Бекітемін
мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары: ________________
|
№273 орта мектебі |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есиркеева Ж.М |
|||
|
Күні |
09.12.2022ж |
|||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәліметтерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 Деректерді іздеу,сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу.
(Оқушыларды бір-бірімен көңілді жест суреттері арқылы сәлемдестіріп көңіл күйлерін көтеріп аламын)
1топ-Сұрыптау 2топ-Сүзгілеу
Мақсаты:Оқушылардың өткен тақырыпты қаншалықты түсінгендіктерін анықтау. (Мұғалім арнайы программада жасалған тапсырмалар арқылы үй тапсырмасын тексеріп алады). Дискриптор: -Мәліметтер қорына анықтама береді; -Мәліметтер қорының ақпарат сипаты бойынша түрлерін анықтайды; -Ақпаратты сақтау тәсілі бойынша жіктелу түрлерін анықтайды; -Мәліметтер қорының құрылымын анықтайды; -Жазбаға анықтама береді; -Өрістерге анықтама береді. |
Мұғаліммен амандасады, барлығы бір-бірімен көңілді жесттер арқылы сәлемдеседі. 5мин Сұрақтарға жауап береді. 8мин |
«лайктер» арқылы бағалау |
Жесттердің суреттері, көңілді әуен
|
|
Жаңа сабақ |
IV.«Мобильді байланыс»-әдісі арқылы тақырыпты ашу (Мұғалім телефондағы әріптер мен сандарды пайдаланып,тақырыпты жасырады). Жаңа сабақты Excel программасы арқылы түсіндіремін.
1-тапсырма.Топтық жұмыс «Tarsia maker» әдісі (Мұғалім екі топқа бірдей қиындылар береді,сұрақты дұрыс жауаптарымен құрастырып көпбұрыштың суретін шығару керек) Дискриптор: -Мәліметтерді сұрыптау түрлерін анықтайды; - Мәліметтерді сүзгілеу түрлерін анықтайды. 2-тапсырма . Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс. «Балалар Евровидениесі 2019» байқауы ДБ
1) «Ұпай» өрісіндегі жазбаларды өсу ретімен сұрыптау; 2) «Мемлекет» өрісіндегі жазбаларды алфавит бойынша сұрыптау; Дискриптор: - ұпай өрісін өсу ретімен сұрыптайды; -мемлекет өрісін алфавит бойынша сұрыптайды. 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Біліміңді жинақта» әдісі. Практикалық жұмыс. «Пәндік олимпиада» деректер базасында деректерді іздеу және сүзгілеу.
Дескриптор: -90-нан жоғары балл жинаған қатысушыларды шығарады; -«Физика» пәнін сүзгіден өткізеді. Оқушыларды бағалау .Оқушылардың жинаған лайктеріне қарап бағалау жүргізу. |
10мин Әр топ берілген тапсырманы орындайды 5мин Тапсырманы орындайды 5мин Тапсырманы орындайды 5мин .
4мин (Оқушылар жинаған лайктерін тақтаға іледі) |
«лайктер» арқылы бағалау «лайктер» арқылы бағалау
«лайктер» арқылы бағалау
|
Интербелсенді тақта, компьютер, телефон Интербелсенді тақта, компьютер
компьютер
Компьютер
Компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс (Google forma программасында дайындалған тестті ұсынамын). Үйге тапсырма Тақырыпты оқып келу (73-79бет), Білу және түсіну(сұрақтарға жауап беру) |
(Оқушылар дайындалған тестке жауап беру арқылы өткен сабаққа кері байланыс береді) 2мин 1мин |
|
https://forms.gle/uhFrWsAfDQZnvjAG7 |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәліметтерді сұрыптау және сүзгілеу. 9-сынып
Мәліметтерді сұрыптау және сүзгілеу. 9-сынып
Бекітемін
мектеп директорының
оқу ісі жөніндегі орынбасары: ________________
|
№273 орта мектебі |
||||
|
Бөлім |
Деректер базасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Есиркеева Ж.М |
|||
|
Күні |
09.12.2022ж |
|||
|
Сынып: 9 «Ә» |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәліметтерді сұрыптау және сүзгілеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.2.3 Деректерді іздеу,сұрыптау және сүзгілеуді жүзеге асыру. |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
|
|||
|
Бағалау критерийі: |
|
|||
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу.
