Мамандық туралы ойым 4 сынып ашық сабақ

Тақырып бойынша 29 материал табылды

Мамандық туралы ойым 4 сынып ашық сабақ

Материал туралы қысқаша түсінік
Мамандық туралы ойым ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:


Бөлім:


Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандардың саны

Қатыспағандардың саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мамандық туралы ойым

Оқу жоспарына сай оқу мақсаты:

4.3.4.1. мұғалімнің көмегімен шығарманың құрылымын,стилін жетілдіру,өз бетінше сын тұрғысынан бағалау және лексикалық, орфографиялық, пунктуациялық қателерді тауып түзету;

4.3.1.1. оқылған шығармадағы оқиға жүйесін анықтап, оны бөліктерге бөлу,әр бөлікке ат қойып, жоспар құрау;

Сабақтың мақсаты

Сюжеттің дамуын болжау;

Мұғалімнің көмегімен шығарманың құрлымын анықтау;

Құндылықтар және оның мақсаттары

БІРЛІК ЖӘНЕ ЫНТЫМАҚ

Өзгені тыңдау, түсіну және диалог жүргізе алу

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут












Өткен сабақты пысықтау

5 минут




















Сабақтың ортасы

20 минут

















































Сергіту сәті

2 минут












Сабақты қорыту

8мин




































Кері байланыс

5 минут


Амандасады

(психологиялық ахуал)


Сәттілік тілеймін саған,

Сәттілік тілеймін өзіме,

Сәттілік тілеймін бәріңізге!!!



Топтар:
1 – топ «Дарындылар»

2 – топ «Таланттылар»

3 – топ «Ақылдылар»


Үй жұмысын пысықтау

(«Азамат бол»)

«Күн шуағы» әдісі

  1. Өлеңдегі басты кейіпкердің аты кім? (Аманжол)

  2. Аманжолдың әкесінің мамандығы қандай? (шопан)

  3. Отан даңқын асырған деп қай мамандық иесін айтты? (ғарышкер)

  4. Жерден алтын табатын мамандық (геолог)

  5. Өлеңнің авторы кім? (Шекербек Садыханов)

  6. Әкесі ұлына не деп бата берді? (Азамат бол, адам бол)

  7. «Марқаю» сөзінің баламасы? (көңілі толу, риза болу)

Жарайсыңдар ,балалар!



Балалар, әлемде негізі 10 мыңнан астам мамандықтар бар;

Қане, бәріміз біріге отырып, әр мамандық иесі тауып көрелік:


Презентациялық ойын

«Қай мамандық?»


Балалар, болашақта жойылып кетуі мүмкін және жалақысы жоғары мамандықтар туралы білесіңдер ме?

(жасанды интеллект)

Иә, балалар, біз мамандықтар әлеміне саяхат жасай отырып, өзіміздің болашағымызға керек мамандықтар туралы ақпараттар аламыз;


Сабақтың мақсаты:

Сюжеттің дамуын болжау;

Мұғалімнің көмегімен шығарманың құрлымын анықтау;



1 – тапсырма

«Түсіну» әңгімесі

  • Түсініп оқу;

  • Оқиғаның басталуын білдіретін сөйлемді тап? («Ой, сенің де бетіңе май жұғыпты ғой, өскенде көкең сияқты май – май тракторшы болатын шығарсың?!»)

  • Оқиғаның дамуына не себеп болды?

  • Суретте оқиғаның қай кезеңі бейнелген?

  • Талғаттың қатты ұялып, кешірім сұрауы оқиғаның қай кезеңі?

БОЛЖА

Нұрым келмесе оқиға қалай бітуі мүмкін еді?


2 – тапсырма (жұптық жұмыс)


Қатені тап

Қай сөздегі – шы қосымшасы артық?

