Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Шешімдерді программалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер типтері |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама сына сілтеме) |
7.3.3.1 Деректердің типін жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
|
|
Бағалау критерийі |
Критерий
берілгендер типтерімен дұрыс сәйкестігін анықтайды.
|
Дескриптор
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.Айнымалы деген не? 2.Айнымалы атауы үшін қандай шектеулер бар? 3.Меншіктеу операторының пішімін сипаттаңдар. 4.Программаның басы мен соңы қалай белгіленеді? 5.Программаны компиляциялау дегеніміз не? |
|
|
Құндылықтарға баулу |
- шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - өмір бойы оқуға дайын болу. |
|
|
Пəнаралық байланыс |
Математика, ағылшын тілі. |
|
|
Алдыңғы білім |
Программалау тілдері. Программалау тілдері және компилятор. Программа және оның құрылымы |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин)
(2мин)
(10 мин)
(3 мин) |
Сәлемдеседі. Оқушыларды түгендейді. Топқа бөледі. Шар түстері арқылы топқа бөлу. (көктер,қызылдар,)
«Бәрі өз қолыңда» Бейнеролигін көрсетеді.
видео
Үй жұмысын сұрақ –жауап арқылы сұрау
Жаңа сабақ Мұғалім түсіндіреді
|
Сабаққа керек құрал жабдықтарын дайындайды. Шар түстерін таңдау арқылы топқа бөлінеді. Бейнеролик
Үлестірме қағаз, оқүлық, дәптер
Слайд 2
Слайд 3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(7 мин)
Сабақтың ортасы (9 мин)
(2 мин)
Сабақтың соңы (5 мин)
(2 мин)
(2 мин)
(1 мин) |
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Мәліметтер» Жаңа тақырыпты «Жигсо» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ:айнымалылар түсінігі; 2-топ:мәліметтер типі туралы түсінік және меншіктеу операторы; Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды. І.(А) Міндетті деңгей (1балл)
a) WORD; b) INTEGER; c) SINGLE; d)LONGINT; e)SHORTINT.
a) COMP; b)BYTE; c) WORD; d)EXTENDED; e)CHAR.
ІІ. (В ) Лайықты деңгей (2 балл)
ІІІ. (С) Жоғары деңгей (2 балл)
2. Адамдарға қатысты келесідей ақпараттың дұрыстығын анықтайтын BOOLEAN типіндегі өрнек жаз (AND, OR, NOT амалдарын қолдан):
Сергіту сәті Интерактивті тақтадан «көз жаттығулары» қимылын жасайды.
«Мен саған – сен маған» - стратегиясының көмегімен оқушылар бір-біріне жаңа сабақ бойынша сұрақ қояды. Бағалау Топтарға бағалау парақшасын таратады. Әр тапсырмадан кейін топтар өзін-өзі бағалайды. Рефлексия
«
Үй тапсырмасы Дәптерге «Табиғатқа шыққанда алатын тағамдар» атты кесте құру. Тағамның аты, мөлшері, бағасы, барлығы, осыған шығатын шығынды жазу керек. Әрқайсысын бір бағанға жазу керек. (Әр түрлі әдістерді пайдаланып, типтерін анықтайды.)
|
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Оқулық, интерактивті тақта
Дәптер, оқулық, компьютер, кесте, үлестірме қағаз,
видео
Сұрақтар
Өзін-өзі бағалайды. Сабақтан алған әсерлерін стикерлердің көмегімен таңдап алған суретке (шабадан, қоқыс жәшігі, еттартқыш) жабыстырады.
Күнделіктеріне жазып алады |
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Қабілеті төмен оқушылар: мұғалімнің қолдау, достарының көмегі, қосымша жұмыс Қабілеті орта оқушылар: тест, сұрақ- жауап, практикалық жұмыс Қабілетті жоғары оқушылар:Өз бетінше жұмыс, денгейлік тапсырмалар, шығармашылық жұмыстар
|
Жеке бағалау Топтық бағалау Практикалық тапсырмаларды қалыптастырушы бағалау арқылы жүргізіледі.
|
Денсаулық сақтау Технологиялары;
Компьютерде дұрыс отыру; Көзбен компьютер ара қашықтығын сақтау; Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары Немесе оқу Мақсаттары шынайы, Қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу Мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде Уақытты тиімді Пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан Ауытқулар болдыма жəне неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәліметтер типтері
Сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Шешімдерді программалау Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер типтері |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарлама сына сілтеме) |
7.3.3.1 Деректердің типін жіктеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар:
Оқушылардың басым бөлігі:
Кейбір оқушылар:
|
|
|
Бағалау критерийі |
Критерий
берілгендер типтерімен дұрыс сәйкестігін анықтайды.