(Оқушыларды бір-бірімен көңілді жест суреттері арқылы сәлемдестіріп көңіл күйлерін көтеріп аламын)
1топ-Сұрыптау 2топ-Сүзгілеу
Мақсаты:Оқушылардың өткен тақырыпты қаншалықты түсінгендіктерін анықтау. (Мұғалім арнайы программада жасалған тапсырмалар арқылы үй тапсырмасын тексеріп алады). Дискриптор: -Мәліметтер қорына анықтама береді; -Мәліметтер қорының ақпарат сипаты бойынша түрлерін анықтайды; -Ақпаратты сақтау тәсілі бойынша жіктелу түрлерін анықтайды; -Мәліметтер қорының құрылымын анықтайды; -Жазбаға анықтама береді; -Өрістерге анықтама береді. |
Мұғаліммен амандасады, барлығы бір-бірімен көңілді жесттер арқылы сәлемдеседі. 5мин Сұрақтарға жауап береді. 8мин |
«лайктер» арқылы бағалау |
Жесттердің суреттері, көңілді әуен
|
|
Жаңа сабақ |
IV.«Мобильді байланыс»-әдісі арқылы тақырыпты ашу (Мұғалім телефондағы әріптер мен сандарды пайдаланып,тақырыпты жасырады). Жаңа сабақты Excel программасы арқылы түсіндіремін.
1-тапсырма.Топтық жұмыс «Tarsia maker» әдісі (Мұғалім екі топқа бірдей қиындылар береді,сұрақты дұрыс жауаптарымен құрастырып көпбұрыштың суретін шығару керек) Дискриптор: -Мәліметтерді сұрыптау түрлерін анықтайды; - Мәліметтерді сүзгілеу түрлерін анықтайды. 2-тапсырма . Жеке жұмыс. Практикалық жұмыс. «Балалар Евровидениесі 2019» байқауы ДБ
1) «Ұпай» өрісіндегі жазбаларды өсу ретімен сұрыптау; 2) «Мемлекет» өрісіндегі жазбаларды алфавит бойынша сұрыптау; Дискриптор: - ұпай өрісін өсу ретімен сұрыптайды; -мемлекет өрісін алфавит бойынша сұрыптайды. 3-тапсырма. Жеке жұмыс. «Біліміңді жинақта» әдісі. Практикалық жұмыс. «Пәндік олимпиада» деректер базасында деректерді іздеу және сүзгілеу.
Дескриптор: -90-нан жоғары балл жинаған қатысушыларды шығарады; -«Физика» пәнін сүзгіден өткізеді. Оқушыларды бағалау .Оқушылардың жинаған лайктеріне қарап бағалау жүргізу. |
10мин Әр топ берілген тапсырманы орындайды 5мин Тапсырманы орындайды 5мин Тапсырманы орындайды 5мин .
4мин (Оқушылар жинаған лайктерін тақтаға іледі) |
«лайктер» арқылы бағалау «лайктер» арқылы бағалау
«лайктер» арқылы бағалау
|
Интербелсенді тақта, компьютер, телефон Интербелсенді тақта, компьютер
компьютер
Компьютер
Компьютер |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс (Google forma программасында дайындалған тестті ұсынамын). Үйге тапсырма Тақырыпты оқып келу (73-79бет), Білу және түсіну(сұрақтарға жауап беру) |
(Оқушылар дайындалған тестке жауап беру арқылы өткен сабаққа кері байланыс береді) 2мин 1мин |
|
https://forms.gle/uhFrWsAfDQZnvjAG7 |
шағым қалдыра аласыз
















