Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 9-сабақ
|
Бөлім: |
2-бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мамытбекова Ж.Б |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.11.24 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" поэмасындағы кейіпкерлерге талдау жасау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 15 минут 10 минут 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Сабақтың тақырыбы және оқу мақсаттармен, бағалау критерийлерімен таныстыру 1-тапсырма Топтық жұмыс Тақырып бойынша түйген ойларыңды «Ақылдың алты қалпағы» тәсілі арқылы түсіндіріңдер. «Ақ қалпақ» – ақын өлеңдерінде көтерілген мәселеге қатысты талассыз деректерді келтіреді; «Сары қалпақ» – кейіпкерлер өмірінің сәтті кезеңдерін баяндайды; «Қара қалпақ» – кейіпкерлер өмірінің сәтсіз тұстарына тоқталады; «Көк қалпақ» – талдау жасайды, топтар «Не үшін? Неге? Неге байланысты?» деген сұрақтарға жауап іздейді; «Жасыл қалпақ» – кейіпкерлер өміріне қатысты тың идеялар мен болжамдар ұсынады; «Қызыл қалпақ» – ақын өлеңдерін оқу барысында бастан кешірген сезімдерін тұжырымдайды. 2-тапсырма Жұптық жұмыс Кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкерімен салыстыр. 1-жұп
2-жұп
3-тапсырма 1) Қосымша білім көздерін пайдаланып, Махамбет пен Кенесарыға салыстырмалы мінездеме бер. Олардың қай қасиеттерін жоғары бағалар едің?
2) Бүгінгі күні қай салада Махамбет пен Кенесарының мінез – қасиеттері аса қажет деп ойлайсыңдар? ЕББҚ оқушыға тапсырма Венн диаграммасы арқылы Махамбетті Наурызбай батырмен салыстыр
Үйге: Шығармадан үзінді жаттау Рефлексия «Интервью» (бір оқушы шығып басқаларына сұрақ қояды): 1. Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Несімен? 2. Бүгінгі сабақта нені білдің? 3. Бүгінгі сабаққа қатыспағанда қайтер едің, елестетіп көрші? 4. Бүгінгі сабақтан алған әсеріңмен бөліс? |
Психологиялық ахуал
Жұптық жұмыста кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкерімен салыстырады.
Қосымша білім көздерін пайдаланып, Махамбет пен Кенесарыға салыстырмалы мінездеме береді. Олардың қай қасиеттерін жоғары бағалайтыны жөнінде өз көзқарастарын жеткізеді.
Бүгінгі өмірмен байланыстырып, Махамбет пен Кенесарының мінез – қасиеттерінің аса қажетті тұстарын саралайды.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескритор Білім алушы -көтерілген мәселеге қатысты деректер келтіреді, -кейіпкерлер өмірінің сәтті кезеңдерін баяндайды; -кейіпкерлер өмірінің сәтсіз тұстарын анықтайды; -кейіпкерлер өміріне қатысты тың идеялар ұсынады, -шығармаға қатысты әсерлерін жеткізеді, -айтылған ой-пікірді тұжырым дайды.
Дескритор Білім алушы -кейіпкерлер бойындағы қасиеттер мен ерекшеліктерді анықтайды; -кейіпкерлер жүйесін салыстыра талдайды.
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл |
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны поэмасындағы кейіпкерлерге талдау жасау
Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны поэмасындағы кейіпкерлерге талдау жасау
Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 9-сабақ
|
Бөлім: |
2-бөлім: Тарихи шындық пен көркемдік шешім |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Мамытбекова Ж.Б |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
22.11.24 |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" поэмасындағы кейіпкерлерге талдау жасау |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.3.1 көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығарманың идеясына сай кейіпкерлер жүйесін анықтай алады. |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 15 минут 10 минут 10 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Сабақтың тақырыбы және оқу мақсаттармен, бағалау критерийлерімен таныстыру 1-тапсырма Топтық жұмыс Тақырып бойынша түйген ойларыңды «Ақылдың алты қалпағы» тәсілі арқылы түсіндіріңдер. «Ақ қалпақ» – ақын өлеңдерінде көтерілген мәселеге қатысты талассыз деректерді келтіреді; «Сары қалпақ» – кейіпкерлер өмірінің сәтті кезеңдерін баяндайды; «Қара қалпақ» – кейіпкерлер өмірінің сәтсіз тұстарына тоқталады; «Көк қалпақ» – талдау жасайды, топтар «Не үшін? Неге? Неге байланысты?» деген сұрақтарға жауап іздейді; «Жасыл қалпақ» – кейіпкерлер өміріне қатысты тың идеялар мен болжамдар ұсынады; «Қызыл қалпақ» – ақын өлеңдерін оқу барысында бастан кешірген сезімдерін тұжырымдайды. 2-тапсырма Жұптық жұмыс Кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкерімен салыстыр. 1-жұп
2-жұп
3-тапсырма 1) Қосымша білім көздерін пайдаланып, Махамбет пен Кенесарыға салыстырмалы мінездеме бер. Олардың қай қасиеттерін жоғары бағалар едің?
2) Бүгінгі күні қай салада Махамбет пен Кенесарының мінез – қасиеттері аса қажет деп ойлайсыңдар? ЕББҚ оқушыға тапсырма Венн диаграммасы арқылы Махамбетті Наурызбай батырмен салыстыр
Үйге: Шығармадан үзінді жаттау Рефлексия «Интервью» (бір оқушы шығып басқаларына сұрақ қояды): 1. Бүгінгі сабақ саған ұнады ма? Несімен? 2. Бүгінгі сабақта нені білдің? 3. Бүгінгі сабаққа қатыспағанда қайтер едің, елестетіп көрші? 4. Бүгінгі сабақтан алған әсеріңмен бөліс? |
Психологиялық ахуал
Жұптық жұмыста кейіпкерлерді қазіргі замандағы өз кейіпкерімен салыстырады.
Қосымша білім көздерін пайдаланып, Махамбет пен Кенесарыға салыстырмалы мінездеме береді. Олардың қай қасиеттерін жоғары бағалайтыны жөнінде өз көзқарастарын жеткізеді.
Бүгінгі өмірмен байланыстырып, Махамбет пен Кенесарының мінез – қасиеттерінің аса қажетті тұстарын саралайды.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін! Дескритор Білім алушы -көтерілген мәселеге қатысты деректер келтіреді, -кейіпкерлер өмірінің сәтті кезеңдерін баяндайды; -кейіпкерлер өмірінің сәтсіз тұстарын анықтайды; -кейіпкерлер өміріне қатысты тың идеялар ұсынады, -шығармаға қатысты әсерлерін жеткізеді, -айтылған ой-пікірді тұжырым дайды.
Дескритор Білім алушы -кейіпкерлер бойындағы қасиеттер мен ерекшеліктерді анықтайды; -кейіпкерлер жүйесін салыстыра талдайды.
|
Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 9-сынып Оқулық 9-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл |
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