|
Дескриптор
|
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар:
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер: 1.Айнымалы деген не? 2.Айнымалы атауы үшін қандай шектеулер бар? 3.Меншіктеу операторының пішімін сипаттаңдар. 4.Программаның басы мен соңы қалай белгіленеді? 5.Программаны компиляциялау дегеніміз не? |
|
|
Құндылықтарға баулу |
- шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - өмір бойы оқуға дайын болу. |
|
|
Пəнаралық байланыс |
Математика, ағылшын тілі. |
|
|
Алдыңғы білім |
Программалау тілдері. Программалау тілдері және компилятор. Программа және оның құрылымы |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин)
(2мин)
(10 мин)
(3 мин) |
Сәлемдеседі. Оқушыларды түгендейді. Топқа бөледі. Шар түстері арқылы топқа бөлу. (көктер,қызылдар,)
«Бәрі өз қолыңда» Бейнеролигін көрсетеді.
видео
Үй жұмысын сұрақ –жауап арқылы сұрау
Жаңа сабақ Мұғалім түсіндіреді
|
Сабаққа керек құрал жабдықтарын дайындайды. Шар түстерін таңдау арқылы топқа бөлінеді. Бейнеролик
Үлестірме қағаз, оқүлық, дәптер
Слайд 2
Слайд 3
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
(7 мин)
Сабақтың ортасы (9 мин)
(2 мин)
Сабақтың соңы (5 мин)
(2 мин)
(2 мин)
(1 мин) |
Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру. Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз « Мәліметтер» Жаңа тақырыпты «Жигсо» әдісі арқылы тақырыпты бөліктерге бөліп, оқуға тапсырмалар беріледі. 1-топ:айнымалылар түсінігі; 2-топ:мәліметтер типі туралы түсінік және меншіктеу операторы; Оқушылар жеке оқиды, жұппен талдайды, топпен талықылайды Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.
Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін. Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды. І.(А) Міндетті деңгей (1балл)
a) WORD; b) INTEGER; c) SINGLE; d)LONGINT; e)SHORTINT.
a) COMP; b)BYTE; c) WORD; d)EXTENDED; e)CHAR.
ІІ. (В ) Лайықты деңгей (2 балл)
ІІІ. (С) Жоғары деңгей (2 балл)
2. Адамдарға қатысты келесідей ақпараттың дұрыстығын анықтайтын BOOLEAN типіндегі өрнек жаз (AND, OR, NOT амалдарын қолдан):
Сергіту сәті Интерактивті тақтадан «көз жаттығулары» қимылын жасайды.
«Мен саған – сен маған» - стратегиясының көмегімен оқушылар бір-біріне жаңа сабақ бойынша сұрақ қояды. Бағалау Топтарға бағалау парақшасын таратады. Әр тапсырмадан кейін топтар өзін-өзі бағалайды. Рефлексия
«
Үй тапсырмасы Дәптерге «Табиғатқа шыққанда алатын тағамдар» атты кесте құру. Тағамның аты, мөлшері, бағасы, барлығы, осыған шығатын шығынды жазу керек. Әрқайсысын бір бағанға жазу керек. (Әр түрлі әдістерді пайдаланып, типтерін анықтайды.)
|
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Оқулық, интерактивті тақта
Дәптер, оқулық, компьютер, кесте, үлестірме қағаз,
видео
Сұрақтар
Өзін-өзі бағалайды. Сабақтан алған әсерлерін стикерлердің көмегімен таңдап алған суретке (шабадан, қоқыс жәшігі, еттартқыш) жабыстырады.
Күнделіктеріне жазып алады |
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне Қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
Қабілеті төмен оқушылар: мұғалімнің қолдау, достарының көмегі, қосымша жұмыс Қабілеті орта оқушылар: тест, сұрақ- жауап, практикалық жұмыс Қабілетті жоғары оқушылар:Өз бетінше жұмыс, денгейлік тапсырмалар, шығармашылық жұмыстар
|
Жеке бағалау Топтық бағалау Практикалық тапсырмаларды қалыптастырушы бағалау арқылы жүргізіледі.
|
Денсаулық сақтау Технологиялары;
Компьютерде дұрыс отыру; Көзбен компьютер ара қашықтығын сақтау; Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары |
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары Немесе оқу Мақсаттары шынайы, Қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқу Мақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде Уақытты тиімді Пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан Ауытқулар болдыма жəне неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
|
||
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
||
шағым қалдыра аласыз




Тазалық»

