -шешім қабылдау дағдысын көрсетеді-1ұпай -талдау және салыстыру жүргізеді-1ұпай -автордың әрекетіне баға береді-1ұпай |
Оқулық, жұмыс дәпте рі, домыра үні, үлестірелі қағаз
https://www.youtube.com/watch?v=f6Da9t2Vc6c&list=RDf6Da9t2Vc6c&start_radio=1
|
||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы Кері байла ныс |
«Бір сөйлем әдісі» әдісі
Бағалау
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау |
Сабақ туралы ойларын айтады.
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқу лық |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Махамбет Өтемісұлының "Мен, мен едім, мен едім" өлеңі
Махамбет Өтемісұлының "Мен, мен едім, мен едім" өлеңі
Тексерілді:
Оқу жұмысы жөніндегі директордың орынбасары:
_______________________
«________» __________2025ж
|
Бөлім: |
«Тарихи шындық пен көркемдік шешім» бөлімі |
|||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты |
Муканова Инкар |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||
|
Күні: |
27.11.2024ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Мен, мен едім, мен едім» өлеңі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.1.2.1 әдеби шығармадағы психологизмді анықтау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Әдеби шығармадағы психологизмді анықтайды. |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||||||
|
Сабақ тың басы |
І.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру. «Ал, жарайды... атқа қондық!» Эмоциялық серпіліс: Мұғалім: Топқа бөлу: Рандомус платформасы арқылы топқа бөлу.
«Мен, мен едім, мен едім»
тізбегі
Мен, мен едім... |
1.Құралдарын түгелдеу.
Оқушылардан бір сөзбен жауап береді. (батылдық, ашу, намыс, қорқыныш, үміт...) Топқа бөлінеді.
Оқушылар
жалғастырады: Мен, мен едім… … (өз психологиялық сипаттамасын
айтады) |
+ - |
ЖИ https://padlet.com/mukanovainkar/padlet-d8ax6x9l9xj50m7h |
||||||||||||
|
Сабақ тың ортасы |
"Мен, мен едім, мен едім» өлеңімен танысу. “Сезім картасы” әдісі Өлеңді оқығанда қандай эмоция сезіндіңдер?» деп карталар тарату .
“Психологиялық талдау” әдісі Өлеңдегі Махамбеттің психологиясын бақылап, қандай сезімдерінің басым екенін анықтайық. Ойымызды өлең жолдары арқылы дәледейік.
3-топ: Өкініш, арман
“Психологиялық портрет” әдісі Махамбеттің ішкі портретін жаса
Сергіту сәті: “Мен, мен едім, мен едім” өлеңін караокемен шырқау.
“Шешім қабылдау жағдайы” Егер сен Махамбет орнында болсаң, кек алу жолын таңдар ма едің, әлде басқа шешім қабылдар ма едің?
Тапсырма: |
"Мен, мен едім, мен едім» өлеңімен танысады. Өлеңнен алған эмоциясын картаға жазады.
Өлеңдегі Махамбеттің психологиясын бақылап, қандай сезімдерінің басым екенін анықтайды. Ойын өлең жолдары арқылы дәледейді.
Махамбеттің ішкі портретін жасайды. Кестені толтырады.
Сергіту сәті: “Мен, мен едім, мен едім” өлеңін караокемен шырқайды.
|
Дескриптор: -өлеңнен алған сезімдерін картаға жазады-1ұпай
Дескриптор: -өлеңдегі Махамбеттің психологиясын бақылайды-1ұпай -қандай сезімдерінің басым екенін анықтайды-1ұпай -ойын өлең жолдары арқылы дәлелдейді-1ұпай
Дескриптор: -кейіпкер психологиясын сипаттайды-1ұпай -психологиялық детальдарды дәлелмен келтіреді-1ұпай -логикалық сипаттама жасайды-1ұпай
Дескриптор: -шешім қабылдау дағдысын көрсетеді-1ұпай -талдау және салыстыру жүргізеді-1ұпай -автордың әрекетіне баға береді-1ұпай |
Оқулық, жұмыс дәпте рі, домыра үні, үлестірелі қағаз
https://www.youtube.com/watch?v=f6Da9t2Vc6c&list=RDf6Da9t2Vc6c&start_radio=1
|
||||||||||||
|
Сабақ тың аяғы Кері байла ныс |
«Бір сөйлем әдісі» әдісі
Бағалау
Үйге тапсырма: Өлеңді жаттау |
Сабақ туралы ойларын айтады.
|
Жалпы тапсырмалар бойынша 10 балл |
Оқу лық |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