Сөздерге – шы, - ші қосымшасымен келетін мағыналас сөздер жаз

А) аспазшы

Ә) жазушы

Б) даяшы

А) мұғалім -

Ә) шопыр –

Б) жорналшы -





СЕРГІТУ СӘТІ



3 – тапсырма (топтық жұмыс)


1 – топ

Трактор, комбайндардың жұмысы қазіргі замандағы озық техниканың жетістігіне жетеді ме? Себебін түсіндіріңдер



2 – топ

Мамандықтарды топтастырыңдар:



Берілген мамандықтарға «қиын, оңай,зиянды, зиянсыз,көңілсіз, қызық,қауіпті,өте қажет» сөздерін пайдаланыңдар;



3 – топ

Жойылып кетуі мүмкін мамандықтар туралы не айтасыңдар?

Болашақта қандац мамандықтар пайда болуы мүмкін?



4 – тапсырма (дәптермен жұмыс)

Функционалдық сауаттылыққа берілген тапсырма

Саралау – диалог


«Болашақ мамандығым» тақырыбына 6 сөйлемнен тұратын шағын әңгіме жазу;


Әңгімеде:

  • Өз мамандығының елге тигізер пайдасы туралы;

  • Таңдау себебін айтады;

5 – тапсырма

https://wordwall.net/play/82614/282/660


  1. Талғаттың көкесінің мамандығы? (мұғалім)

  2. Нұрым достарына қайда барайық деп ұсыныс айтты? (өзенге шомылуға)

  3. Бекетайдың әкесі кім? (комбайыншы)

  4. Талғат неліктен Бекетайды ренжітіп қойды? (үсті басы май комбайыншы боласың деп)

  5. Талғаттың ойы неліктен өзгерді? (әркім өз маманының иесі екенін түсінгенде)

  6. Мамандықтың жақсы немесе жаманы болмайтынын қалай білуге болады? (бәрі адамдарға пайдалы)


Үйге: жойылып кеткен мамандықтар туралы ақпараттар


«Білім шыңы» әдісі арқылы кері байланыс беру

Амандасады





Психологиялық ахуалға қатысады
















Үй жұмысын пысықтайды













Мамандықтар иесін табады








Жасанды интеллект арқылы пайдаы мамандықтарды көреді






Сабақтың мақсатымен танысады









Оқулықпен жұмыс













Берілген сызба бойынша жұмыс жасайды






Сергіту сәтіне қатысады








Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша сызба сызады









Мамандықтарды топтастырады









Жойылып кету қауіпі бар мамандықтар туралы айтады







Болашақ мамандығы туралы қысқаша әңгіме жазады






Сұрақтарға жауап береді

















Үйге тапсырма алады



Кері байланыс береді





Алған ұпайларын өзін – өзі бағалау парағына жазады







Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді;

ҚБ:
Тамаша!










Дескриптор:

Әр мамандық иесін табады – 1 б

ҚБ:
Өте жақсы!





















Дескриптор:

Әңгіменң түсініп оқиды – 1 б

Оқиғаның өрбуін болжайды – 1 б

Талғаттың ұялып кешірім сұрауының жауабын біледі – 1 б

Жалпы – 3 б

ҚБ:
өте жақсы!






Дескриптор:

Сөздердегі қатені табады – 1 б

Мағыналас сөздерді жазады – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Тамаша!








Дескриптор:

Мамандықтар туралы ойларымен бөліседі – 1 б

Өз ойларын дәлелдейді – 1 б

Жалпы – 2 б

ҚБ:
Жарайсың!
























Дескриптор:

Мамандығы туралы әігіме жазады – 1 б

ҚБ:
Өте жақсы!












Дескриптор:

Сұрақтарға дұрыс жауап береді – 1 б

ҚБ:
Жарайсың!








Слайд








Топ аттары









Презентациялық жұмыс





















Жасанды интеллект














Оқулық



















Сызба































Сызбалар

Суреттер






















Дәптер











https://wordwall.net/play/82614/282/660

























































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
26.11.2024
339
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі